הנדי קיור - משלוח חינם עד הבית

לשיחת ייעוץ חינם חייג עכשיו!  1-800-900-400

טריגר פינגר – טיפול והתמודדות

טריגר פינגר – טיפול והתמודדות

טריגר פינגר, או בשמו העברי "אצבע הדק", הוא מצב אורתופדי שמופיע אצל כשני אחוזים מהאוכלוסייה, בעיקר נשים בשנות החמישים והשישים לחייהן. למרות שהבעיה מגבילה משמעותית את ההתנהלות של הסובלים ממנה, וחרף הכאבים והסיבוכים הפוטנציאליים הנובעים ממנה, ניתן בשנים האחרונות למצוא פתרון יעיל שמקל מאוד על ההתמודדות איתה. לפתרון הזה קוראים הנדי קיור לייזר.

טריגר פינגר

מהו טריגר פינגר

כדי להבין מהו בדיוק טריגר פינגר, יש להתייחס קודם כל לאופן בו האצבעות בכף היד נעות. תנועת האצבעות נעשית באופן טבעי בזכות תנועת גידי כף היד בתעלות. אלא שבמהלך השנים, בעקבות תנועות כיפוף מאומצות שהן גם חוזרות, עלול אזור הכניסה לתעלה לעבור שינויי צורה. כשהוא נעשה למעובה יותר, כך תנועת הגידים נעשית בעייתית וכך עלולים להילוות אליהם כאבים. במצבים קיצוניים, כיפוף של האצבע יביא לכך שהגיד הרלוונטי ייתפס בכיפוף, מה שיקשה על תנועת האצבע. אם משחררים אותה תוך הפעלת כוח, היא עלולה "לקפוץ" באופן שמזכיר את מנגנון ההדק שהעניק לה את שמה. מבחינה מעשית, בתרחיש של טריגר פינגר הגיד נתקע ומביא לכיפוף כלפי פנים של האצבע, כאשר הנפגע העיקרי יהיה האגודל.

טריגר פינגר עלול להופיע בכמה רמות, או ליתר דיוק דרגות שונות ומתפתחות של הבעיה. זה מתחיל עם כאבים בבסיס האצבע, שלב בו היא עלולה להיתפס מדי פעם ושתנועה שלה כרוכה ברגישות. בשלב הבא, האקטיבי, יש תפיסה של האצבע בכיפוף אף באמצעות פעולה אקטיבית מתבצע היישור שלה. בשלב הפסיבי, השלב השלישי, יישור האצבע התפוסה יכול להיעשות רק באמצעות משיכה שלה באמצעות היד השנייה, או אפילו בלתי אפשרי כלל לבצע כיפוף שלה. השלב האחרון והבעייתי מכול מכונה "כוויצה", ובמסגרתו אין לאדם כלל וכלל את היכולת לבצע יישור מלא של האצבע.

הבעיה מופיעה בעיקר בגילאי 60-40, בקרב נשים או אצל הסובלים ממצבים דוגמת סוכרת או דלקת פרקים. מקצועות המבוססים על תנועות חוזרות של האצבעות מעלים את הסיכון אף הם.

אבחון הבעיה

כמו בעיות בריאותיות ואורתופדיות רבות, גם במקרה של טריגר פינגר תמונת הטיפול הופכת לפשוטה פי כמה כאשר מאבחנים את הבעיה מוקדם ככל האפשר באופן מדויק.

את האבחון יבצע הרופא באמצעות שילוב שבין תסמיני הבעיה ודפוסיה, כפי שהם מתוארים על ידי האדם המאובחן (אנמנזה), לצד בדיקה גופנית. בניגוד לבעיות רבות אחרות, כאן בדיקות ההדמיה והאמצעים הטכנולוגיים המתקדמים אינם נכנסים לתמונת האבחון.

שלבי הטיפול בבעיה

באחד מבין שלושה מקרים לערך, תחלוף הבעיה מעצמה ללא צורך בטיפול. אלא שבתרחישים רבים אחרים, הטיפול כן נדרש.

