הנדי קיור - משלוח חינם עד הבית

לשיחת ייעוץ חינם חייג עכשיו!  1-800-900-400

ב.ד. סיגמא סחר בינלאומי בע"מ אינה מייצגת יותר את מדיקל קוונט בע"מ

ב.ד. סיגמא סחר בינלאומי בע"מ אינה מייצגת יותר את מדיקל קוונט בע"מ

טיפול בבקע מותני

כשמדברים על בקעים, רוב האנשים מעלים לנגד עיניהם את אלו הנחשבים לנפוצים ביותר – בעיקר בקע מפשעתי, בקע סרעפתי ובקע טבורי – אם כי התמונה אינה מסתכמת בהם. בקע מותני, אשר בדומה לזה הגבי מופיע בדופן הגב (לרוב במשולש האחורי העליון או התחתון), הוא בעיה הפוגעת בצורה חמורה בסובלים ממנה. הבקע מביא לנפיחות רבה, לכאבים ולהשפעה שלילית על רמת התפקוד העצמאי של האדם. אבל מה ניתן לעשות כדי לשפר את המצב?

הכירו את המכשיר שעושה פלאים

הבקע המותני, בדומה לסוגי הבקע האחרים, מביא כאמור לכאבים, אשר ההתמודדות איתם יכולה להתחיל בכמה דרכים. מכשיר הלייזר הביתי והמהפכני הנדי קיור לייזר נחשב בשנים האחרונות לאחד הפיתוחים המומלצים ביותר על ידי רופאים, לצד ביקורות מצוינות בקרב משתמשים. העיקרון המרכזי הוא שהמכשיר משלב ארבעה מקורות אנרגיה – אינפרא אדום, אור אדום, לייזר רך ושדה מגנטי – הפועלים במקביל ומספקים יחדיו תוצאות מצוינות בהפחתת הכאב ובשיקום ממנו. 

פלוסים אחרים הם התפעול הפשוט של המכשיר, ההתאמה שלו לקהל יעד רחב במיוחד והעובדה שאינו כרוך בכאבים או בתופעות לוואי ראויות לציון ולכן הוא עשוי להתאים לאוכלוסיות שמתקשות בטיפולים האחרים, דוגמת ילדים או אנשים מבוגרים.

יתרה מכך – הוא גם יכול לשמש את כל בני הבית שסובלים מכאבים שונים (כרוניים או חד פעמיים). המכשיר עוזר לכאבים שונים והוא ללא תופעות לוואי כלל.

הפחתת כאבים: השיטות הקונבנציונליות מול האלטרנטיביות

יש כיום שלל דרכים להפחית את דרגת העוצמה והתדירות של הכאבים שאנחנו סובלים מהם, כולל כאלו הנובעים מבקע מותני: עם זאת שימו לב שהפתרון כאן הוא כללי ואינו מקושר לבעיה בצורה ישירה. תרופות כלליות לשיקום כאבים עשויות לספק הקלה מסוימת במצב, אבל הן אינן יורדות לשורש הבעיה. בנוסף נטילה של תרופות כרוכה בתופעות לוואי פוטנציאליות ובנזקים גופניים הנגרמים בעת שימוש ממושך או כזה שאינו מבוקר. לצד זה אפשר להשתמש בעזרים אורתופדיים ואחרים, המותאמים לאדם לפי דפוסי הבעיה.

בשנים האחרונות עלתה הפופולאריות של טיפולים מקשת הרפואה המשלימה, וגם להם יכול להיות מקום בהתמודדות עם בקע מותני. טווינא, דיקור סיני, רפלקסולוגיה ושימוש בצמחי מרפא הם חלק מהפרקטיקות הנפוצות להפחתת כאבים ולשיפור מצב הגוף. הטיפולים האלו אינם מוכחים מבחינה מחקרית, כמעט בכל המקרים, אבל הם כן עשויים לגרום לשיפור חיובי אצל רבים מהאנשים.

ולא משנה באיזו שיטה תבחרו לטפל (ובייעוץ הרופא המטפל) תוכלו לשלב את ההנדי קיור לייזר לכל טיפול שהוא. הוספת ההנדי קיור לייזר יוסיף לשיכוך הכאב ואף יזרז את תהליך ההחלמה.

ניתוחים כירורגיים

אנשים רבים סובלים מבקע מותני ואינם מודעים לכך, כאשר התסמינים אינם מופיעים בצורה ברורה (בעיקר בשלבים הראשונים). אלא שככל שחולף הזמן, וכאשר הבעיה מתפתחת, ייתכן שלא יהיה מנוס מביצוע של ניתוח כירורגי. בין אם הניתוח נעשה בגישה לפרוסקופית ובין אם פתוחה, הרעיון המרכזי הוא ביצוע של תיקון באמצעות תפירה או הנחת רשת סינתטית. ככל שהניתוח נעשה קרוב ככל האפשר לאבחנה לגבי הבקע, כך הוא צפוי להיות פשוט יותר.

יכול להיות שתיאלצו בהמלצת רופא מטפל לעבור ניתוח כזה או אחר, ובסיומו תהיה שורה של פעולות שניתן לעשות על מנת לשפר את מצב הכאב וחזרה לשגרה. ההנדי קיור לייזר יכול בהחלט לסייע לזירוז תהליך השיקום מניתוח.

לעיתים נדרש שילוב פתרונות

אי אפשר לספק תשובה חד משמעית לגבי אופן הטיפול הרצוי בבקע מותני, מכיוון שיש משתנים שונים שעשויים להיכנס כאן לתוך המשוואה: דרגת החומרה של הבעיה, הגורמים שלה, מאפייני האדם וכן הלאה. אחד מכללי האצבע עם זאת הוא ששילוב נכון בין כמה אופני טיפול עשוי לשפר משמעותית את אחוזי ההצלחה ולקצר את המסע הדרוש לעבר הטיפול בבעיה.

ההמלצה שלנו היא להעדיף קודם כל את הטיפולים שניתן להיות שקטים לגביהם ושמצריכים מינימום שינויים בשגרת החיים, בעיקר מכשיר הנדי קיור לייזר. בהתאם לתוצאות המצופות ולמצב הגוף ניתן לשלב כאמור את הטיפולים השונים. רצוי לבצע את התהליך באמצעות רופא מומחה, שגם יערוך ביקורות תקופתיות מדי תקופה.

מקורות מידע:

בקע (רפואה) – ויקיפדיה
ניתוחי תיקון בקע (הרניה) במבוגרים – המרכז הרפואי תל-אביב ע”ש סוראסקי

מאמרים נוספים בנושא

טיפול בדלקת גיד הפיקה

דלקת בגיד הפיקה (Patellar Tendonitis) גיד הפיקה מחבר בין עצם השוקה לפיקת הברך, ולכן מקבל תפקיד חשוב בתמונת התנועה של הגוף והשימוש בשרירי הרגליים. תפקידו

קרא עוד »

טיפול בשברי מאמץ

שברי מאמץ הם שברים לא שלמים בעצמות הגוף, שהמקור להם בדרך כלל הוא הפעלת עומסי יתר על העצם עקב מאמצים חריגים או חוזרים (זאת להבדיל

קרא עוד »

טיפול בקרע במניסקוס

המניסקוס ברמת ההגדרה הוא מבנה הממוקם במפרק הברך, בין עצם הירך לבין השוקה, ועשוי מרקמה סחוסית. בכל אחת מהברכיים ניתן למצוא שני מניסקוסים, צידי ותיכון,

קרא עוד »

טיפול לאחר פריקת כתף

פריקת כתף היא פגיעה נפוצה, במסגרתה חל ניתוק של עצם הזרוע מעצם השכם (בדרך כלל קדימה). פריקת כתף כרוכה בכאבים, משבשת את יכולת התפקוד של

קרא עוד »
אנחנו כאן בשבילכם

לשיחת ייעוץ ללא התחייבות עם יועץ כאב בכיר
השאירו פרטים וניצור אתכם קשר בהקדם!

לשיחת ייעוץ חינם עם יועץ כאב מקצועי השאירו פרטים

*120 ימי התנסות בתנאים מעולים