הנדי קיור - משלוח חינם עד הבית

לשיחת ייעוץ חינם חייג עכשיו!  1-800-900-400

האם אתה נמצא בסיכון לסבול מדורבן העקב?

האם אתה נמצא בסיכון לסבול מדורבן העקב?

דורבן העקב הוא השם העממי והמוכר יותר לדלקת בחלק התחתון של העקב, ששמה הרפואי הרשמי (והפחות מוכר, אם תרצו) הוא "דלקת בחתולית הכפית". כך או כך, מדובר בסיבה השכיחה ביותר לכאבים בכף הרגל, וההערכה היא כי אחד מכל עשרה אנשים יסבול מדורבן העקב פעם אחת לפחות במהלך חייו. החתולית הכפית היא רצועה רחבה וארוכה שנמתחת לאורך תחתית כף הרגל, מקשרת בין העקב לבין כל אחת מהאצבעות ותומכת בקשת של כף הרגל. דורבן ברגל הוא מצב דלקתי בחיבור של הרצועה לחלק הקדמי התחתון של עצם העקב. התסמין העיקרי של הדורבן הוא כאבים בעקב הרגל, הבאים לידי ביטוי במיוחד לאחר קימה משינה או ממנוחה ממושכת. חלק מהסובלים ממנו מתארים כאב עמום, אחרים חווים כאב חד הדומה לדקירה ויש גם מי שמתלוננים על תחושה של צריבה.

דורבן העקב

סימפטומים של דורבן העקב

מרבית הסובלים מדורבן בעקב טוענים כי הכאב החמור ביותר נחווה בעיקר בצעדים הראשונים של הבוקר עם הקימה מהמיטה. הכאב, יכול שיתעורר גם לאחר עמידה ממושכת, קימה מישיבה ממושכת, או בזמן עלייה במדרגות. לרוב הכאב נחלש אחרי כמה דקות של פעילות, אבל הוא עלול לתקוף במחזוריות במהלך היום.

קבוצות בסיכון לסבול מדורבן העקב

לאנשים שעומדים, הולכים, רצים או קופצים למשך פרקי זמן ארוכים, במיוחד על משטחים קשים, יש סיכוי גבוה יותר לסבול מהתופעה. מדובר, בין השאר, במורים, עובדי מפעלים, מלצרים, רצים מקצועיים, שחקני כדורסל, רקדניות בלט וכו'. עם גורמי הסיכון הנוספים לדורבן העקב, נמנים השמנת־יתר – בגלל הלחץ הגדול שמופעל על רצועת החתולית הכפית. הסיכון גבוה יותר במצב של השמנה חדה ופתאומית, נעילת נעליים לא מתאימות או ישנות, כפות רגליים שטוחות או בעלות קשתות מוגבהות, התחלה של פעילות גופנית חדשה או הגברה פתאומית של תוכנית האימונים הקיימת. הגיל הוא גורם נוסף – כאשר השכיחות הגבוהה ביותר של דורבן בעקב היא בין גיל 40 לגיל 60.

טיפול ביתי בדורבן העקב

טיפול לדורבן בכף הרגל מומולץ הוא מכשיר ההנדי קיור לייזר המשמש לטיפול במגוון רחב של בעיות אורטופדיות, ובכללן יכול לסייע מאוד גם לסובלים מדורבן. ההנדי קיור משלב ארבעה מקורות אנרגיה שונים – להשגת תוצאות קליניות יעילות ומהירות: לייזר רך, שיעילותו בשיכוך והפחתה של כאבים הוכחה כבר במחקרים קליניים רבים, שדה מגנטי סטטי המסייע להחדרה עמוקה ויעילה יותר של הלייזר, ואור אדום ואינפרה אדום שהם בעלי אפקט אנטי- דלקתי.

המכשיר פועל על פולסים החודרים לעומק הרקמה, ממריצים את מחזוריות הדם והחמצן בתאים, פועלים לזירוז המטבוליזם ותורמים לתהליך הריפוי הטבעי של הגוף ולהקלה על הכאבים. מכשיר ההנדי קיור לייזר יעיל במיוחד בטיפול בדלקות על ידי שיפור זרימת הדם אל הרקמה הדלקתית והגברת קצב חילוף החומרים של התא שמאיץ את תהליך ההחלמה של האיזור המודלק. ניתן להשתמש במכשיר בפני עצמו או בשילוב עם טיפולים רפואיים אחרים. השימוש במכשיר מביא לירידה חדה בצורך בשימוש בתרופות משככות כאבים ונוגדות דלקת.

לשימוש במכשיר ההנדי קיור לייזר אין תופעות לוואי, הוא בטוח מאוד לשימוש ואושר ע"י גורמי התקינה המחמירים בעולם, לרבות הFDA האמריקאי, הCE האירופאי ומשרד הבריאות הישראלי.

מאמרים נוספים בנושא

טיפול בדלקת גיד הפיקה

גיד הפיקה מחבר בין עצם השוקה לפיקת הברך, ולכן מקבל תפקיד חשוב בתמונת התנועה של הגוף והשימוש בשרירי הרגליים. תפקידו העיקרי של גיד הפיקה הוא

קרא עוד »

טיפול בשברי מאמץ

שברי מאמץ הם שברים לא שלמים בעצמות הגוף, שהמקור להם בדרך כלל הוא הפעלת עומסי יתר על העצם עקב מאמצים חריגים או חוזרים (זאת להבדיל

קרא עוד »

טיפול בשין ספלינט

ספורטאים רבים הסובלים משין ספלינט גילו בשנים האחרונות את יתרונות מכשיר הנדי קיור לייזר עבורם. המונח "שין ספלינט" מתייחס לכאבים המופיעים לאורך עצם השוק, באזור

קרא עוד »

טיפול בפלטפוס ברגל

רבים באוכלוסייה סובלים מפלטפוס, הלא הוא מצב של רגל שטוחה. מדובר בבעיה נפוצה מאוד, אשר מופיעה אצל אחד מכל ארבעה אנשים לערך. הפלטפוס לא מהווה

קרא עוד »

רוצה להתחיל לטפל בכאב כבר השבוע?

הנדי קיור לייזר הינו מכשיר לייזר רך לטיפול עצמי בכאב ובדלקת.
הנדי קיור מטפל במגוון רחב של כאבים ודלקות.

עדויות רופאים והמלצות מטופלים

אנחנו כאן בשבילכם

לשיחת ייעוץ ללא התחייבות עם יועץ כאב בכיר
השאירו פרטים וניצור אתכם קשר בהקדם!

לשיחת ייעוץ חינם עם יועץ כאב מקצועי השאירו פרטים

*120 ימי התנסות בתנאים מעולים