הנדי קיור - משלוח חינם עד הבית

לשיחת ייעוץ חינם חייג עכשיו!  1-800-900-400

ב.ד. סיגמא סחר בינלאומי בע"מ אינה מייצגת יותר את מדיקל קוונט בע"מ

ב.ד. סיגמא סחר בינלאומי בע"מ אינה מייצגת יותר את מדיקל קוונט בע"מ

טיפול באוסטאופורוזיס

אוסטופורוזיס - Osteoporosis

אוסטאופורוזיס, היא בעיה נפוצה המתארת בריחת סידן והידלדלות של העצם עד למצב של מסת עצם נמוכה מחד ועליה בשבירותה מאידך. מקור המילה מגיע מיוון והמשמעות היא ‘עצם מחוררת’ (‘אוסטאו’ – עצם, ‘פורוזיס’ – מחוררת).

באופן טבעי, מסת העצם נבנית מילדות ועד לסביבות גיל עשרים או שלושים, בו מגיע האדם לכמות העצם המקסימלית. החל מסביבות גיל הארבעים מתחיל מצב בו קצב הפירוק של העצם גבוה מקצה הבנייה שלה, כך שחלה הידרדרות הדרגתית במצב העצם. ירידה זו מאפיינת בעיקר נשים או אנשים מבוגרים, אם כי היא מושפעת מגורמים אפשריים נוספים.

השורה התחתונה היא שלמרות שהמחלה לא מביאה לכאבים, היא מגדילה משמעותית את הסיכויים לשברים ולהשלכות חמורות אחרות התלויות באזור בו היא מופיעה.

כיום יש מגוון טיפולים שעשויים להאט או אפילו לעצור את התקדמות המחלה, כאשר כלל האצבע הוא שככל שהאבחון שלה מוקדם יותר, וככל שהטיפול מותאם לאדם – כך גדלים סיכויי ההצלחה. במאמר הבא נציג בפניכם את דרכי ההתמודדות היותר מוצלחות עם המחלה.

מכשיר הלייזר הנדי קיור לייזר

הנדי קיור לייזר הוא מכשיר לייזר לשימוש ביתי, שיכול לקחת חלק בהתמודדות עם אוסטאופורוזיס ותסמיניה. המכשיר כבש בסערה את העולם והפך למוביל מסוגו בתחום עקב כמה סיבות. המרכזית שבהן היא ההתבססות הייחודית שלו על ארבעה מקורות אנרגיה הפועלים בו זמנית – לייזר רך, אור אדום, אינפרא אדום ושדה מגנטי – המשפרים את יעילות הטיפול פלאים. הנדי קיור לייזר משמש להפחתת כאבים, שאינם מזוהים עם אוסטאופורוזיס ברמה הבסיסית אבל בהחלט עם ההשלכות שלה (בעיקר שברים). בנוסף הוא תורם להאצת תהליך הריפוי באמצעות חידוש רקמות, חיזוק המערכת החיסונית של הגוף ועוד. 

חשיבותו של אורח חיים נכון

באמצעות הקפדה על אורח חיים מתאים ניתן להקדים תרופה למכה ולהקטין משמעותית את הסיכוי לאוסטאופורוזיס ולשברים הנובעים כתוצאה מכך. דגש עיקרי היא על פעילות גופנית המסייעת בבניית העצם, כלומר, כזו שבמסגרתה מעמיסים משקל על שלד הגוף. תוכנית טיפולי פיזיותרפיה, המועברים על ידי בעל מקצוע בתחום, יכולה לחולל בגוף שינוי דרמטי.

לצד זאת חשובה הקפדה על תזונה נכונה, ובעיקר צריכה מוגברת של סידן ושל ויטמין D. במידת הצורך, ניתן ליטול תוספי תזונה. משקל גוף תקין מקטין משמעותית את הסיכון למחלה, וכך גם הימנעות מהרגלים דוגמת עישון או שתיית אלכוהול.

אוסטופורוזיס

טיפול תרופתי

הטיפול התרופתי למחלת האוסטאופורוזיס מיועד בעיקר למנוע את בריחת הסידן, וזאת אם מתברר באבחון כי חלה ירידה משמעותית ברמת צפיפות העצם של האדם. תרופות שונות ממשפחת הביספוספונטים, המביאים להאטת קצב התפרקות העצם, הן המרכזיות המשמשות לצורך זה. קבוצה נוספת של תרופות היא ממשפחת ה-SERM, אשר תכליתן היא להיקשר לקולטני האסטרוגן בגוף ובכך לסייע לבניית העצם.

שימו לב שהתרופות צריכות להיות מותאמות לאדם באופן פרטני על פי מאפייניו האישיים, הרקע הרפואי, דרגת החומרה של הבעיה והסיכונים הספציפיים שהיא מעמידה. החסרונות הם תופעות לוואי שעלולות להיות משמעותיות, לצד נזקים הנגרמים בעת שימוש ממושך ולא מבוקר.

ברמה הכללית, טיפול באוסטאופורוזיס ובסיבוכיו חייב להיות מותאם לאדם באופן אישי. ההמלצה שלנו היא להעדיף את הטיפולים היעילים שאינם כרוכים בסיכון, דוגמת מכשיר הנדי קיור לייזר שהוזכר מעלה. מעבר להקלה הנקודתית על כאבים ואי נעימות הנובעים מהשברים, אם אלו מתרחשים, יש לעקוב באופן תדיר אחר מצב צפיפות העצם.

מקורות מידע:

אוסטאופורוזיס – ויקירפואה אוסטאופורוזיס – בריחת סידן – שירותי בריאות כללית אוסטאופורוזיס – אתר האיגוד הישראלי לראומטולוגיה Treating Osteoporozis Clinical Guide to Prevention and Treatment of Osteoporosis

פוסטים קשורים

תעלת שורש כף היד

טיפול בתסמונת התעלה הקרפלית

תסמונת התעלה הקרפלית (CTS) או תסמונת תעלת שורש היד או היא מחלה משתקת שיכולה להשפיע באופן חמור על איכות החיים של המטופל. מכשיר הנדי קיור הינו יעיל מאוד בטיפול של תסמונת התעלה הקרפלית (CTS). קראו כל מה שצריך לדעת על התסמונת ודרכי הטיפול בה.

פיברומיאלגיה גברים

פיברומיאלגיה גברים

דאבת השרירים או פיברומיאלגיה משפיעה על נשים רבות יותר מאשר גברים. קראו את המאמר הבא המתאר את התסמינים המאפיינים פיברומיאלגיה, ודרכי הטיפול אצל גברים.

טיפול ביתי למיגרנה

טיפול במיגרנה עם הנדי קיור

טיפול במיגרנה עם מכשיר הנדי קיור נמצא כשיטה מוכחת, יעילה ואפקטיבית ביותר. אלפי מחקרים נוהלו על מנת לאשש את היעילות של טיפול במיגרנה חזקה עם לייזר קר.

אנחנו כאן בשבילכם

לשיחת ייעוץ ללא התחייבות עם יועץ כאב בכיר
השאירו פרטים וניצור אתכם קשר בהקדם!

לשיחת ייעוץ חינם עם יועץ כאב מקצועי השאירו פרטים

*120 ימי התנסות בתנאים מעולים