הנדי קיור - משלוח חינם עד הבית

לשיחת ייעוץ חינם חייג עכשיו!  1-800-900-400

דלקת בגיד – אילו טיפולים מועילים לדלקות בגידים?

דלקת בגיד – אילו טיפולים מועילים לדלקות בגידים?

דלקות בגיד הן מנת חלקם של רבים באוכלוסייה, כאשר יש אוכלוסיות פגיעות לכך יותר: בעיקר אנשים מבוגרים או ספורטאים. הדלקות עלולות להופיע בגידים באזורים שונים בגוף – כתף, מרפק, אצבע, ירך ועוד – ובדרך כלל תחלופנה כעבור כמה ימים. אבל, וזה אבל גדול מאוד, במהלך הימים האלו ההתמודדות עם תסמיני הדלקת אינה פשוטה: כאבים, נפיחויות, נוקשות, הגבלה בתנועה ועוד. אם מוסיפים לכך תרחישים הגיוניים בהחלט של דלקות שאינן חולפות מעצמן, מבינים מדוע יש חשיבות מכרעת לטיפולים בדלקות בגיד.

החדשות המעודדות הן שכיום יש לא מעט פתרונות לדלקות בגידים, חלקם יעילים יותר וחלקם פחות. את הפתרונות מתאימים למיקום הבעיה ולדרגת החומרה שלה, כאשר שילוב בין כמה אופני טיפול הוא בהחלט אפשרי ולעיתים אף מתבקש.

הכול מתחיל במנוחה

מנוחה של האזור הפגוע יכולה לסייע להקל על הכאבים ואי הנעימות הכרוכים בדלקות בגיד, ולו מכיוון שבכוחה להאיץ את החלמת האזור. ניתן בהחלט לשקול שימוש באמצעי עזר לייצוב האזור ולמתן תמיכה לו, דוגמת תחבושות או גבס. כאשר יש יסוד סביר להניח שמקור הדלקת הוא פעולה מסוימת שהאדם מבצע – ריצה או הקלדה על המחשב לדוגמא – רצוי להימנע ממנה ככל האפשר "עד יעבור זעם".

קירור אזור הדלקת יכול להציע הקלה מסוימת, גם אם נקודתית, על הכאבים. רק שימו לב לכך שמגע ממושך של קרח על גבי העור עלול להביא לכוויות קור לא נעימות, שרק הופכות את המצב למורכב יותר.

טיפולים מתקדמים המשתלבים עם כל טיפול שמרני

עם השנים התפתחה הטכנולוגיה והפכה לשחקנית מרכזית בהתמודדות עם בעיות רפואיות מגוונות, כולל דלקות בגיד.

יש כיום אמצעים טיפוליים שעושים עבודה נאה בהחלט בהקלת המצב הנובע מהדלקת, לרבות מכשירים המבוססים על גלי קול או לייזר רך. רוב הטיפולים מהסוג הזה נעשים במכונים מקצועיים, ועלותם עשויה להיות שלא בטלה בשישים. בכל זאת, ניתן בהחלט לשקול בחיוב שילוב שלהן בתמונת הטיפול בדלקות.

טיפולי לייזר רך נחשבים בעיני רבים ל-פתרון המומלץ להתמודדות עם דלקות בגיד, כאשר כיום ניתן לבצע טיפולים יעילים גם בבית. הנדי קיור לייזר הוא המכשיר המהפכני המאפשר זאת. הבשורה העיקרית שמספק המכשיר הוא ההתבססות שלו על ארבעה מקורות אנרגיה הפועלים במקביל (אור אדום, אינפרא אדום, שדה מגנטי ולייזר רך) הממקסמים יחדיו את יעילות הטיפול ומאיצים את השיקום וההחלמה.

תרופות

השימוש בתרופות נפוץ לאינספור בעיות רפואיות, כאשר גם במקרה של דלקות בגיד בהחלט יש להן מקום. תרופות כלליות לשיכוך כאבים עשויות להקל על המצב לפרק זמן נקודתי. החסרונות הן שהתרופות אינן יורדות לשורש הבעיה, שעלולה לכן להימשך עם הפסקת ההשפעה שלהן. בנוסף לכך התרופות, ובייחוד ה"חזקות" שבהן, כרוכות בתופעות לוואי שאינן נעימות כלל ולכן מיועדות לשימוש נקודתי וקצר מועד בלבד.

