הנדי קיור - משלוח חינם עד הבית

לשיחת ייעוץ חינם חייג עכשיו!  1-800-900-400

ב.ד. סיגמא סחר בינלאומי בע"מ אינה מייצגת יותר את מדיקל קוונט בע"מ

ב.ד. סיגמא סחר בינלאומי בע"מ אינה מייצגת יותר את מדיקל קוונט בע"מ

האם הכאבים בגב התחתון שלך בכלל קשורים לבטן?

כאבי גב תחתון מדירים שינה מעיניהם של כ-80% מהאוכלוסייה במהלך חייהם ומפריעים לתפקודם התקין. על גורמים נפוצים כמו התכופפות והרמה לא נכונה של משקלים כבדים כולנו כבר שמענו אך האם הסיבה הזו היא הגורם הנסתר שרוב האנשים לא מכירים?

כאבים בגב התחתון

שרירי הליבה או יותר נכון לומר שרירי ליבה חלשים “גורמים” לכאבים בגב התחתון

כן! זו אחת הסיבות המרכזיות לכאבי גב ורוב האנשים פחות מודעים אליה ולכן אספנו לכם כמה תרגילים פרקטים, שכל אחד יכול לעשות בבית, לחיזוק שרירי הליבה והקלה על כאבים בגב התחתון, אך לפני כן בואו נצלול רגע לעומק העניין ונבין מהם שרירי הליבה ואיך הם למעשה משפיעים על כאבי הגב שלך.

אז מה הם שרירי הליבה?

שרירי הליבה הם השרירים המחברים את פלג הגוף העליון לתחתון, והם כוללים את שרירי הבטן העמוקים (רחב־בטני, קרקעית האגן), שרירי הגב העמוקים (מייצבי הגו ועמוד השדרה) ושרירי העכוז. שרירי הליבה מעורבים למעשה בכל תנועה שאנו מבצעים. הם הבסיס לגוף חזק וזו חשיבותם הגדולה והסיבה שמאמני כושר מרבים להזכיר אותם בכל הזדמנות. מוזר ככל שזה ישמע, הם עושים חלק גדול מהעבודה אפילו בפעולות כמו שחייה או ריצה. הם תורמים ליציבה נכונה ולשיווי משקל ותומכים בשלד. שרירי הליבה משמשים כמעין חגורת גב שמונעת את חוסר היציבות באזור הגב התחתון שהיא אחת הסיבות המרכזיות לכאבי גב תחתון.

הנדי קיור לייזר – יעיל לטיפול בכאבים בגב התחתון

אחד הפתרונות היעילים ביותר לטיפול בכאבי גב קשים וכאבי גב תחתון בפרט הוא השימוש במכשיר ההנדי קיור לייזר – המכשיר לטיפול בכאבים ודלקות. המכשיר הביתי והנוח לשימוש יודע לתת מענה ללמעלה מ-35 סוגי כאב. הוא פועל על פולסים החודרים לעומק הרקמה, ממריצים את מחזוריות הדם והחמצן בתאים, פועלים לזירוז המטבוליזם בגרעין התא, מאיצים את תהליך הריפוי הטבעי של הגוף ומפרישים אנדורפינים שמקלים על הכאבים. הלייזר תורם למטבוליזם התאי וליצירה של תאים מסוגם שונים: תאי סחוס, תאי עצם, תאי שריר, תאי גיד, וכו’. אנרגיית השדה המגנטי שמשולבת במכשיר מיועדת לאפשר פעולה עמוקה ואפקטיבית יותר של הלייזר. במקביל ללייזר, המכשיר פועל גם על אור אדום ואינפרא אדום שהם בעלי אפקט אנטי דלקתי. המכשיר בטוח לחלוטין לשימוש ומאושר ע”י גורמי התקינה המחמירים בעולם, לרבות האמריקאי האירופי והישראלי.

