הנדי קיור - משלוח חינם עד הבית

לשיחת ייעוץ חינם חייג עכשיו!  1-800-900-400

שימוש בהנדי קיור לאחר הליך ארתרוסקופיה

שימוש בהנדי קיור לאחר הליך ארתרוסקופיה

ארתרוסקופיה הוא הליך כירורגי נפוץ במיוחד. המדובר בניתוח זעיר פולשני של אחד ממפרקי הגוף, המבוסס על החדרה של סיב אופטי לתוך המפרק דרך חתכים קטנים. הסיב מאפשר לראות את תוכן המפרק, מה שהופך אותו לכלי אבחוני וטיפולי בו זמנית. ניתוחי ארתרוסקופיה נערכים בהרדמה (מקומית או כללית) ואמורים להימשך פרק זמן של עד כשעה. למרות זאת, סיום הניתוח עשוי במידה רבה להיות רק ההתחלה.

התאוששות, סיבוכים ומה שביניהם

לאחר הליך ארתרוסקופיה נדרש אשפוז שלא נוטה להיות ארוך מדי, כאשר ברוב המקרים יום או יומיים אמורים להספיק. הבעיה היא שאחרי הניתוח מתחילה תקופת החלמה, שעשויה להימשך גם כמה חודשים. החדשות הטובות: באמצעות מכשיר הנדי קיור לייזר ניתן לקצר משמעותית את תהליך ההחלמה ולשפר את תוצאותיו.

ניתוחי ארתרוסקופיה נחשבים לבטוחים יותר לביצוע בהשוואה לשיטת הניתוחים הפתוחים, שהייתה נהוגה קודם, אך עדיין יש בהם סיבוכים פוטנציאליים: אל תשכחו שמדובר בתהליך פולשני. הסיבוך השכיח ביותר הוא פגיעה בסחוס, הנעשית בדרך כלל עקב חוסר מקצועיות של הגורם המטפל או בעיה במכשור. דוגמא נוספת היא נוזל דמי וזיהומים במפרק המנותח. למרות שבחירה נכונה של מטפל והתבססות על ציוד מקצועי אמורה להקטין את הסיכויים לתרחישים אלו עד למינימום, הם עדיין קיימים במידה מסוימת.

על מכשיר הנדי קיור לייזר

הנדי קיור לייזר הוא מכשיר לייזר לשימוש ביתי, הנחשב למתקדם וליעיל ביותר בישראל להתמודדות עם כאבים. הייחודיות של המכשיר היא התבססות שלו על ארבעה מקורות אנרגיה – לייזר רך, שדה מגנטי סטטי, אור אינפרא אדום בפס רחב ואור אדום גלוי – המספקים יחדיו תוצאות קליניות חסרות תקדים.  

עם הפעלת המכשיר מוחדרים לעומק הרקמה הפגועה פולסים, אשר פועלים עליה בכמה אופנים. הם תורמים להמרצה של מחזור הדם והחמצן בתאי הגוף, מגבירים את זרימת הדם לגרעין התא ומאיצים את המטבוליזם. כל אלה יחדיו מסייעים לתהליך הריפוי הטבעי של גוף האדם, שיכול להתקצר פלאים. לאחר כמה טיפולים אפשר להבחין כבר בשיפור משמעותי בדרגת החומרה של התסמינים (למשל הכאבים). התמדה בהם לאורך שבועות או חודשים עשויה להביא להתאוששות המפרק ולהחלמתו. 

בנוסף עשוי המכשיר לפתור חלק מהסיבוכים הנובעים מהליכי ארתרוסקופיה, כפי שהסברנו קודם לכן. יכולה להיות לכך השפעה אדירה על האדם, שבתרחיש האופטימי יכול לקבל חזרה את יכולת התפקוד שלו – או אפילו את העצמאות שלו – מוקדם הרבה יותר ממה שציפה.

הסוד הוא בפשטות

יתרון משמעותי נוסף של הנדי קיור לייזר טמון בפשטות השימוש בו. המדובר במכשיר נייד וקל לשימוש, שקל לכן לשלב בשגרת החיים מבלי לשנות אותה יותר מדי. הוא בטוח באופן מלא כל עוד מקפידים על הוראות השימוש, ומתאים למכנה משותף רחב במיוחד של אנשים. לראיה, המכשיר קיבל את אישור משרד הבריאות, מכון התקנים הישראלי ומנהל המזון והתרופות האמריקאי ה-FDA.

טיפולים משלימים אחרים

ניתן ובחלק מהמקרים גם מומלץ לשלב טיפולים נוספים עם הנדי קיור לייזר. ייתכן מצב בו תרגילי פיזיותרפיה המותאמים לאופי הבעיה ומועברים על ידי גורם מוסמך עשויים לספק אף הם הקלה בתסמינים, להחזיר את התפקוד למפרק הפגוע ולקרב את האדם לעבר הגשמת המטרה. 

תרופות ומשככי כאבים למיניהם עשויים להקל אף הם על התסמינים, אם כי יש לכך מחיר שעלול להיות לא פשוט: תופעות הלוואי האפשריות של התרופות, הסיכונים הקיימים בעת נטילה ממושכת או בלתי מבוקרת וסכנת ההתמכרות. לכן מומלץ לצמצם ככל הניתן את השימוש בתרופות ולהעדיף תחת זאת טיפולים הנחשבים לפשוטים ולבטוחים יותר לביצוע, לרבות טיפולים באמצעות הנדי קיור לייזר.

מאמרים נוספים בנושא

טיפול בדלקת גיד הפיקה

גיד הפיקה מחבר בין עצם השוקה לפיקת הברך, ולכן מקבל תפקיד חשוב בתמונת התנועה של הגוף והשימוש בשרירי הרגליים. תפקידו העיקרי של גיד הפיקה הוא

קרא עוד »

טיפול בשברי מאמץ

שברי מאמץ הם שברים לא שלמים בעצמות הגוף, שהמקור להם בדרך כלל הוא הפעלת עומסי יתר על העצם עקב מאמצים חריגים או חוזרים (זאת להבדיל

קרא עוד »

טיפול בקרע במניסקוס

המניסקוס ברמת ההגדרה הוא מבנה הממוקם במפרק הברך, בין עצם הירך לבין השוקה, ועשוי מרקמה סחוסית. בכל אחת מהברכיים ניתן למצוא שני מניסקוסים, צידי ותיכון,

קרא עוד »

רוצה להתחיל לטפל בכאב כבר השבוע?

הנדי קיור לייזר הינו מכשיר לייזר רך לטיפול עצמי בכאב ובדלקת.
הנדי קיור מטפל במגוון רחב של כאבים ודלקות.

עדויות רופאים והמלצות מטופלים

אנחנו כאן בשבילכם

לשיחת ייעוץ ללא התחייבות עם יועץ כאב בכיר
השאירו פרטים וניצור אתכם קשר בהקדם!

רוצה לטפל בכאב?

נסה את הנדי קיור לייזר ל-120 ימים
תקופת הנסיון הארוכה ביותר בשוק!

רוצה לטפל בכאב?

נסה את הנדי קיור לייזר ל-120 ימים
תקופת הנסיון הארוכה ביותר בשוק!