הנדי קיור - משלוח חינם עד הבית

לשיחת ייעוץ חינם חייג עכשיו!  1-800-900-400

ב.ד. סיגמא סחר בינלאומי בע"מ אינה מייצגת יותר את מדיקל קוונט בע"מ

ב.ד. סיגמא סחר בינלאומי בע"מ אינה מייצגת יותר את מדיקל קוונט בע"מ

טיפים להתמודדות עם פריצת דיסק

פריצת דיסק (Herinated Disc) היא אחת הבעיות האורתופדיות השכיחות והמורכבות ביותר. מבחינה מעשית זוהי פציעת מאמץ חוזרני, הנגרמת לדיסק הבין חולייתי אשר בעמוד השדרה. הסיכויים לפריצת דיסק עולים אצל אנשים הסובלים ממשקל עודף, בעלי שרירים חלשים שעבודתם היא פיזית, אנשים ששגרת החיים שלהם מבוססת על ישיבה ממושכת, הורים צעירים ועוד. התוצאות האפשריות של פריצת דיסק הם כאבים עזים בגב התחתון, שמחמירים פעמים רבות בתנועה או בפעולות שונות (דוגמת מתן שתן או שיעול). בנוסף לכך עלולים אנשים החווים פריצת דיסק לסבול מתחושת נימול, מקשיים בהתניידות, מחולשה ברגליים ומסתמינים אחרים.

עם התפתחות הרפואה המודרנית עלה מספר הפתרונות האפשריים לפריצת דיסק. כיום ניתן להתמודד עם תסמיני הבעיה או אפילו לפתור אותה באופן שורשי.

פריצת דיסק

טיפול בפריצת דיסק עם הנדי קיור לייזר

הטיפול הראשון בסקירה הנוכחית מבוסס על השימוש ההולך וגובר בלייזר רך ברפואה. הנדי קיור לייזר הוא מכשיר לייזר רך לשימוש ביתי או מקצועי, שהוא בבחינת מהפכה של ממש. המכשיר מבוסס על ארבעה מקורות אנרגיה הפועלים במקביל – לייזר רך, אור אדום, אינפרא אדום ושדה מגנטי – המשוגרים למקום הפגיעה. בדרך זו הם משפיעים לטובה על הגוף בכמה אופנים, לרבות האצת קצב חילוף החומרים וזרימת הדם, עידוד חידוש וגדילתם של תאים ורקמות, שיכוך כאבים, הפחתת דלקתיות ועוד. ברמה הכללית אפשר לטעון שמכשיר הנדי קיור לייזר מעודד ומזרז את תהליכי הריפוי הפנימיים של הגוף.

הנדי קיור לייזר הוא מכשיר פשוט מאוד לשימוש וקל לנשיאה, כך שניתן להתחיל להשתמש בו באופן מיידי ללא צורך לשנות את שגרת החיים. בנוסף, הטיפול אינו כרוך בכאבים או בתופעות לוואי, כך שהוא מתאים למכנה המשותף הרחב ביותר של אנשים הסובלים מפריצת דיסק.

טיפולים נוספים לפריצת דיסק

באופן לא מפתיע, חלק מרכזי בטיפול בפריצת דיסק מבוסס דווקא על הנעה נכונה של הגוף. טיפולי הפיזיותרפיה נכנסים לתמונה בנקודה הזו ועשויים לסייע בכמה מישורים. הפיזיותרפיסט מבצע תרגילים ומעניק למטופל דגשים על האופן בו עליו לאמץ את הגב, לבצע פעולות שגרתיות שונות או אפילו כיצד לאפשר לאזור מנוחה בצורה היעילה ביותר. בכוחה של הפיזיותרפיה לחזק את השרירים הרלוונטיים לעמוד השדרה ובכך להקל על כאבים ולהגדיל את טווחי התנועה. בכל אופן חשוב בדרך כלל להימנע מהרמה של משאות כבדים ומכיפוף מלא של הגב עד שיחול שיפור מסוים במצב.

תרופות עשויות להיכנס אף הן לתוך התמונה, בין אם תרופות כלליות לשיכוך כאבים המקלות על התסמינים ובין אם תרופות ייעודיות יותר לסוג הבעיה (למשל תרופות אנטי דלקתיות). לכך ניתן להוסיף שיטות מגוונות מקשת הרפואה המשלימה, דוגמת פלדנקרייז, יוגה טיפולית או שיטת גרינברג.

השילוב בין כמה אופני טיפול הוא נפוץ ועשוי להפוך את תהליך ההחלמה ליעיל פי כמה. בחלק מהמקרים שילוב נכון של הטיפולים עשוי לשפר משמעותית את המצב, להקל על התסמינים ולקצר את תהליך השיקום וההתאוששות לאחר הפגיעה.

טיפול כירורגי בפריצת דיסק

בחלק מהמקרים נדרש טיפול כירורגי בפריצת דיסק. כאשר המצב מורכב מאוד מלכתחילה (למשל כשיש פגיעה עצבית או הפרעה לתפקודם של הסוגרים), או כשהטיפולים השמרניים יותר התבררו כלא יעילים מספיק, ניתן לבצע ניתוח בקע או פריצת דיסק. במקרים אחרים יש צורך בטיפולים אחרים משדה המשחק הכירורגי, דוגמת כריתת דיסק, שאיבת דיסק או השתלת דיסק מלאכותי במקום זה הפגוע.

באמצעות הניתוחים ניתן לשחרר את הלחצים העזים החלים על העצב ובכך לפתור את הבעיה בצורה משביעת רצון. החסרונות העיקריים נובעים מכך שהניתוח הוא פולשני ולכן כרוך בסיכונים, בתופעות לוואי ובתקופת התאוששות שעלולה להיות לא פשוטה.

מאמרים נוספים בנושא

נזקים לדיסק בין חולייתי
גב
shmaya@bdsigmait.com

נזקים לדיסק בין חולייתי

ממה הם נגרמים? למה הם גורמים לכאב? ומה ההבדל בין בלט בקע ופריצת דיסק? אמנם הנזקים הראשוניים לדיסקים הבין חולייתיים מתחילים לרוב דווקא בשנות העשרים

קרא עוד »
ספונדילוליזיס
גב
shmaya@bdsigmait.com

ספונדילוליזיס

ספונדילוליזיס (Spondylolysis) היא בעיית גב די נפוצה הבאה לידי ביטוי כפגם בחוליות עמוד השדרה שלנו. על פי רוב, חוליות המותניים הן המועדות ביותר להיפגע, אך

קרא עוד »
סיאטיקה - כאבי גב תחתון
גב
shmaya@bdsigmait.com

סיאטיקה

סיאטיקה (הנקראת גם אישיאס ובאנגלית – Sciatica) היא תסמונת כאב גב תחתון המקרין לרגל לכל אורך המסלול של העצב הסיאטי (Sciatic Nerve). העצב הסיאטי הוא

קרא עוד »
אנחנו כאן בשבילכם

לשיחת ייעוץ ללא התחייבות עם יועץ כאב בכיר
השאירו פרטים וניצור אתכם קשר בהקדם!

לשיחת ייעוץ חינם עם יועץ כאב מקצועי השאירו פרטים

*120 ימי התנסות בתנאים מעולים