לצד הטיפול בסימפטומים ובכאבים, יש חשיבות גבוהה לחיזוק שרירי הליבה על מנת לתמוך בעמוד השדרה ולמנוע ככל שניתן את כאבי הגב. הנה מספר תרגילים פרקטים שיעשו את העבודה:

תרגילים לחיזוק שרירי הליבה:

  1. פלאנק קדמי – ממצב של שכיבה על הבטן, להביא את הגוף למצב מאוזן, כאשר החלק הקדמי נשען על האמות (יש לשים לב לשמירה על גב ישר, החזקת ירכיים ישרות וגיוס של שרירי הבטן).
  2. פלאנק צידי (ימין + שמאל) – יש להחזיק את הגוף בקו ישר מהראש עד לכפות הרגליים, כאשר המרפק נמצא בדיוק מתחת לכתף והאמה מייצבת את הגוף ב90 מעלות לגוף
  3. סופרמן – ממצב של שכיבה על הבטן יש להרים את החזה מהרצפה בעזרת שרירי הגב, הרגליים נשארות על הריצפה ורק החזה מתרומם, הידיים יכולות להיות פשוטות קדימה או מונחות על העורף. בשיא התרגיל (הנקודה בה החזה הכי רחוק מהרצפה) יש להחזיק שתי שניות ולחזור שוב לעמדת המוצא.

תרגילים לחיזוק גב תחתון:

  1. מוצא: שוכבים על הצד, יד אחד תומכת בראש והיד השנייה צמודה לגוף ונוגעת במזרן. מבצעים פתיחה צידית של האמה כלפי התקרה ומחזירים שוב עד לנגיעה במזרן. חוזרים על התרגיל בין 15 ל-20 פעמים, 2 סטים בכל כתף.
  2. מוצא: עמידת שש: כפות הידיים, הברכיים וכפות הרגליים ניצבות על המזרן. שימו לב ששרירי הבטן אסופים, הישבן מכווץ וכפות הידיים מונחות מתחת לכתפיים. מרימים זרוע באוויר לגובה הכתף, ואחר כך מרימים את הרגל הנגדית, לגובה הישבן. נשארים במצב סטטי במשך 10-5 שניות. חוזרים 10 פעמים (5 בכל צד), 2 סטים.

לסיכום

אז כמו שאתם כבר יודעים, שרירי הליבה שלנו חשובים ליציבה נכונה ולמעשה מחזיקים את עמוד השדרה שלנו ותומכים בשלד הגוף. הקפדה על ביצוע תרגילים לחיזוק שרירים אלו באופן תדיר ושמירה על שרירי ליבה מחוזקים תסייענה בייצוב עמוד השדרה, תקלנה על ביצוע כל פעילות גופנית ותמנענה כאבי גב.

מאמרים נוספים בנושא

נזקים לדיסק בין חולייתי
גב
shmaya@bdsigmait.com

נזקים לדיסק בין חולייתי

ממה הם נגרמים? למה הם גורמים לכאב? ומה ההבדל בין בלט בקע ופריצת דיסק? אמנם הנזקים הראשוניים לדיסקים הבין חולייתיים מתחילים לרוב דווקא בשנות העשרים

קרא עוד »
ספונדילוליזיס
גב
shmaya@bdsigmait.com

ספונדילוליזיס

ספונדילוליזיס (Spondylolysis) היא בעיית גב די נפוצה הבאה לידי ביטוי כפגם בחוליות עמוד השדרה שלנו. על פי רוב, חוליות המותניים הן המועדות ביותר להיפגע, אך

קרא עוד »
סיאטיקה - כאבי גב תחתון
גב
shmaya@bdsigmait.com

סיאטיקה

סיאטיקה (הנקראת גם אישיאס ובאנגלית – Sciatica) היא תסמונת כאב גב תחתון המקרין לרגל לכל אורך המסלול של העצב הסיאטי (Sciatic Nerve). העצב הסיאטי הוא

קרא עוד »
אנחנו כאן בשבילכם

לשיחת ייעוץ ללא התחייבות עם יועץ כאב בכיר
השאירו פרטים וניצור אתכם קשר בהקדם!

לשיחת ייעוץ חינם עם יועץ כאב מקצועי השאירו פרטים

*120 ימי התנסות בתנאים מעולים