ניתן למצוא כיום קרמים ומשחות למריחה מקומית על האזור הפגוע. כאן האפקט על הגוף עשוי להיות ישיר יותר, אך עדיין מדובר בפתרון שלא צפוי להשפיע על הבעיה מיסודה.

תרגילים פיזיים

תרגילים גופניים, בין אם נקודתיים ובין אם כאלו המתבצעים במסגרת רחבה יותר של טיפולי פיזיותרפיה, עשויים לספק הקלה בתסמינים הכרוכים עם דלקת גיד. תרגילים שונים, עיסויים ומניפולציות עשויות להאיץ את החלמת האזור הכואב, בין השאר בזכות מתיחת הגיד או חיזוקם של השרירים הסובבים אותו.

במהלך טיפולי הפיזיותרפיה ניתן לשלב טיפול ביתי עם מכשיר הלייזר הנדי קיור לייזר. השימוש אינו כולל נטילת תרופות והוא טבעי לחלוטין ומומלץ לשלבו (בידיעת רופא מטפל) לכל טיפול שקיים על מנת לשכך עוד יותר כאבים ולשיקום מהיר יותר.

נסו בעצמכם! לרכישת מכשיר ההנדי קיור לייזר להתנסות ל120 ימים

ראו גם: טיפול בקרע בגיד

מקורות מידע

דלקת גידים – ויקירפואה

דלקת גיד – מכבי שירותי בריאות

דלקת בגידים – המרכז לכאב

מאמרים נוספים בנושא

טיפול בגיד אכילס

גיד אכילס הוא אחד הגידים החשובים בגוף האדם, וגם הגיד העבה מכולם. הגיד ממוקם בחלקה האחורי של הרגל, מהווה נקודת חיבור בין גידים ושרירים שונים

קרא עוד »

טיפול בכאבי מרפקים

ההגדרה הבסיסית של מרפק היא מפרק בגפה העליונה, אשר תפקידו לחבר בין עצמות האמה לבין עצם הזרוע. המרפק, כשלעצמו מורכב משלושה מפרקים, אחראי על תזוזת האמה וכף

קרא עוד »

טיפול בקרע בשריר

קצרה היריעה מלפרט כאן על מנגנון הפעילות והחשיבות של השרירים, אותן רקמות ביולוגיות שתפקידן ברמה הכללית הוא להניע לתנועת הגוף, לסייע לפעילותם של חלק מהאיברים

קרא עוד »

טיפול בקרע בגיד

על פי ההגדרה הבסיסית, גיד הוא אגד קשיח של רקמת חיבור סיבית. מבחינה מעשית יותר, הגיד מחבר ברוב המקרים בין שרירים לעצמות, תוך כדי עמידה

קרא עוד »

טיפול בכאבי ירך

ירך היא החלק העליון של הרגל, שעה שהיא ממוקמת בין האגן לבין הברך. זהו איבר חיוני המורכב מעצם הירך ומשורה ארוכה של שרירים, איבר דרכו

קרא עוד »

הנדי קיור עבור ספורטאים

אנחנו יכולים להניח בבטחה כי עד לסוף 2017, לקבוצות ספורט רבות יהיה מכשיר LLLT זמין במהלך המשחקים ולאתלטים מכל קצוות הספקטרום יהיה את היתרון של מכשיר LLLT להקלה על הכאבים.

קרא עוד »

פציעות ספורט

המונח "פציעת ספורט" במובן הרחב ביותר, מתייחס למיני פציעות אשר מתרחשות לרוב במהלך פעילות גופנית.קראו על סוגי הפציעות השונים וכיצד יש לטפל בהם.

קרא עוד »

רוצה להתחיל לטפל בכאב כבר השבוע?

הנדי קיור לייזר הינו מכשיר לייזר רך לטיפול עצמי בכאב ובדלקת.
הנדי קיור מטפל במגוון רחב של כאבים ודלקות.

עדויות רופאים והמלצות מטופלים

אנחנו כאן בשבילכם

לשיחת ייעוץ ללא התחייבות עם יועץ כאב בכיר
השאירו פרטים וניצור אתכם קשר בהקדם!

רוצה לטפל בכאב?

נסה את הנדי קיור לייזר ל-120 ימים
תקופת הנסיון הארוכה ביותר בשוק!

רוצה לטפל בכאב?

נסה את הנדי קיור לייזר ל-120 ימים
תקופת הנסיון הארוכה ביותר בשוק!