הנדי קיור - משלוח חינם עד הבית

לשיחת ייעוץ חינם חייג עכשיו!  1-800-900-400

טיפול בדלקת מפרקים

טיפול בדלקת מפרקים

דלקת מפרקים היא חלק מהבעיות המרכיבות את שם המשחק של "ארתרופתיה", כלומר מחלות המביאות לכאבים במפרקים. הדלקות האלה, והכאבים כמכלול, עלולים להיגרם עקב לא מעט סיבות – מחלות ניווניות, מחלות זיהומיות, מחלות מטבוליות ועוד – ולכלול שורה ארוכה של תסמינים.

הטיפול בבעיה תלוי בסוג הדלקת ובדרגת החומרה שלה, אבל ברמה הכללית ניתן לטעון שכיום מוצעים לא מעט טיפולים. בסקירה הבאה נציג את המרכזיים שבהם, אבל שימו לב: אם המקור לדלקות הוא מחלה כזו או אחרת, סביר להניח שיהיה צורך לטפל קודם כל בה כתנאי לשיפור המצב.

הפתרון החדשני שמקל על כאבים

בשנים האחרונות החלה הקהילה הרפואית בישראל ובעולם להעניק חשיבות רבה לטיפולי הלייזר הרך, כולל אלו הביתיים. יש כיום מכשירים אשר מסייעים להתמודד בצורה פשוטה וכמעט נטולת סיכונים עם מצבים בריאותיים מגוונים.

מכשיר הלייזר הרך המהפכני הנדי קיור לייזר מיועד להפחתת כאבים ודלקות באזורים שונים בגוף, כולל דלקות מפרקים.

החידוש שהמכשיר מציע הוא התבססות על ארבע שיטות טיפול – אינפרא אדום, אור אדום, לייזר רך ושדה מגנטי – המביאות ליעילות טיפול גבוהה במיוחד, שאף מוכחת מבחינה מחקרית.

למכשיר יתרונות רבים: ניתן לשלב אותו בכל טיפול שניתן, הוא אינו גורם לשום תופעת לוואי, מיועד לשימוש לכל בני המשפחה שסובלים מכאב רגעי או מתמשך, קל ונוח לשימוש! כמובן שמומלץ להיוועץ מול רופא מטפל טרם השימוש במכשיר.

להלן טיפולים נוספים:

תרופות

כקו ראשון של טיפול בדלקת מפרקים, בדומה לדלקות מסוגים אחרים בגוף, ניתנות תרופות למיניהן. אלה יכולות להיות תרופות נוגדות כאב או אנטי דלקתיות, עם או בלי מרשם רופא. במקרים חמורים יותר, או כאשר התרופות בקו הראשוני אינן יעילות מספיק, ייתכן שיהיה צורך להשתמש בסטירואידים. כך או כך חסרונות התרופות הן תופעות הלוואי הלא נעימות, המקשות על שימוש ארוך בהן, וכן פוטנציאל ההתמכרות להן.

מבחינה רפואית ההתבססות בשלב הראשונה היא על תכשירי DMARDs. אם הם אינם מסייעים מספיק, עשויים להיכנס לתמונה הטיפולים הביולוגים על סוגיהם: טיפולים נגד ציטוקינים, טיפולים כנגד תהליך השפעול המשותף וטיפולים נוספים. חלק מהטיפולים הביולוגיים הם תוצרים של הטכנולוגיות החדשניות מהשנים האחרונות.

שינויים באורח החיים

גם כאשר דלקות המפרקים אינן נובעות באופן ישיר מאורח החיים שלנו, הרי שכמה שינויים נקודתיים בו יכולים לעשות הבדל גדול. בחלק מהמקרים אחד הפתרונות הבסיסיים המומלצים הוא הפחתת עומסים מהמפרקים. אנשים הסובלים ממשקל עודף עשויים לשפר את מצבם כאשר הם יפחיתו אותו, כפי שמומלץ כידוע לעשות בכל מקרה.

