הנדי קיור - משלוח חינם עד הבית

לשיחת ייעוץ חינם חייג עכשיו!  1-800-900-400

טיפול בדלקת גיד הפיקה

טיפול בדלקת גיד הפיקה

גיד הפיקה מחבר בין עצם השוקה לפיקת הברך, ולכן מקבל תפקיד חשוב בתמונת התנועה של הגוף והשימוש בשרירי הרגליים. תפקידו העיקרי של גיד הפיקה הוא לעזור לשריר הארבע ראשי ליישר את הברך ובכך לבצע פעולות בסיסיות דוגמת ריצה בשיפוע כלפי מעלה, קפיצה, בעיטה בכדור וכן הלאה. עקב כך חשוף גיד הפיקה בפני פגיעות שונות, סיכון הקיים בעיקר (אבל לא רק) אצל ספורטאים אשר פעילותם כוללת קפיצות מרובות כדוגמת כדורסל, כדורעף וכו'. 

הסיכון העיקרי הוא דלקת גיד הפיקה, המאופיינת בכאבים המופיעים באזור ועלולים להחמיר עם הזמן ובקושי מהותי לבצע פעולות בסיסיות בשגרת היום-יום.

לאחר אבחון הבעיה – הנעשה לרוב באמצעות בדיקה גופנית של הברך ובדיקות דימות שונות – מתחיל הטיפול בה, שרצוי שייעשה מוקדם ככל האפשר. מהן דרכי הטיפול היעילות כיום בבעיות בפיקת הברך?

הנדי קיור לייזר

את הסקירה אנחנו מתחילים עם הנדי קיור לייזר, מכשיר לייזר רך לשימוש פרטי או מקצועי. בניגוד למכשירי לייזר אחרים, המבוססים על מקור אנרגיה אחד בלבד (לייזר רך), החידוש כאן הוא שארבעה מקורות אנרגיה פועלים במקביל. אל הלייזר הרך מתווספים אור אדום, אינפרא אדום ושדה מגנטי, המביאים יחדיו ליעילות גבוהה פי כמה בהשוואה למכשירי הלייזר הבסיסיים יותר ולשיטות טיפול אחרות.

הנדי קיור לייזר פועל על האזור הפגוע בכמה אופנים, לרבות האצת חילוף החומרים וזרימת הדם באזור, סיוע בחידוש תאים ורקמות ובגדילתם התקינה, ובעיקר – האצת מנגנוני הריפוי הטבעיים של הגוף. השימוש בהנדי קיור לייזר אינו פולשני ואינו כרוך בתופעות לוואי או בכאבים. תפעול המכשיר פשוט במיוחד, כאשר הודות לממדיו הקטנים קל מאוד לסחוב אותו לכל מקום ולשלבו בשגרת החיים השוטפת.

תפעול נכון של הגוף

ההמלצה הגורפת לאנשים אשר סובלים מבעיות בגיד הפיקה, ובעיקר דלקות, הוא להימנע כמה שניתן מפעילויות אשר מאיצות את הכאב במשך תקופת הריפוי הראשונית. זה לא אומר שהם צריכים להימצא במנוחה מוחלטת כמובן, אלא שנדרשת הפחתה של תדירות האימונים וביצוע פעולות המביאות לעומסים כבדים על הברך. מומלץ בהחלט לקרר את האזור על מנת להקל על הכאבים, אם כי חשוב להיזהר ולהימנע מכוויות קור.

בדרך כלל נהוג לשלב בתוכנית השיקום של הגוף טיפולי פיזיותרפיה בהתאמה אישית למצב הגופני ולמאפייני המטופל. בכוחם של טיפולים אלה לשכך כאבים, לתרום להגדלת הגמישות וטווחי התנועה בברך ולקצר את זמני ההחלמה. הפיזיותרפיה מבוססת בדרך כלל על תרגילים הנעשים במהלך פגישות עם הפיזיותרפיסט לצד "שיעורי בית" שעל האדם הנפגע לבצע בעצמו בין התרגולים עם הפיזיותרפיסט. הפיזיותרפיסט עשוי להמליץ ולהתאים עזרים אורתופדיים, לרבות רצועות תמיכה לפיקה המפזרות את הלחצים סביב האזור ובכך תורמות להפחתת רמת ותדירות הכאבים. 

