הנדי קיור - משלוח חינם עד הבית

לשיחת ייעוץ חינם חייג עכשיו!  1-800-900-400

טיפול בבצקות ברגליים

טיפול בבצקות ברגליים

בצקת היא בעיה רפואית נפוצה, בעלת פגיעה אסתטית לא מבוטלת. זוהי הצטברות כמות גדולה במיוחד של נוזלים בחלל הבין תאי או לחלופין בחללים הסרוטיים, שעלולה להיגרם עקב לא מעט סיבות: חסימת הניקוז, אי ספיקה בלב או בכבד, שימוש בתרופות מסוימות (לרבות סטרואידים), פציעות או אפילו תהליכים פיזיולוגיים "רגילים" שעובר הגוף, דוגמת הריון אצל האישה.

הבצקות עלולות להופיע בדרגות חומרה שונות, להיות זמניות או כרוניות וגם להופיע באזורים מגוונים בגוף, אך הן נפוצות במיוחד ברגליים. בהיעדר טיפול הולם, רשימת הסיבוכים שלהן ארוכה במיוחד. אבל מהן דרכי הפתרון המומלצות יותר בבעיה? ועל מה חשוב להקפיד לאורך הדרך?

טיפולי לייזר רך – היעיל בטיפול בבצקות!

אחת הבשורות המשמעותיות של עולם הרפואה בשנים האחרונות הוא העלייה בפופולאריות של טיפולי הלייזר הרך, יחד עם הכניסה שלהם לשדה המשחק הביתי. הנדי קיור לייזר הוא המילה האחרונה בתחום.

מדובר במכשיר לייזר פשוט לשימוש, אשר החידוש העיקרי שהוא מציע הוא ההתבססות על ארבעה מקורות אנרגיה הפועלים במקביל: אור אדום, אינפרא אדום, שדה מגנטי ולייזר רך. מחקרים הראו את היעילות הגבוהה של הנדי קיור לייזר בהתמודדות עם שורה ארוכה של מצבים רפואיים, לרבות בצקות באזורים השונים בגוף.

אתם מוזמנים ליצור קשר לקבלת מידע נוסף על יתרונות השימוש בהנדי קיור לייזר לבצקות ברגליים.

להלן טיפולים נפוצים אחרים שהנדי קיור יכול להשתלב ולשפר את מצב הבצקות והכאב שנגרם בגללן:

טיפול תרופתי

אחד הכלים העיקריים להתמודדות עם בצקת הוא גילוי הגורמים האפשריים המביאים לה, וטיפול בהן. עם או בלי קשר לכך, יש מצבים בהם אפשר להקל על המצב באמצעות תרופות מסוימות. מכיוון שבצקת נובעת מכמות נוזלים עודפת, התרופות אמורות לאזן את מאזן הנוזלים בגוף. תהיינה אלה בעיקר תרופות בעלות אפקט משתן.

חשוב לזכור שהתרופות הן לרוב פתרון לטווח קצר בלבד, עקב תופעות הלוואי הצפויות להן. הן לא יעילות בכל המקרים וגם לא מתאימות לחלק ניכר מהאוכלוסיה: נשים הרות אינן יכולות ליטול תרופות מהסוג הזה, מסיבות ברורות.

שינויים באורח החיים

בצקות מצריכות לא פעם ביצוע התאמות שונות בשגרת החיים. חלק מרכזי בכך מקבלת התזונה, שכידוע משפיעה במידה רבה על הבריאות שלנו. המלצה מועילה לסובלים מבצקת יכולה להיות הפחתת כמויות המלח שהם צורכים למינימום האפשרי. אחת ההשפעות של מלח, כידוע, היא אגירת נוזלים בגוף.

רצוי להקפיד על כך שהאזור הפגוע יהיה פעיל ככל שניתן, מכיוון שפעילות השרירים עשויה לסייע בניקוז הנוזלים העודפים מהגוף. אם בכל זאת יושבים למשך פרק זמן רציף וארוך, חשוב לעשות זאת כאשר הרגליים מוגבהות.

