הנדי קיור - משלוח חינם עד הבית

לשיחת ייעוץ חינם חייג עכשיו!  1-800-900-400

טיפול בגיד אכילס

טיפול בגיד אכילס

גיד אכילס הוא אחד הגידים החשובים בגוף האדם, וגם הגיד העבה מכולם. הגיד ממוקם בחלקה האחורי של הרגל, מהווה נקודת חיבור בין גידים ושרירים שונים ואחראי על תנועות הכפיפה של הקרסול ושל כף הרגל.

עם כל החשיבות המכרעת שלו, הגיד הוא בעל פוטנציאל להרבה מאוד בעיות, לרבות דלקות, קרעים, ניוון ועוד. במצבים אלה ואחרים אין מנוס אלא לבצע אבחון של הבעיה וטיפול יסודי בגיד באמצעות אחת מבין השיטות המרכזיות המוצעות כיום.

המכשיר שמשנה את החוקים

אחת מבשורות הטיפול המרכזיות של השנים האחרונות היא מכשיר לייזר, לשימוש ביתי או מקצועי, בשם הנדי קיור לייזר – מכשיר שיכול בהחלט לקחת חלק מרכזי בתמונת ההתמודדות עם בעיות בגיד אכילס.

המכשיר החדשני מבוסס על פעילותם המשולבת של ארבעה מקורות אנרגיה (אינפרא אדום, אור אדום, לייזר רך ושדה מגנטי), התורמים יחדיו לטיפול יעיל. הנדי קיור לייזר מוכח מחקרית, אינו פולשני ולא טומן בחובו תופעות לוואי.

למכשיר יש יתרונות רבים ביניהם:

משככי כאבים

בעיות בגיד האכילס עלולות לגרום לכאבים ולקשיי התניידות. פתרון שרבים פונים אליו בקו ראשון הוא הטיפול התרופתי, המבוסס על משככי כאבים. למרות שהמשככים עשויים להציע הקלה מסוימת במכאובים שחשים, ברור שהם לא מטפלים בשורש הבעיה ולא יהפכו את הגיד ל"בריא". לכך ניתן להוסיף חסרונות נוספים של התרופות, ובעיקר תופעות הלוואי והסיכונים הקיימים בעת נטילה ממושכת שלהן.

הזרקות ממוקדות של סטרואידים לגיד משמשות פעמים רבות כקו הבא של הטיפולים, גם אם אין תמימות דעים בקהילה הרפואית ביחס אליהם. החשש העיקרי הוא שהגיד דווקא ייפגע או אפילו יתפקע עקב הסטרואידים.

תרגילים גופניים מומלצים

כמו שלל אלמנטים אחרים בגוף, גם במקרה של גיד אכילס ניתן לנסות תרגילים גופניים שונים על מנת לשפר את המצב. אם לא מדובר בבעיה המצריכה פתרון מורכב יותר, או לחלופין בשלבים המוקדמים של הבעיה, שורה ארוכה של תרגילים משדה המשחק של פיזיותרפיה יכולים לסייע. המקור הפיזיולוגי של הבעיה משחק כאן תפקיד: אם השרירים בשוק אינם גמישים מספיק, למשל, ביצוע של תרגילי מתיחה למשך כמה דקות מדי יום ולפני פעילות גופנית יכול לסייע.

חשוב להדגיש שמנגד, אין מספיק ראיות תומכות לכך שהתרגילים עשויים לשפר דלקות בגיד אכילס. את ההתמודדות עם דלקות עושים בכמה שלבים, המשולבים עם שינויים באורח החיים: למשל מתן פרק זמן מסוים של מנוחה לגיד.

יש כיום מספר עזרים אורתופדיים המותאמים למצבים מהסוג הזה. הגבהות שונות של הנעל או עקבי סיליקון, לדוגמא, עשויים להפחית את המתח המופעל על הגיד ובכך להקל על הכאבים. מי שמחפש פתרונות פשוטים וזמינים יותר להקלה על הכאבים בגיד האכילס, יוכל להשתמש בקרח על מנת לקרר את המקום.