תרופות לשיכוך כאב

רבים הסובלים מכאבים פונים לקבלת תרופות, שיכולות להיות אנטי דלקתיות או משככי כאבים פשוטים יותר. חשוב לזכור שמשככי כאבים פועלים אך ורק על הקלת התסמינים ואינם יורדים לשורש הבעיה.

התרופות הדלקתיות יכולות לעשות עבודה טובה יותר (במיוחד כאשר מותאמים לאדם נוגדי דלקת "חזקים" או טיפולים חדשניים דוגמת הזרקת פלזמה עצמית), אם כי יש לקחת בחשבון את התסמינים האפשריים והסיבוכים הקיימים המאפיינים חלק מהטיפולים האלו.

כאשר הטיפולים שניתנו כקו ראשון לא מוכיחים את עצמם כיעילים, וגם כאשר מראש מדובר בבעיה מורכבת במיוחד הדורשת פתרון ייחודי, ייתכן שלא תהיה ברירה אלא לבצע ניתוח כירורגי. ניתוחים אלו אינם שכיחים יתר על המידה אבל עשויים לספק תוצאות מרשימות בטיפול בשורש הבעיה. הקושי הוא שהניתוחים עצמם כוללים תופעות לוואי וסיכונים שונים, מה גם שלאחריהם עשויה להידרש תקופת שיקום לא קצרה. גם כאן יכול ההנדי קיור לסייע במידה רבה לזירוז והאצת תהליך ההחלמה. לרכישת מכשיר ההנדי קיור

מאמרים נוספים בנושא

טיפול בדלקת גיד הפיקה

גיד הפיקה מחבר בין עצם השוקה לפיקת הברך, ולכן מקבל תפקיד חשוב בתמונת התנועה של הגוף והשימוש בשרירי הרגליים. תפקידו העיקרי של גיד הפיקה הוא

קרא עוד »

טיפול בשברי מאמץ

שברי מאמץ הם שברים לא שלמים בעצמות הגוף, שהמקור להם בדרך כלל הוא הפעלת עומסי יתר על העצם עקב מאמצים חריגים או חוזרים (זאת להבדיל

קרא עוד »

טיפול בקרע במניסקוס

המניסקוס ברמת ההגדרה הוא מבנה הממוקם במפרק הברך, בין עצם הירך לבין השוקה, ועשוי מרקמה סחוסית. בכל אחת מהברכיים ניתן למצוא שני מניסקוסים, צידי ותיכון,

קרא עוד »

במה שונה הנדי קיור מהמתחרים?

ככל שהטכנולוגיה מתפתחת, אנחנו שומעים על יותר ויותר פיתוחים שאמורים לחולל פלאים בגוף שלנו. חלק מהטכנולוגיות מיועדות לאפשר לנו להתמודד בצורה ראויה עם כאבים ודלקות,

קרא עוד »

רוצה להתחיל לטפל בכאב כבר השבוע?

הנדי קיור לייזר הינו מכשיר לייזר רך לטיפול עצמי בכאב ובדלקת.
הנדי קיור מטפל במגוון רחב של כאבים ודלקות.

עדויות רופאים והמלצות מטופלים

אנחנו כאן בשבילכם

לשיחת ייעוץ ללא התחייבות עם יועץ כאב בכיר
השאירו פרטים וניצור אתכם קשר בהקדם!

רוצה לטפל בכאב?

נסה את הנדי קיור לייזר ל-120 ימים
תקופת הנסיון הארוכה ביותר בשוק!

רוצה לטפל בכאב?

נסה את הנדי קיור לייזר ל-120 ימים
תקופת הנסיון הארוכה ביותר בשוק!