הנדי קיור לייזר הוא אחד הפתרונות היותר יעילים להתמודדות עם טריגר פינגר, על תופעות הלוואי המזוהות עם הבעיה. מכשיר הלייזר הביתי מתבסס על ארבעה מקורות אנרגיה הפועלים במקביל (לייזר רך, שדה מגנטי, אור אדום ואינפרא אדום), שפעילותם המשולבת מפחיתה כאבים ומעלה את הסיכויים לשיקום מהיר של הדלקת והאצבעות הפגועות. הסיבה היא שהנדי קיור לייזר פועל באופנים שונים על האזור המטופל, לרבות שחרור אנדרופינים ואנזימים בעלי אפקט אנטי דלקתית, האצת זרימת הדם באזור ועוד. העובדה שהטיפול הוא טבעי, אינו פולשני ואינו כרוך בתופעות לוואי מקלה עליו עוד יותר.

בשלבים המוקדם של טריגר פינגר, יכול הטיפול להתבצע במידה מסוימת דרך הקפדה על מנוחה של האצבע הפגועה. קיימים אמצעי עזר לשיפור המצב, דוגמת סד מותאם לאצבע. גם תרופות בעלות אפקט אנטי דלקתי עשויות לסייע, אם כי יש לקחת בחשבון את תופעות הלוואי שלהן והעובדה שהן לא מתאימות לטיפול ארוך טווח. במקרים מורכבים ייתכן שלא יהיה מנוס אלא לבצע ניתוח, שרשימת הסיכונים הפוטנציאליים שלו גבוהה.

לרכישה אונליין של ההנדי קיור וקבלת ערכת התנסות ל120 יום לחצו

מקורות מידע:

אצבע הדק – שירותי בריאות כללית

Trigger Finger – Causes, Symptoms, Treatment and Surgery – WebMD

Trigger Finger – OrthoInfo

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

מאמרים נוספים בנושא

טיפול בכאבי אצבעות

האצבעות עומדות בבסיסן של כפות הידיים והרגליים, תוך שהן מאפשרות את התנועות העדינות הנדרשות לביצוע שורה ארוכה של  פעולות. מבחינה אנטומית יש צורך בקיומם של

קרא עוד »

טיפול במרפק טניס

הדבר החשוב הראשון שכדאי שתדעו על מרפק טניס הוא שמדובר במצב בריאותי שאינו נחלתם של שחקני הטניס בלבד, למרות שאחוז משמעותי מהסובלים ממנו כן משתייכים

קרא עוד »

טיפול בכאב אורתופדי

על פי ההגדרה הבסיסית, אורתופדיה היא תחום ברפואה המתייחס למחלות, לליקויים ולפגיעות טראומיות של מערכות העצמות והשרירים בגוף. תחת הקטגוריה הדי רחבה של בעיות אורתופדיות

קרא עוד »

טיפול בכאבי כף היד

כף היד הינו איזור חשוף שעלול לספוג תופעות שונות הגורמות לכאב, הרי אנו מבצעים הכל עם כפות הידיים שלנו ולכן הסיכוי לפגיעות הוא גבוה מאוד.

קרא עוד »

טיפול בדלקת מפרקים

דלקת מפרקים היא חלק מהבעיות המרכיבות את שם המשחק של "ארתרופתיה", כלומר מחלות המביאות לכאבים במפרקים. הדלקות האלה, והכאבים כמכלול, עלולים להיגרם עקב לא מעט

קרא עוד »

טיפול בקרע בגיד

על פי ההגדרה הבסיסית, גיד הוא אגד קשיח של רקמת חיבור סיבית. מבחינה מעשית יותר, הגיד מחבר ברוב המקרים בין שרירים לעצמות, תוך כדי עמידה

קרא עוד »

רוצה להתחיל לטפל בכאב כבר השבוע?

הנדי קיור לייזר הינו מכשיר לייזר רך לטיפול עצמי בכאב ובדלקת.
הנדי קיור מטפל במגוון רחב של כאבים ודלקות.

עדויות רופאים והמלצות מטופלים

אנחנו כאן בשבילכם

לשיחת ייעוץ ללא התחייבות עם יועץ כאב בכיר
השאירו פרטים וניצור אתכם קשר בהקדם!

לשיחת ייעוץ חינם עם יועץ כאב מקצועי השאירו פרטים

*120 ימי התנסות בתנאים מעולים