יש כיום תרגילים שונים שיכולים להקל על המצב, וגם אותם רצוי לקחת בחשבון. עולם הפיזיותרפיה למשל כולל התייחסות ניכרת לנושא של כאבי מפרקים ודלקות בפרט. תרגילים גופניים לחיזוקם של השרירים המספקים תמיכה במפרקים עשויים להפחית את העומס על המפרקים ובכך להקטין את חומרת הכאבים משמעותית. מומלץ להתאים תוכנית טיפולים על פי המאפיינים הגופניים של האדם, מיקום הדלקת, דרגת החומרה של הבעיה וכן הלאה.

ניתוחים כירורגיים

ניתוחים כירורגיים שמורים פעמים רבות למצבים המורכבים של המפרקים, או לאלו בהם הפתרונות שנוסו קודם לכן התגלו כלא יעילים מספיק. מצבים של שחיקת סחוס באחד המפרקים למשל – בהם דלקת היא אחד מתופעות הלוואי העיקריות – עשויים להצריך ניתוח להחלפת המפרקים באלו התותבים.

החסרונות הם ההליך הפולשני, הטומן בחובו תופעות לוואי, סיכונים לנזקים במהלך הניתוח ובחלק מהמקרים גם תקופת שיקום שאינה קצרה כלל. לכן נהוג להשתמש בניתוחים האלו כמוצא אחרון.

מעוניינים לרכוש את מכשיר הלייזר ולשלב אותו בטיפולים השונים הניתנים לשיכוך כאבי דלקת המפרקים? לחצו לרכישה און ליין ותהנו ממכשיר הנדי קיור המקורי

מקורות מידע:

הכול על דלקות מפרקים וכאבי מפרקים – שירותי בריאות כללית

דלקת מפרקים שגרונית – טיפולים חדשים – ויקירפואה

Understanding Arthritis

Treatment of rheumatoid arthritis and other inflammatory disorders with biological drugs

מאמרים נוספים בנושא

טיפול בשיגרון ניווני

שיגרון ניווני, הידוע גם בתור "דלקת פרקים ניוונית", הוא בעיה נפוצה המופיעה בעיקר בגיל הזהב אבל עלולה לתקוף את האדם גם קודם לכן. במצב זה

קרא עוד »

טיפול בכאבי כף היד

כף היד הינו איזור חשוף שעלול לספוג תופעות שונות הגורמות לכאב, הרי אנו מבצעים הכל עם כפות הידיים שלנו ולכן הסיכוי לפגיעות הוא גבוה מאוד.

קרא עוד »

טיפול בכאבי כף הרגל

לא צריך להסביר על החשיבות של כף הרגל, הפרק התחתון ברגל אצל בני האדם ובעלי החיים, ועל התפקיד שלה בהליכה ובמדרך שלנו. התמונה הופכת למורכבת

קרא עוד »

טיפול בכאבי מרפקים

ההגדרה הבסיסית של מרפק היא מפרק בגפה העליונה, אשר תפקידו לחבר בין עצמות האמה לבין עצם הזרוע. המרפק, כשלעצמו מורכב משלושה מפרקים, אחראי על תזוזת האמה וכף

קרא עוד »

טיפול בדלקת מפרקים

דלקת מפרקים היא חלק מהבעיות המרכיבות את שם המשחק של "ארתרופתיה", כלומר מחלות המביאות לכאבים במפרקים. הדלקות האלה, והכאבים כמכלול, עלולים להיגרם עקב לא מעט

קרא עוד »

רוצה להתחיל לטפל בכאב כבר השבוע?

הנדי קיור לייזר הינו מכשיר לייזר רך לטיפול עצמי בכאב ובדלקת.
הנדי קיור מטפל במגוון רחב של כאבים ודלקות.

עדויות רופאים והמלצות מטופלים

אנחנו כאן בשבילכם

לשיחת ייעוץ ללא התחייבות עם יועץ כאב בכיר
השאירו פרטים וניצור אתכם קשר בהקדם!

רוצה לטפל בכאב?

נסה את הנדי קיור לייזר ל-120 ימים
תקופת הנסיון הארוכה ביותר בשוק!

רוצה לטפל בכאב?

נסה את הנדי קיור לייזר ל-120 ימים
תקופת הנסיון הארוכה ביותר בשוק!