הנדי קיור - משלוח חינם עד הבית

לשיחת ייעוץ חינם חייג עכשיו!  1-800-900-400

דורבן ברגל – מהם הטיפולים הטובים ביותר להפחתת הכאב?

דורבן ברגל – מהם הטיפולים הטובים ביותר להפחתת הכאב?

דורבן ברגל או בשמו הרפואי העברי "מחלת החיתולית הכפית", הוא ברמת העיקרון דלקת בחלקו התחתון של העקב. מדובר בבעיה נפוצה מאוד, הנחשב לגורם המרכזי כיום לכאבים בכף הרגל. הכאבים נגרמים במידה רבה עקב עומס יתר על כף הרגל (בין אם עקב השמנת יתר ובין אם כתוצאה מפעילות גופנית או מעמידה, ריצה או הליכה ממושכים), מבנה כף הרגל, שימוש בנעליים בלויות או כאלה שאינן מתאימות לרגל ועוד.

הרפואה המודרנית מציעה כיום שורה ארוכה של טיפולים לבעיה, אותם מתאימים לדפוסי הבעיה כפי שמתגלים בבדיקה הגופנית של כף הרגל ובהתאם לתלונות ולתסמיני המטופל. במאמר הבא נציג בפניכם את דרכי הטיפול המקובלות בבעיה.

מכשיר לייזר ביתי

הנדי קיור לייזר הוא אחת הבשורות המשמעותיות של השנים האחרונות בכל הנוגע לטיפול בכאבים. המדובר במכשיר לייזר לטיפול ביתי, מוכח מחקרית, שמסייע לטיפול בכאבים ובדלקות.

דורבן ברגל

המכשיר הוא היחידי בעולם המשלב ארבע שיטות טיפול – אינפרא אדום, אור אדום, לייזר רך ושדה מגנטי – הפועלות יחדיו בצורה יעילה ונטולת כאבים או תופעות לוואי משמעותיות.

המקורות המשולבים מסייעים להפחתת כאבים ולהאצת היווצרות רקמות חדשות באזור, כך שהתוצאות נראות תוך פרקי זמן קצרים באופן יחסי.

היתרון האדיר של הנדי קיור לייזר הוא שניתן לשלב איתו את כל הטיפולים הניתנים במקביל. כמו כן, ההנדי קיור ניתן לשימוש רב פעמי על ידי כל בני הבית במידה והם סובלים מכאבים מתמשכים או ארעיים.

הנה כמה טיפולים נוספים המומלצים לטיפול בדורבן ברגל:

שינויים בסיסייים באורח החיים

הדבר הפשוט ביותר שניתן לעשות במקרה של דורבן ברגל הוא להקפיד על מנוחה מרובה לכף הרגל "עד יעבור זעם". המטרה היא להביא להפחתת העומסים מהכאבים, ולכן רצוי להקטין את תדירות הפעילויות העמוסות, דוגמת הליכה לפרקי זמן ארוכים או ריצות. תוך כדי ניתן להפחית את הכאבים באמצעות השמת שקית קרח על גבי האזור הכאב, מסאג'ים וכדומה.

שימוש בעזרים ייעודיים

רבים ימליצו לעבור לנעליים רכות המותאמות באופן מלא לרגל, או לחלופין להשתמש באביזרים אורתופדיים דוגמת מדרסים. המדרס מסייע לחלוקת הלחצים על כף הרגל, כך שהלחץ יוסט מאזור העקב.

טיפולים אחרים להפחתת כאבים מיועדים לביטול קיומו של הזיז המזוהה עם רבים ממצבי הדורבנים ברגל, כשבין הפתרונות זריקות קורטיזון (אשר מחקרים מראים שהן יעילות רק למשך החודש הראשון), טיפול באמצעות מחט או טיפול בגלי הלם.

תרופות

תרופות כלליות לשיכוך כאבים, כמו גם תרופות אנטי דלקתיות, עשויות להיכנס לתוכנית ההתמודדות עם דורבן ברגל. בדרך כלל מדובר בתרופות שאינן על בסיס סטירואידים. החסרונות העיקריים של הטיפול התרופתי הם תופעות הלוואי והסכנות בטיפול ממושך, המביאים לכך שהוא מתאים בעיקר לפרקי זמן קצרים יחסית. זאת ועוד, אצל אחד מבין כחמישה אנשים התרופות אינן יעילות להפחתת הכאבים הנובעים מהדורבן.