ניתוחים כירורגיים

את הסקירה אנחנו ממשיכים עם ניתוחים כירורגיים, המעלים אותנו כמה צעדים נוספים ברמת המורכבות של הבעיה: במקרה של דלקות בגיד אכילס, למשל, קיימת גישה רפואית הגורסת שלאחר כחצי שנה של טיפול ללא תוצאות מספקות יש לגשת לניתוח בעל בסיס כירורגי.

גם כאן דפוסי הבעיה ורמת המורכבות שלה צפויים להשפיע על הטיפול, הטומן בחובו סיכונים ותופעות לוואי ואף מצריך ברוב המקרים תקופת שיקום לא פשוטה. בנוסף לכך, אחרי הניתוח ייתכן שיהיה צורך ללכת תקופה מסוימת עם מגפי הליכה לצורך הגבהת הרגל.

הטיפולים הרגילים לא עוזרים? עדיין סובלים מכאבים עקב דלקת בגיד אכילס? רכשו עוד היום את ההנדי קיור לייזר, המכשיר המהפכני שמטפל בכאבים חזקים.

מקורות מידע:

גיד אכילס – ויקיפדיה

דלקת בגיד האכילס (טנדיניטיס) – עקב אכילס

גיד אכילס – טיפול ומניעת דלקת – מרתון ישראל

Effect of Early Versus Late Weightbearing in Conservatively Treated Acute Achilles Tendon Rupture: A Meta-Analysis

Achilles Tendinitis – Careuk

מאמרים נוספים בנושא

טיפול בדלקת גיד הפיקה

גיד הפיקה מחבר בין עצם השוקה לפיקת הברך, ולכן מקבל תפקיד חשוב בתמונת התנועה של הגוף והשימוש בשרירי הרגליים. תפקידו העיקרי של גיד הפיקה הוא

קרא עוד »

טיפול בשברי מאמץ

שברי מאמץ הם שברים לא שלמים בעצמות הגוף, שהמקור להם בדרך כלל הוא הפעלת עומסי יתר על העצם עקב מאמצים חריגים או חוזרים (זאת להבדיל

קרא עוד »

טיפול בקרע במניסקוס

המניסקוס ברמת ההגדרה הוא מבנה הממוקם במפרק הברך, בין עצם הירך לבין השוקה, ועשוי מרקמה סחוסית. בכל אחת מהברכיים ניתן למצוא שני מניסקוסים, צידי ותיכון,

קרא עוד »

טיפול בשין ספלינט

ספורטאים רבים הסובלים משין ספלינט גילו בשנים האחרונות את יתרונות מכשיר הנדי קיור לייזר עבורם. המונח "שין ספלינט" מתייחס לכאבים המופיעים לאורך עצם השוק, באזור

קרא עוד »

טיפול בשחיקת סחוס

שחיקת סחוס, או בשמה הלועזי "אוסטאוארתריטיס", היא מחלת המפרקים השכיחה ביותר. המדובר בתהליך ניווני, הנפוץ בעיקר במפרקים הנמצאים תחת עומס או בשימוש רב, ושפוגע בעיקר

קרא עוד »

טיפול בכאב אורתופדי

על פי ההגדרה הבסיסית, אורתופדיה היא תחום ברפואה המתייחס למחלות, לליקויים ולפגיעות טראומיות של מערכות העצמות והשרירים בגוף. תחת הקטגוריה הדי רחבה של בעיות אורתופדיות

קרא עוד »

רוצה להתחיל לטפל בכאב כבר השבוע?

הנדי קיור לייזר הינו מכשיר לייזר רך לטיפול עצמי בכאב ובדלקת.
הנדי קיור מטפל במגוון רחב של כאבים ודלקות.

עדויות רופאים והמלצות מטופלים

אנחנו כאן בשבילכם

לשיחת ייעוץ ללא התחייבות עם יועץ כאב בכיר
השאירו פרטים וניצור אתכם קשר בהקדם!

לשיחת ייעוץ חינם עם יועץ כאב מקצועי השאירו פרטים

*120 ימי התנסות בתנאים מעולים