הנדי קיור - משלוח חינם עד הבית

לשיחת ייעוץ חינם חייג עכשיו!  1-800-900-400

טיפול בלייזר קר עבור כאבי ברכיים

טיפול בלייזר קר עבור כאבי ברכיים

כאבי ברכיים הם אחד הגורמים הנפוצים ביותר לתלונות על כאבים אצל הרופאים והסבל הנלווה לכאבים הללו יכול להגביל אותנו בתפקוד היומיומי, בפעילות גופנית, ולעיתים אף בנהיגה וישיבה ממושכת. מכשיר ההנדי קיור הינו מכשיר ייחודי אשר מאגד בתוכו ארבעה מקורות אנרגיה המסייעים לטיפול והקלה בכאבי ברכיים חזקים כרוניים או זמניים.

כאבי ברכיים הנדי קיור

כאבי ברכיים

מפרק הברך הוא אחד מהמפרקים הגדולים ביותר והמורכבים ביותר בגוף. הברך היא מפרק סינוביאלי המסווג כמפרק ציר, כאשר בנוסף לתנועה של כיפוף פשוט על הציר קיים גם מרכיב סיבובי אשר קורה עם הקיפול או היישור.

סימפטומים של כאבי ברכיים

  • כאב משתק בינוני עד חמור
  • קושי ללכת או לבצע פעולה שגרתית אחרת
  • חוסר יציבות בתנועה צדדית
  • נוקשות
  • נפיחות
  • חריקה

אנטומיה של הברך

הברך היא מרכז הרגל, היא יושבת בין הקרסול והאגן. היא מחברת בין עצם הירך (פמואר=femur) לעצם השוק (tibia=טיביה). העצם הקטנה יותר שנמצאת לצד הטיביה (fibula= פיבולה) ופיקת הברך (פטלה=Patella ) הן העצמות הנוספות שיוצרות את מפרק הברך. עצמות הברך מתחברות לשרירי הרגל שמניעים את מפרק הברך באמצעות גידים.

הרצועות אשר מחברות בין העצמות ומספקות יציבות לברך הינן:

  • הרצועה הצולבת הקדמית מונעת מהפמור להחליק אחורה מהטיביה (או מהטיביה להחליק קדימה מהפמור)
  • הרצועה הצולבת האחורית מונעת מהפמור להחליק קדימה מהטיביה (או מהטיביה להחליק אחורה מהפמור)
  • הרצועות העקיפות הצידית והתיכונה מונעות מהפמור להחליק מצד לצד.

בברך קיימים גם מניסקוסים – שתי חתיכות סחוס בצורת C הנקראים הלטרלי (צידי) והמדיאלי (תיכוני). המניסקוסים מעמיקים את שני השקעים במשטח העליון של השוקה, ומשפרים את התאמתם לעלי של עצם הירך. למניסקוסים תפקידים נוספים כבולמי הזעזועים בין הפמור לטיביה.

מספר שקים מלאי נוזלים עוזרים לברך לנוע בצורה חלקה.

גורמים לכאבי ברכיים

כאב בברכיים עלול לקרות בגלל שלל דברים, לרבות טראומה, ניוון, חוסר תיאום או ארטריטיס (הליך דלקתי של המפרק והרקמות הסובבות אותו). .

פגיעות ברצועות הן לרוב מכאיבות במנוחה ויכולות להתנפח/להיות חמות במגע. הכאב לרוב הופך לחמור יותר בעת כיפוף, הליכה, או כשמשעינים משקל על הברך. זה אפשרי שתהיה יותר מרצועה אחת שנפגעה בגלל טראומה. פגיעה ברצועות מתרחשת אם המפרק מתעקם או נמתח יתר על המידה.

קריעות מיניסקוס מתרחשות בדרך כלל בעת פגיעה או כוח סיבוב במהלך תנועה חדה ומהירה. המקרה נפוץ במיוחד בספורט שכולל תגובות גוף; עם זאת, יש קשר גם בין הזדקנות לבין קריעת סחוס. מטופל עם קרע במיניסקוס ירגיש בתחושת פצפוץ במהלך פעולות מסוימות שיבצע עם הברך. ניתן גם לתאר זאת על ידי תחושת נעילה או חוסר יציבות של מפרק הברך.

דלקת גידים בברך מתרחשת בצידה הקדמי של הברך מתחת לפיקה (patellar tendonitis). כמו כן, היא יכולה להתרחש גם בצדה האחורי של הברך (popliteal tendonitis). דלקת גידים לרוב מתרחשת עקב מתיחה כדוגמת  קפיצה או נחיתה קשה. מטופל עם דלקת גידים לרוב יחוש כאב מקומי באיזור הגיד המודלק.

שברים לרוב קורים בטראומה קשה לברך. כך למשל בתאונת כלי רכב או בטראומה קשה אחרת, עלולים להיגרם סדקים או שבירה של כל אחת משלושת העצמות בברך.

