הרגלי אכילה בריאים לתסמונת הפיברומאלגיה

סובלים מפיברומיאלגיה? שינוי תזונתי יכול לסייע בטיפול ובהתמודדות עם מחלת הפיברומיאלגיה. קראו על התזונה מומלצת לחולים בפיברומיאלגיה.

מזונות מומלצים

אמצו הרגלי תזונה שמבוססים על מזון מלא ולא על מזון משומר או מעובד.
הרגלי אכילה נכונים לתסמונת הפיברומאלגיההגדילו את הכמות של הירקות הטריים או המבושלים בכל ארוחה. הרבו במיוחד באכילת ירקות ירוקים ועליים.
הרבו במזונות שעשירים ברכיבים וסיבים תזונתיים.
נמצא קשר בין פיברומיאלגיה לבין חסר במגנזיום. הקפידו לאכול מזונות העשירים במינרל זה ביניהם ירקות אצת קלפ, פולי סויה ומוצרי סויה אחרים, אגוזי קשיו ושקדים.
הרבו באכילת חלבון נטול שומן שמצוי באגוזים לא קלויים, קטניות (כולל מוצרי סויה), בעוף, דגים ובהודו כדי לשמור על אספקה שוטפת של אנרגיה לשרירים.
אכלו מספר ארוחות קטנות במהלך היום, במקום 3 ארוחות גדולות.
אכלו מדי יום יוגורט טבעי לא ממותק או מזון מוחמץ אחר שמכיל "חיידקים ידידותיים" .

חומצות שומניות מקבוצת אומגה-3 מסייעות לגוף לייצר פרוסטוגלנדין, הורמון המסייע להפחית מעוצמת דלקות. זרעי פשתה ושמן פשתה, כמו גם שמן דגים ודגים כמקרל, סלמון (אלתית) ועוד, הם מקורות מצוינים לחומצות שומניות מקבוצה אומגה-3.
הוויטמינים A, C ו-E הם נוגדי-חמצון הלוחמים ברדיקלים החופשיים שנוכחותם עלולה להגביל את יכולתו של התא לייצר אנרגיה. כדי להכניס לגופכם ויטמין A, הרבו באכילת ירקות צבעוניים (במיוחד ירקות כתומים) וחלב דל שומן.
מקורות טובים לוויטמין E הם פולי סויה, ברוקולי, כרוב ניצנים, דגנים מלאים וגם ירקות עליים.
שתו אחת לשעתיים, במהלך היום, כוס מים נקיים. כך תוכלו לשטוף את הרעלים מן הגוף ולהפחית מעוצמת הכאב.

מזונות שיש להימנע מהם

בררו אם אלרגיה למזון כלשהו גורמת או תורמת לתחושת הכאב שלכם, באמצעות שיטת האלימינציה. לחילופין, תוכלו לפנות לרופא הבקיא ברזי התזונה כדי שיבחן את הרגישות או האלרגיה שלכם למזון.
נמצא שיש קשר בין חסר במינרלים לבין פיברומיאלגיה. מסיבה זו עליכם להימנע מצריכת קפאין, המפריע לספיגה תקינה של מינרלים. הקפאין אף תורם לערנות יתר ובכך עלול לגרום הפרעות שינה.

הפחיתו או הימנעו לחלוטין מצריכת בשר שמן, מזונות מטוגנים או קלוקלים, חלב ומוצרי חלב עתירי שומן ומזונות אחרים העשירים בשומנים רוויים. מזונות אלה מלבים את הדלקות, מעצימים את הכאבים ואף מחריפים את נדודי השינה. בנוסף, מזונות אלה מאטים את זרימת הדם בגוף ומדלדלים את מאגרי האנרגיה בגוף.

הימנעו מצריכת סוכר לבן. מוצר זה גורם להעצמת הכאב, להחלשת המערכת החיסונית, להפרעות שינה, לדלדול האנרגיה בגוף ומעודד התרבות יתר של פטריית הקנדידה, שיש הסבורים שהיא הגורם לפיברומיאלגיה. המקורות השכיחים ביותר לסוכר לבן הם המשקאות המוגזים והממותקים והמזונות המעובדים. עם זאת, עליכם להגביל בצורה דרמטית גם את צריכת הסוכרים הטבעיים המצויים בדבש ואפילו בפירות.

הפחיתו במידה משמעותית את צריכת המזון המעובד והמשקאות המוגזים והממותקים. אלה עשירים בתוספים מזיקים שעלולים רק להחריף את מצבכם הבריאותי.

הרגלי אכילה בריאים לתסמונת הפיברומאלגיה

Pin It on Pinterest