תרגילים מועילים להפחתת בצקות

בהמשך לנקודה הקודמת, יש שורה ארוכה של תרגילים שניתן לבצע על מנת לשפר את מצב הבצקות ברגל: החל מפעולות פשוטות דוגמת הגבהת האזור הפגוע מעל לגובה הלב (למשך כחצי שעה בכל פעם), דרך עיסויים ומניפולציות שונות לאזור ועד לסדרה שלמה של תרגילי פיזיותרפיה, המועברים על ידי בעל מקצוע בתחום. כמו רוב הפתרונות האחרים, סביר להניח שביצוע תרגילים לבדו לא יספיק להעניק לכם תוצאות משביעות רצון.

את מכשיר ההנדי קיור ניתן לשלב עם טיפול פיזיותרפיה ויש המעידים שזה אף מוסיף לשיכוך כאב מהיר יותר.

אביזרים ייעודיים

יש מקרים בהם שימוש באמצעי עזר ימקסם את השפעת התרגילים המבוצעים (ולעיתים אפילו בלי קשר לפעילות). דוגמאות מובהקות הן גרביים אלסטיות, כפפות אלסטיות או קומפרסים.

מכיוון שזרימת דם נאותה חשובה להקטנת ממדי הבעיה, יש להקפיד על לבוש שאינו לוחץ מדי. חגורות הדוקות צריכות למשל לצאת מהתמונה במקרה של בצקות ברגליים.

קראו גם:

טיפול בכאבי ברכיים

מקורות מידע:

בצקת – ויקיפדיה

בצקות ברגליים – Veins.org.il

בצקת ברגליים – שירותי בריאות כללית

Edema – Mayo Clinic

Edema Management and Treatment – Cleveland Treatment

מאמרים נוספים בנושא

טיפול בכאב אורתופדי

על פי ההגדרה הבסיסית, אורתופדיה היא תחום ברפואה המתייחס למחלות, לליקויים ולפגיעות טראומיות של מערכות העצמות והשרירים בגוף. תחת הקטגוריה הדי רחבה של בעיות אורתופדיות

קרא עוד »

טיפול בגיד אכילס

גיד אכילס הוא אחד הגידים החשובים בגוף האדם, וגם הגיד העבה מכולם. הגיד ממוקם בחלקה האחורי של הרגל, מהווה נקודת חיבור בין גידים ושרירים שונים

קרא עוד »

טיפול בכאבי כף הרגל

לא צריך להסביר על החשיבות של כף הרגל, הפרק התחתון ברגל אצל בני האדם ובעלי החיים, ועל התפקיד שלה בהליכה ובמדרך שלנו. התמונה הופכת למורכבת

קרא עוד »

טיפול בדלקת מפרקים

דלקת מפרקים היא חלק מהבעיות המרכיבות את שם המשחק של "ארתרופתיה", כלומר מחלות המביאות לכאבים במפרקים. הדלקות האלה, והכאבים כמכלול, עלולים להיגרם עקב לא מעט

קרא עוד »

טיפול בקרע בגיד

על פי ההגדרה הבסיסית, גיד הוא אגד קשיח של רקמת חיבור סיבית. מבחינה מעשית יותר, הגיד מחבר ברוב המקרים בין שרירים לעצמות, תוך כדי עמידה

קרא עוד »

טיפול בכאבי ירך

ירך היא החלק העליון של הרגל, שעה שהיא ממוקמת בין האגן לבין הברך. זהו איבר חיוני המורכב מעצם הירך ומשורה ארוכה של שרירים, איבר דרכו

קרא עוד »

רוצה להתחיל לטפל בכאב כבר השבוע?

הנדי קיור לייזר הינו מכשיר לייזר רך לטיפול עצמי בכאב ובדלקת.
הנדי קיור מטפל במגוון רחב של כאבים ודלקות.

עדויות רופאים והמלצות מטופלים

אנחנו כאן בשבילכם

לשיחת ייעוץ ללא התחייבות עם יועץ כאב בכיר
השאירו פרטים וניצור אתכם קשר בהקדם!

ל-120 ימי התנסות במחיר מיוחד השאירו פרטים!

ל-120 ימי התנסות במחיר מיוחד השאירו פרטים!