הדיסק הבין חולייתי הוא אחד המבנים החשובים בעמוד השדרה. מדובר ברקמת סחוס עבה, הממוקמת בין כל שתי חוליות סמוכות בעמוד השדרה, אשר חלק מבעיות הגב הנפוצות קשורות אליה. בלט דיסק הוא מבחינה פתולוגית חולשה במבנה הטבעת הליפית, שעלולה להביא לצרות צרורות. 

בלט דיסק הוא הסיבה השכיחה ביותר לניתוחי גב בקרב מטופלים צעירים יחסית (בני 55 ומטה). למרבה השמחה בפועל יש הרבה מה לעשות עם בלט דיסק עוד בשלבים מוקדמים יותר של הבעיה, כאשר יש כיום פתרונות יעילים ברמת סיכון נמוכה. 

טיפולי לייזר רך יעילים בטיפול

מכשיר הנדי קיור לייזר חולל מהפכה בכל הנוגע להתמודדות עם בעיות גופניות רבות, לרבות בעיות אורתופדיות. המכשיר מיועד לשימוש ביתי או מקצועי ומציע חידוש משמעותי באופן הטיפול שלו. אם מכשירי לייזר אחרים מבוססים על מקור אנרגיה אחד (לייזר רך), כאן יש ארבעה מקורות אנרגיה הפועלים במקביל: לייזר רך, אור אדום, אינפרא אדום ושדה מגנטי. נקודת המוצא היא שפעילותם המשולבת של מקורות האנרגיה מביאה ליעילות גבוהה פי כמה של הטיפול.

מבחינה מעשית, האנרגיה המשוגרת ממכשיר ההנדי קיור לייזר חודרת לעומק האיזור הפגוע ומשפיעה עליו (ועל הגוף כמכלול) בכמה אופנים. 

המכשיר תורם להאצת זרימת הדם בגוף שמגבירה את אספקת החמצן לאיזור הפגוע. מזרז חידוש רקמות ותאים, משחרר אנדרופינים, ייצור מוגבר של חומצות אמינו וכלל, מעודד ומזרז את תהליכי הריפוי הטבעיים של הגוף ומפחית את הכאבים והדלקות. לכך ניתן להוסיף את העובדה שהטיפול במכשיר הנדי קיור לייזר הוא פשוט ואינו מצריך שינוי משמעותי בשגרת החיים. הטיפול אינו פולשני ואינו כרוך בכאבים ובתופעות לוואי.

מנוחה? לא בהכרח

ה"אינסטינקט" הראשוני של רבים מאיתנו הסובלים מבעיה אורתופדית הוא לנוח ולא להפעיל כלל את האזור. יש מקרים בהם צעד כזה עשוי לסייע לגוף, אבל אחרים בהם הוא דווקא מקשה על השיקום. המקרה של בלט דיסק, כך עושה רושם, משתייך לקבוצה השנייה. 

ההמלצה עבור אנשים הסובלים מבלט דיסק הוא לנסות ולשמור על אורח חיים פעיל ובריא ככל שהם מסוגלים. כאשר נמנעים מביצוע תנועות עלולים מנגד להאט את תהליך ההחלמה, ולו מיכיוון שהמנוחה עלולה להביא לכך שהשרירים התומכים בעמוד השדרה יתנוונו – מה שיחמיר את המצב.

חשוב עם זאת להדגיש שגם ביצוע של פעולות המזיקות לגוף וכרוכות בכאבים אינו צעד מומלץ. כך למשל אם בלט הדיסק מביא לכאבים עזים בעת התכופפות, מומלץ להימנע מפעולה זו ככל שניתן. פעילות גופנית שאינה כרוכה בכאבים היא דווקא אפשרית ואף מומלצת. 

פיזיותרפיסט או בעל מקצוע אחר עשוי להעניק לאדם דגשים חשובים לגבי ההתנהלות לאורך היום, להנחות אותו כיצד לבצע פעולות מסוימות ולהתאים עבורו אביזרים אורתופדיים כאלה ואחרים.

טיפולי פיזיותרפיה

בהמשך לכתוב מעלה, טיפולי פיזיותרפיה הם נפוצים מאוד להתמודדות עם בלט דיסק. יש כיום שורה ארוכה של תרגילים פיזיותרפיים אשר עשויים לסייע לגב בכמה אופנים, בעיקר דרך חיזוקם של שרירי הגב והשרירים המספקים לו את התמיכה הנדרשת. 

מלבד התרגילים המבוצעים במהלך המפגשים עם הפיזיותרפיסט, סביר להניח שהוא ינחה את המטופל אילו תרגילים עליו לבצע בבית, באיזו תדירות ובאיזה אופן.

טיפולים קונבנציונליים אחרים

תרופות משככות כאבים הן דרך נפוצה לטיפול בבעיות גב, כולל בלט דיסק. ניתן למנות תרופות כלליות לשיכוך כאבים (עם או בלי מרשם רופא), תרופות נוגדות דלקת, תרופות המרפות את השרירים, סטרואידים ועוד. לא כל הטיפולים התרופתיים אכן יורדים לשורש הבעיה, כשבנוסף יש לקחת בחשבון תופעות לוואי וסיבוכים הקיימים בעת נטילה ממושכת.

במקרים החמורים יותר ייתכן שיהיה צורך בניתוחי גב כירורגיים. הניתוח שמור בעיקר למצבים מורכבים מבחינת התסמינים האורתופדיים או הנוירולוגים, וכן לתרחישים בהם הטיפולים שניתנו כקו ראשון לא הצליחו לסייע בפתרון הבעיה באופן משמעותי.

לרכישת הנדי קיור, המכשיר המהפכני לשיכוך כאבים 

מאמרים נוספים בנושא

נזקים לדיסק בין חולייתי

ממה הם נגרמים? למה הם גורמים לכאב? ומה ההבדל בין בלט בקע ופריצת דיסק? אמנם הנזקים הראשוניים לדיסקים הבין חולייתיים מתחילים לרוב דווקא בשנות העשרים

קרא עוד »

ספונדילוליזיס

ספונדילוליזיס (Spondylolysis) היא בעיית גב די נפוצה הבאה לידי ביטוי כפגם בחוליות עמוד השדרה שלנו. על פי רוב, חוליות המותניים הן המועדות ביותר להיפגע, אך

קרא עוד »

סיאטיקה

סיאטיקה (הנקראת גם אישיאס ובאנגלית – Sciatica) היא תסמונת כאב גב תחתון המקרין לרגל לכל אורך המסלול של העצב הסיאטי (Sciatic Nerve). העצב הסיאטי הוא

קרא עוד »

טיפול בבלט דיסק

הדיסק הבין חולייתי הוא אחד המבנים החשובים בעמוד השדרה. מדובר ברקמת סחוס עבה, הממוקמת בין כל שתי חוליות סמוכות בעמוד השדרה, אשר חלק מבעיות הגב

קרא עוד »

רוצה להתחיל לטפל בכאב כבר השבוע?

הנדי קיור לייזר הינו מכשיר לייזר רך לטיפול עצמי בכאב ובדלקת.
הנדי קיור מטפל במגוון רחב של כאבים ודלקות.

עדויות רופאים והמלצות מטופלים

אנחנו כאן בשבילכם

לשיחת ייעוץ ללא התחייבות עם יועץ כאב בכיר
השאירו פרטים וניצור אתכם קשר בהקדם!

ל-120 ימי התנסות במחיר מיוחד השאירו פרטים!

ל-120 ימי התנסות במחיר מיוחד השאירו פרטים!