הנדי קיור - משלוח חינם עד הבית

לשיחת ייעוץ חינם חייג עכשיו!  1-800-900-400

ב.ד. סיגמא סחר בינלאומי בע"מ אינה מייצגת יותר את מדיקל קוונט בע"מ

ב.ד. סיגמא סחר בינלאומי בע"מ אינה מייצגת יותר את מדיקל קוונט בע"מ

האם אתה נמצא בסיכון לסבול מדורבן העקב?

דורבן העקב הוא השם העממי והמוכר יותר לדלקת בחלק התחתון של העקב, ששמה הרפואי הרשמי (והפחות מוכר, אם תרצו) הוא “דלקת בחתולית הכפית”. כך או כך, מדובר בסיבה השכיחה ביותר לכאבים בכף הרגל, וההערכה היא כי אחד מכל עשרה אנשים יסבול מדורבן העקב פעם אחת לפחות במהלך חייו. החתולית הכפית היא רצועה רחבה וארוכה שנמתחת לאורך תחתית כף הרגל, מקשרת בין העקב לבין כל אחת מהאצבעות ותומכת בקשת של כף הרגל. דורבן ברגל הוא מצב דלקתי בחיבור של הרצועה לחלק הקדמי התחתון של עצם העקב. התסמין העיקרי של הדורבן הוא כאבים בעקב הרגל, הבאים לידי ביטוי במיוחד לאחר קימה משינה או ממנוחה ממושכת. חלק מהסובלים ממנו מתארים כאב עמום, אחרים חווים כאב חד הדומה לדקירה ויש גם מי שמתלוננים על תחושה של צריבה.

דורבן העקב

סימפטומים של דורבן העקב

מרבית הסובלים מדורבן בעקב טוענים כי הכאב החמור ביותר נחווה בעיקר בצעדים הראשונים של הבוקר עם הקימה מהמיטה. הכאב, יכול שיתעורר גם לאחר עמידה ממושכת, קימה מישיבה ממושכת, או בזמן עלייה במדרגות. לרוב הכאב נחלש אחרי כמה דקות של פעילות, אבל הוא עלול לתקוף במחזוריות במהלך היום.

קבוצות בסיכון לסבול מדורבן העקב

לאנשים שעומדים, הולכים, רצים או קופצים למשך פרקי זמן ארוכים, במיוחד על משטחים קשים, יש סיכוי גבוה יותר לסבול מהתופעה. מדובר, בין השאר, במורים, עובדי מפעלים, מלצרים, רצים מקצועיים, שחקני כדורסל, רקדניות בלט וכו’. עם גורמי הסיכון הנוספים לדורבן העקב, נמנים השמנת־יתר – בגלל הלחץ הגדול שמופעל על רצועת החתולית הכפית. הסיכון גבוה יותר במצב של השמנה חדה ופתאומית, נעילת נעליים לא מתאימות או ישנות, כפות רגליים שטוחות או בעלות קשתות מוגבהות, התחלה של פעילות גופנית חדשה או הגברה פתאומית של תוכנית האימונים הקיימת. הגיל הוא גורם נוסף – כאשר השכיחות הגבוהה ביותר של דורבן בעקב היא בין גיל 40 לגיל 60.

טיפול ביתי בדורבן העקב

טיפול לדורבן בכף הרגל מומולץ הוא מכשיר ההנדי קיור לייזר המשמש לטיפול במגוון רחב של בעיות אורטופדיות, ובכללן יכול לסייע מאוד גם לסובלים מדורבן. ההנדי קיור משלב ארבעה מקורות אנרגיה שונים – להשגת תוצאות קליניות יעילות ומהירות: לייזר רך, שיעילותו בשיכוך והפחתה של כאבים הוכחה כבר במחקרים קליניים רבים, שדה מגנטי סטטי המסייע להחדרה עמוקה ויעילה יותר של הלייזר, ואור אדום ואינפרה אדום שהם בעלי אפקט אנטי- דלקתי.

המכשיר פועל על פולסים החודרים לעומק הרקמה, ממריצים את מחזוריות הדם והחמצן בתאים, פועלים לזירוז המטבוליזם ותורמים לתהליך הריפוי הטבעי של הגוף ולהקלה על הכאבים. מכשיר ההנדי קיור לייזר יעיל במיוחד בטיפול בדלקות על ידי שיפור זרימת הדם אל הרקמה הדלקתית והגברת קצב חילוף החומרים של התא שמאיץ את תהליך ההחלמה של האיזור המודלק. ניתן להשתמש במכשיר בפני עצמו או בשילוב עם טיפולים רפואיים אחרים. השימוש במכשיר מביא לירידה חדה בצורך בשימוש בתרופות משככות כאבים ונוגדות דלקת.

לשימוש במכשיר ההנדי קיור לייזר אין תופעות לוואי, הוא בטוח מאוד לשימוש ואושר ע”י גורמי התקינה המחמירים בעולם, לרבות הFDA האמריקאי, הCE האירופאי ומשרד הבריאות הישראלי.

מאמרים נוספים בנושא

דלקת בגיד הפיקה
ברכיים
shmaya@bdsigmait.com

טיפול בדלקת גיד הפיקה

דלקת בגיד הפיקה (Patellar Tendonitis) גיד הפיקה מחבר בין עצם השוקה לפיקת הברך, ולכן מקבל תפקיד חשוב בתמונת התנועה של הגוף והשימוש בשרירי הרגליים. תפקידו

קרא עוד »
שבר מאמץ
סוגי כאבים
shmaya@bdsigmait.com

טיפול בשברי מאמץ

שברי מאמץ הם שברים לא שלמים בעצמות הגוף, שהמקור להם בדרך כלל הוא הפעלת עומסי יתר על העצם עקב מאמצים חריגים או חוזרים (זאת להבדיל

קרא עוד »
קרע במניסקוס
ברכיים
shmaya@bdsigmait.com

טיפול בקרע במניסקוס

המניסקוס ברמת ההגדרה הוא מבנה הממוקם במפרק הברך, בין עצם הירך לבין השוקה, ועשוי מרקמה סחוסית. בכל אחת מהברכיים ניתן למצוא שני מניסקוסים, צידי ותיכון,

קרא עוד »
פריקת כתף
כתפיים וצוואר
shmaya@bdsigmait.com

טיפול לאחר פריקת כתף

פריקת כתף היא פגיעה נפוצה, במסגרתה חל ניתוק של עצם הזרוע מעצם השכם (בדרך כלל קדימה). פריקת כתף כרוכה בכאבים, משבשת את יכולת התפקוד של

קרא עוד »
אנחנו כאן בשבילכם

לשיחת ייעוץ ללא התחייבות עם יועץ כאב בכיר
השאירו פרטים וניצור אתכם קשר בהקדם!

לשיחת ייעוץ חינם עם יועץ כאב מקצועי השאירו פרטים

*120 ימי התנסות בתנאים מעולים