גיד אכילס הוא אחד הגידים החשובים בגוף האדם, וגם הגיד העבה מכולם. הגיד ממוקם בחלקה האחורי של הרגל, מהווה נקודת חיבור בין גידים ושרירים שונים ואחראי על תנועות הכפיפה של הקרסול ושל כף הרגל.

עם כל החשיבות המכרעת שלו, הגיד הוא בעל פוטנציאל להרבה מאוד בעיות, לרבות דלקות, קרעים, ניוון ועוד. במצבים אלה ואחרים אין מנוס אלא לבצע אבחון של הבעיה וטיפול יסודי בגיד באמצעות אחת מבין השיטות המרכזיות המוצעות כיום.

המכשיר שמשנה את החוקים

אחת מבשורות הטיפול המרכזיות של השנים האחרונות היא מכשיר לייזר, לשימוש ביתי או מקצועי, בשם הנדי קיור לייזר – מכשיר שיכול בהחלט לקחת חלק מרכזי בתמונת ההתמודדות עם בעיות בגיד אכילס.

המכשיר החדשני מבוסס על פעילותם המשולבת של ארבעה מקורות אנרגיה (אינפרא אדום, אור אדום, לייזר רך ושדה מגנטי), התורמים יחדיו לטיפול יעיל. הנדי קיור לייזר מוכח מחקרית, אינו פולשני ולא טומן בחובו תופעות לוואי.

למכשיר יש יתרונות רבים ביניהם:

משככי כאבים

בעיות בגיד האכילס עלולות לגרום לכאבים ולקשיי התניידות. פתרון שרבים פונים אליו בקו ראשון הוא הטיפול התרופתי, המבוסס על משככי כאבים. למרות שהמשככים עשויים להציע הקלה מסוימת במכאובים שחשים, ברור שהם לא מטפלים בשורש הבעיה ולא יהפכו את הגיד ל"בריא". לכך ניתן להוסיף חסרונות נוספים של התרופות, ובעיקר תופעות הלוואי והסיכונים הקיימים בעת נטילה ממושכת שלהן.

הזרקות ממוקדות של סטרואידים לגיד משמשות פעמים רבות כקו הבא של הטיפולים, גם אם אין תמימות דעים בקהילה הרפואית ביחס אליהם. החשש העיקרי הוא שהגיד דווקא ייפגע או אפילו יתפקע עקב הסטרואידים.

תרגילים גופניים מומלצים

כמו שלל אלמנטים אחרים בגוף, גם במקרה של גיד אכילס ניתן לנסות תרגילים גופניים שונים על מנת לשפר את המצב. אם לא מדובר בבעיה המצריכה פתרון מורכב יותר, או לחלופין בשלבים המוקדמים של הבעיה, שורה ארוכה של תרגילים משדה המשחק של פיזיותרפיה יכולים לסייע. המקור הפיזיולוגי של הבעיה משחק כאן תפקיד: אם השרירים בשוק אינם גמישים מספיק, למשל, ביצוע של תרגילי מתיחה למשך כמה דקות מדי יום ולפני פעילות גופנית יכול לסייע.

חשוב להדגיש שמנגד, אין מספיק ראיות תומכות לכך שהתרגילים עשויים לשפר דלקות בגיד אכילס. את ההתמודדות עם דלקות עושים בכמה שלבים, המשולבים עם שינויים באורח החיים: למשל מתן פרק זמן מסוים של מנוחה לגיד.

יש כיום מספר עזרים אורתופדיים המותאמים למצבים מהסוג הזה. הגבהות שונות של הנעל או עקבי סיליקון, לדוגמא, עשויים להפחית את המתח המופעל על הגיד ובכך להקל על הכאבים. מי שמחפש פתרונות פשוטים וזמינים יותר להקלה על הכאבים בגיד האכילס, יוכל להשתמש בקרח על מנת לקרר את המקום.

ניתוחים כירורגיים

את הסקירה אנחנו ממשיכים עם ניתוחים כירורגיים, המעלים אותנו כמה צעדים נוספים ברמת המורכבות של הבעיה: במקרה של דלקות בגיד אכילס, למשל, קיימת גישה רפואית הגורסת שלאחר כחצי שנה של טיפול ללא תוצאות מספקות יש לגשת לניתוח בעל בסיס כירורגי.

גם כאן דפוסי הבעיה ורמת המורכבות שלה צפויים להשפיע על הטיפול, הטומן בחובו סיכונים ותופעות לוואי ואף מצריך ברוב המקרים תקופת שיקום לא פשוטה. בנוסף לכך, אחרי הניתוח ייתכן שיהיה צורך ללכת תקופה מסוימת עם מגפי הליכה לצורך הגבהת הרגל.

הטיפולים הרגילים לא עוזרים? עדיין סובלים מכאבים עקב דלקת בגיד אכילס? רכשו עוד היום את ההנדי קיור לייזר, המכשיר המהפכני שמטפל בכאבים חזקים.

מקורות מידע:

גיד אכילס – ויקיפדיה

דלקת בגיד האכילס (טנדיניטיס) – עקב אכילס

גיד אכילס – טיפול ומניעת דלקת – מרתון ישראל

Effect of Early Versus Late Weightbearing in Conservatively Treated Acute Achilles Tendon Rupture: A Meta-Analysis

Achilles Tendinitis – Careuk

מאמרים נוספים בנושא

טיפול בשין ספלינט

ספורטאים רבים הסובלים משין ספלינט גילו בשנים האחרונות את יתרונות מכשיר הנדי קיור לייזר עבורם. המונח "שין ספלינט" מתייחס לכאבים המופיעים לאורך עצם השוק, באזור

קרא עוד »

טיפול בכאב אורתופדי

על פי ההגדרה הבסיסית, אורתופדיה היא תחום ברפואה המתייחס למחלות, לליקויים ולפגיעות טראומיות של מערכות העצמות והשרירים בגוף. תחת הקטגוריה הדי רחבה של בעיות אורתופדיות

קרא עוד »

טיפול בגיד אכילס

גיד אכילס הוא אחד הגידים החשובים בגוף האדם, וגם הגיד העבה מכולם. הגיד ממוקם בחלקה האחורי של הרגל, מהווה נקודת חיבור בין גידים ושרירים שונים

קרא עוד »

טיפול בכאבי מרפקים

ההגדרה הבסיסית של מרפק היא מפרק בגפה העליונה, אשר תפקידו לחבר בין עצמות האמה לבין עצם הזרוע. המרפק, כשלעצמו מורכב משלושה מפרקים, אחראי על תזוזת האמה וכף

קרא עוד »

טיפול בקרע בשריר

קצרה היריעה מלפרט כאן על מנגנון הפעילות והחשיבות של השרירים, אותן רקמות ביולוגיות שתפקידן ברמה הכללית הוא להניע לתנועת הגוף, לסייע לפעילותם של חלק מהאיברים

קרא עוד »

טיפול בקרע בגיד

על פי ההגדרה הבסיסית, גיד הוא אגד קשיח של רקמת חיבור סיבית. מבחינה מעשית יותר, הגיד מחבר ברוב המקרים בין שרירים לעצמות, תוך כדי עמידה

קרא עוד »

רוצה להתחיל לטפל בכאב כבר השבוע?

הנדי קיור לייזר הינו מכשיר לייזר רך לטיפול עצמי בכאב ובדלקת.
הנדי קיור מטפל במגוון רחב של כאבים ודלקות.

עדויות רופאים והמלצות מטופלים

אנחנו כאן בשבילכם

לפרטים ומידע נוסף השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם!