הנדי קיור - משלוח חינם עד הבית

לשיחת ייעוץ חינם חייג עכשיו!  1-800-900-400

ב.ד. סיגמא סחר בינלאומי בע"מ אינה מייצגת יותר את מדיקל קוונט בע"מ

ב.ד. סיגמא סחר בינלאומי בע"מ אינה מייצגת יותר את מדיקל קוונט בע"מ

טיפול בדלקת גיד הפיקה

דלקת גיד הפיקה

דלקת בגיד הפיקה (Patellar Tendonitis)

גיד הפיקה מחבר בין עצם השוקה לפיקת הברך, ולכן מקבל תפקיד חשוב בתמונת התנועה של הגוף והשימוש בשרירי הרגליים. תפקידו העיקרי של גיד הפיקה הוא לעזור לשריר הארבע ראשי ליישר את הברך ובכך לבצע פעולות בסיסיות דוגמת ריצה בשיפוע כלפי מעלה, קפיצה, בעיטה בכדור וכן הלאה. עקב כך חשוף גיד הפיקה בפני פגיעות שונות, סיכון הקיים בעיקר (אבל לא רק) אצל ספורטאים אשר פעילותם כוללת קפיצות מרובות כדוגמת כדורסל, כדורעף וכו’. 

הסיכון העיקרי הוא דלקת גיד הפיקה, המאופיינת בכאבים המופיעים באזור ועלולים להחמיר עם הזמן ובקושי מהותי לבצע פעולות בסיסיות בשגרת היום-יום.

לאחר אבחון הבעיה – הנעשה לרוב באמצעות בדיקה גופנית של הברך ובדיקות דימות שונות – מתחיל הטיפול בה, שרצוי שייעשה מוקדם ככל האפשר. מהן דרכי הטיפול היעילות כיום בבעיות בפיקת הברך?

ריפוי טבעי עם הנדי קיור לייזר

את הסקירה אנחנו מתחילים עם הנדי קיור לייזר, מכשיר לייזר רך לשימוש פרטי או מקצועי. בניגוד למכשירי לייזר אחרים, המבוססים על מקור אנרגיה אחד בלבד (לייזר רך), החידוש כאן הוא שארבעה מקורות אנרגיה פועלים במקביל. אל הלייזר הרך מתווספים אור אדום, אינפרא אדום ושדה מגנטי, המביאים יחדיו ליעילות גבוהה פי כמה בהשוואה למכשירי הלייזר הבסיסיים יותר ולשיטות טיפול אחרות.

הנדי קיור לייזר פועל על האזור הפגוע בכמה אופנים, לרבות האצת חילוף החומרים וזרימת הדם באזור, סיוע בחידוש תאים ורקמות ובגדילתם התקינה, ובעיקר – האצת מנגנוני הריפוי הטבעיים של הגוף. השימוש בהנדי קיור לייזר אינו פולשני ואינו כרוך בתופעות לוואי או בכאבים. תפעול המכשיר פשוט במיוחד, כאשר הודות לממדיו הקטנים קל מאוד לסחוב אותו לכל מקום ולשלבו בשגרת החיים השוטפת.
מכשיר הנדי קיור יעיל למגוון כאבי ברכיים, בין היתר: דלקות בגיד וברקמות, קרע במניסקוס, כאבים מאחורי הברך, שחיקת סחוס ועוד…

דלקת בפיקה בברך

תפעול נכון של הגוף

ההמלצה הגורפת לאנשים אשר סובלים מבעיות בגיד הפיקה, ובעיקר דלקות, הוא להימנע כמה שניתן מפעילויות אשר מאיצות את הכאב במשך תקופת הריפוי הראשונית. זה לא אומר שהם צריכים להימצא במנוחה מוחלטת כמובן, אלא שנדרשת הפחתה של תדירות האימונים וביצוע פעולות המביאות לעומסים כבדים על הברך. מומלץ בהחלט לקרר את האזור על מנת להקל על הכאבים, אם כי חשוב להיזהר ולהימנע מכוויות קור.

בדרך כלל נהוג לשלב בתוכנית השיקום של הגוף טיפולי פיזיותרפיה בהתאמה אישית למצב הגופני ולמאפייני המטופל. בכוחם של טיפולים אלה לשכך כאבים, לתרום להגדלת הגמישות וטווחי התנועה בברך ולקצר את זמני ההחלמה. הפיזיותרפיה מבוססת בדרך כלל על תרגילים הנעשים במהלך פגישות עם הפיזיותרפיסט לצד “שיעורי בית” שעל האדם הנפגע לבצע בעצמו בין התרגולים עם הפיזיותרפיסט. הפיזיותרפיסט עשוי להמליץ ולהתאים עזרים אורתופדיים, לרבות רצועות תמיכה לפיקה המפזרות את הלחצים סביב האזור ובכך תורמות להפחתת רמת ותדירות הכאבים. 

תרופות לשיכוך כאב

רבים הסובלים מכאבים פונים לקבלת תרופות, שיכולות להיות אנטי דלקתיות או משככי כאבים פשוטים יותר. חשוב לזכור שמשככי כאבים פועלים אך ורק על הקלת התסמינים ואינם יורדים לשורש הבעיה.

התרופות הדלקתיות יכולות לעשות עבודה טובה יותר (במיוחד כאשר מותאמים לאדם נוגדי דלקת “חזקים” או טיפולים חדשניים דוגמת הזרקת פלזמה עצמית), אם כי יש לקחת בחשבון את התסמינים האפשריים והסיבוכים הקיימים המאפיינים חלק מהטיפולים האלו.

כאשר הטיפולים שניתנו כקו ראשון לא מוכיחים את עצמם כיעילים, וגם כאשר מראש מדובר בבעיה מורכבת במיוחד הדורשת פתרון ייחודי, ייתכן שלא תהיה ברירה אלא לבצע ניתוח כירורגי. ניתוחים אלו אינם שכיחים יתר על המידה אבל עשויים לספק תוצאות מרשימות בטיפול בשורש הבעיה. הקושי הוא שהניתוחים עצמם כוללים תופעות לוואי וסיכונים שונים, מה גם שלאחריהם עשויה להידרש תקופת שיקום לא קצרה. גם כאן יכול ההנדי קיור לסייע במידה רבה לזירוז והאצת תהליך ההחלמה.

מעוניינים לטפל בכאב? הזמינו עכשיו הנדי קיור במחיר מיוחד וקבלו משלוח חינם תוך שבעה ימי עסקים וגם 120 ימי התנסות במחיר מיוחד, השאירו פרטים בטופס למטה או התקשרו אלינו ותתחילו להיפטר מהכאב עוד היום.

פוסטים קשורים

אנחנו כאן בשבילכם

לשיחת ייעוץ ללא התחייבות עם יועץ כאב בכיר
השאירו פרטים וניצור אתכם קשר בהקדם!

לשיחת ייעוץ חינם עם יועץ כאב מקצועי השאירו פרטים

*120 ימי התנסות בתנאים מעולים