תרגילים גופניים

הפיזיותרפיה מציעה כיום שורה ארוכה של תרגילים שיכולים להתאים למצבים רפואיים שונים, כולל דורבן בעקב. גם מי שאינו בוחר להיעזר באופן צמוד בפיזיותרפיסט, יוכל למצוא באינטרנט ובמקורות אחרים רשימה של תרגילים שניתן לבצע גם בבית. תרגילי מתיחה בסיסיים של השרירים באזור ושל גיד האיכלס, למשל, נחשבים לאפקטיביים במיוחד להפחתת הכאבים שמקורם בדורבן.

ניתוחים

בכ-90% מהמקרים אמור הדורבן להיפתר לאחר כחצי שנה של טיפולים, מבלי שיש צורך בניתוח. בכל זאת, אי אפשר להוציא את הניתוחים לחלוטין מחוץ למשוואה.

במצבים מורכבים של דורבן ברגל, וגם כאשר מנסים פתרונות שונים שמתבררים כלא יעילים, ייתכן שיהיה צורך לבצע ניתוח כירורגי. הניתוחים עשויים לשפר את המצב משמעותית, אם כי יש לקחת בחשבון סיכונים ותופעות לוואי הכרוכים בהם, כמו גם תקופת התאוששות שעלולה להיות ארוכה.

במידה ואתם מעוניינים במכשיר ההנדי קיור לשילוב עם טיפול כזה או אחר – לחצו לרכישה אונליין

מקורות מידע:

דורבן בכף הרגל – שירותי בריאות כללית

כאב בעקב, דורבן – מכבי שירותי בריאות

דורבן בעקב – המרכז לכאב

Plantar Fasciitis – Wikipedia

Plantar Fasciitis and Current Treatment Approaches

מאמרים נוספים בנושא

טיפול בדלקת גיד הפיקה

גיד הפיקה מחבר בין עצם השוקה לפיקת הברך, ולכן מקבל תפקיד חשוב בתמונת התנועה של הגוף והשימוש בשרירי הרגליים. תפקידו העיקרי של גיד הפיקה הוא

קרא עוד »

טיפול בשברי מאמץ

שברי מאמץ הם שברים לא שלמים בעצמות הגוף, שהמקור להם בדרך כלל הוא הפעלת עומסי יתר על העצם עקב מאמצים חריגים או חוזרים (זאת להבדיל

קרא עוד »

טיפול בשין ספלינט

ספורטאים רבים הסובלים משין ספלינט גילו בשנים האחרונות את יתרונות מכשיר הנדי קיור לייזר עבורם. המונח "שין ספלינט" מתייחס לכאבים המופיעים לאורך עצם השוק, באזור

קרא עוד »

טיפול בפלטפוס ברגל

רבים באוכלוסייה סובלים מפלטפוס, הלא הוא מצב של רגל שטוחה. מדובר בבעיה נפוצה מאוד, אשר מופיעה אצל אחד מכל ארבעה אנשים לערך. הפלטפוס לא מהווה

קרא עוד »

רוצה להתחיל לטפל בכאב כבר השבוע?

הנדי קיור לייזר הינו מכשיר לייזר רך לטיפול עצמי בכאב ובדלקת.
הנדי קיור מטפל במגוון רחב של כאבים ודלקות.

עדויות רופאים והמלצות מטופלים

אנחנו כאן בשבילכם

לשיחת ייעוץ ללא התחייבות עם יועץ כאב בכיר
השאירו פרטים וניצור אתכם קשר בהקדם!

רוצה לטפל בכאב?

נסה את הנדי קיור לייזר ל-120 ימים
תקופת הנסיון הארוכה ביותר בשוק!

רוצה לטפל בכאב?

נסה את הנדי קיור לייזר ל-120 ימים
תקופת הנסיון הארוכה ביותר בשוק!