ארטריטיס

ארטריטיס הינה דלקת בתוך המפרק. הגורמים לדלקת במפרק יכולים להיות לא דלקתיים, כמו אוסטוארטריטיס, או דלקתיים, כמו שיגדון או דלקת מפרקים שגרונית. הרבה מטופלים שסובלים מארטריטיס בברך ירגישו כאב חמור וחוסר נוחות שלרוב פוגעים בניידות של המטופל.

כאב יכול להתרחש בברך ממחלות נוספות או מצבים שכוללים את מפרקי הברך, העצמות, העצבים או הרקמה הרכה שתומכים או מספקים תחושה לברך. למעשה, מפרק הברך הוא המפרק הנפוץ ביותר שמושפע ממחלות ראומטיות או אוטואימוניות.

טיפול בלייזר רך לכאבי ברכיים בעזרת ההנדי קיור

טיפול בלייזר רך הינו שיטה של חשיפת רקמות לרמות נמוכות של אור אדום ואור אינפרא אדום. רמות אלו נמוכות בהשוואה לטיפולי לייזר אחרים המייצרים חום, כגון אלה המשמשים לחיתוך או אבלציה. טיפול זה יכול לשמש למספר בעיות, כולל כאבי ברכיים עקב פציעה או אוסטאופורוזיס. מכשיר הנדי קיור הפועל באמצעות שילוב של שדה מגנטי, אנרגיית האור, אינפרא אדום ולייזר קר מטפל במקור הכאב בצורה מהירה, בטוחה וקלה וללא תופעות לוואי.

איך זה עובד?

אנרגיית האור עוברת דרך העור אל תוך הרקמות, שם היא נספגת. אנרגיה זו מסייעת בהפחתת הדלקת וקידום התחדשות של רקמה פגומה.

מאמרים נוספים בנושא

טיפול בדלקת גיד הפיקה

גיד הפיקה מחבר בין עצם השוקה לפיקת הברך, ולכן מקבל תפקיד חשוב בתמונת התנועה של הגוף והשימוש בשרירי הרגליים. תפקידו העיקרי של גיד הפיקה הוא

קרא עוד »

טיפול בקרע במניסקוס

המניסקוס ברמת ההגדרה הוא מבנה הממוקם במפרק הברך, בין עצם הירך לבין השוקה, ועשוי מרקמה סחוסית. בכל אחת מהברכיים ניתן למצוא שני מניסקוסים, צידי ותיכון,

קרא עוד »

טיפול בשחיקת סחוס

שחיקת סחוס, או בשמה הלועזי "אוסטאוארתריטיס", היא מחלת המפרקים השכיחה ביותר. המדובר בתהליך ניווני, הנפוץ בעיקר במפרקים הנמצאים תחת עומס או בשימוש רב, ושפוגע בעיקר

קרא עוד »

טיפול בכאב אורתופדי

על פי ההגדרה הבסיסית, אורתופדיה היא תחום ברפואה המתייחס למחלות, לליקויים ולפגיעות טראומיות של מערכות העצמות והשרירים בגוף. תחת הקטגוריה הדי רחבה של בעיות אורתופדיות

קרא עוד »

טיפול בדלקת מפרקים

דלקת מפרקים היא חלק מהבעיות המרכיבות את שם המשחק של "ארתרופתיה", כלומר מחלות המביאות לכאבים במפרקים. הדלקות האלה, והכאבים כמכלול, עלולים להיגרם עקב לא מעט

קרא עוד »

טיפול בלייזר קר עבור כאבי ברכיים

מפרק הברך הוא אחד מהמפרקים הגדולים ביותר והמורכבים ביותר בגוף. התלונות והסבל הקשורים לכאבי ברכיים מגבילים בתפקוד היומי, פעילות גופנית, ולעיתים בנהיגה וישיבה ממושכת. טיפול בלייזר קר יכול לסייע בכאבי ברכיים עקב פציעה או אוסטאופורוזיס.

קרא עוד »

רוצה להתחיל לטפל בכאב כבר השבוע?

הנדי קיור לייזר הינו מכשיר לייזר רך לטיפול עצמי בכאב ובדלקת.
הנדי קיור מטפל במגוון רחב של כאבים ודלקות.

עדויות רופאים והמלצות מטופלים

אנחנו כאן בשבילכם

לשיחת ייעוץ ללא התחייבות עם יועץ כאב בכיר
השאירו פרטים וניצור אתכם קשר בהקדם!

רוצה לטפל בכאב?

נסה את הנדי קיור לייזר ל-120 ימים
תקופת הנסיון הארוכה ביותר בשוק!

רוצה לטפל בכאב?

נסה את הנדי קיור לייזר ל-120 ימים
תקופת הנסיון הארוכה ביותר בשוק!