הנדי קיור - משלוח חינם עד הבית

לשיחת ייעוץ חינם חייג עכשיו!  1-800-900-400

ב.ד. סיגמא סחר בינלאומי בע"מ אינה מייצגת יותר את מדיקל קוונט בע"מ

ב.ד. סיגמא סחר בינלאומי בע"מ אינה מייצגת יותר את מדיקל קוונט בע"מ

טיפול בכאב אורתופדי

כאב אזורי מורכב

על פי ההגדרה הבסיסית, אורתופדיה היא תחום ברפואה המתייחס למחלות, לליקויים ולפגיעות טראומיות של מערכות העצמות והשרירים בגוף. תחת הקטגוריה הדי רחבה של בעיות אורתופדיות ניתן למנות שברים, נקעים, קרעים, דלקות וגורמים אחרים שעלולים לתקוף שלל אזורים בגוף.

כאבים אורתופדיים עלולים להצביע על הרבה דברים לא נעימים המתרחשים מתחת לפני השטח ומחייבים טיפול (לעיתים אפילו טיפול חירום), ולצד זה הם מהווים בעיה בפני עצמה המקשה על יכולת התפקוד של האדם. במצב הדברים הזה עולה בוודאי שאלה אחת: מהן דרכי הטיפול העיקריות כיום בכאבים אורתופדיים?

טיפולים מתקדמים

הטכנולוגיה בהחלט נרתמת כיום לטובת הטיפול בכאבים אורתופדיים. טיפולים באמצעות גלי הלם נחשבים לפופולאריים במיוחד בשנים האחרונות. גלי ההלם המוקרנים למקום הפגוע עשויים להפחית את הכאבים בו בדרכים שונות, לרבות טיפול בדלקות, פירוק ההסתיידויות והאצת יצירת כלי הדם.

הטיפול אינו מתאים לכל סוגי הכאבים האורתופדיים.

טיפולי לייזר רך הם  תחום מרכזי בעולם הרפואה בעשורים האחרונים שהיה שמור עד כה למרכזי טיפול גדולים אך כיום, באמצעות טכנולוגיה מתקדמת, הם יכולים להתבצע גם במגזר הביתי.

הנדי קיור הוא מכשיר לייזר ביתי מהפכני המשמש להקלת כאבים ולשיקום הגוף, גם במקרה של כאבים אורתופדיים. הבשורה הגדולה שמספק המכשיר הוא השילוב הייחודי שהוא מציע בין ארבעה מקורות אנרגיה הפועלים במקביל – אינפרא אדום, אור אדום, לייזר רך ושדה מגנטי סטטי.

האנרגיות פועלות יחד להקלה על הכאב ולטיפול במקור הכאב בו זמנית ונותנות תוצאות יעילות פי כמה.

המכשיר נחשב לבטוח לשימוש על ידי רופאים ואינו כרוך בכאבים או בתופעות לוואי.

לאילו איזורים המכשיר מומלץ לשימוש? כתפייםברכייםירכייםדורבן בעקבלאחר פציעת ספורטכאבי גב תחתוןאימוני ריצה ועוד

הטיפולים המסורתיים

את הסקירה אנחנו מתחילים עם אחת מדרכי הפתרון היותר בסיסיות שיש: תרופות לשיכוך כאבים. תרופות אלה אינן יורדות לשורש הבעיה, אלא כוללות אפקט של שיכוך כאבים רגעי. לכן ניתן להתייחס אליהן כפתרון קצר מועד בלבד, שגם כרוך בתופעות לוואי ובסיכונים אחרים הצצים בעת נטילה ממושכת.

בקו השני של הטיפולים תוכלו למצוא תרופות אנטי דלקתיות שאינן סטרואידים, אשר נחשבות ליעילות במצבים רבים אבל מנגד מעמידות סיכונים (דוגמת פגיעה בכליות). במצבים מורכבים יותר של דלקת מקומית ייתכן שייעשה טיפול באמצעות סטרואידים, המוזרקים למקום הבעייתי, מקטינים את הנפיחות וגם את הכאב. הבעיה היא שתופעות הלוואי כאן משמעותיות אפילו יותר.

אביזרי אורתופדיה

כיום יש שורה ארוכה של מוצרים אורתופדיים, כאשר המוצלחים והיעילים שבהם מותאמים לכל אדם באופן אישי (להבדיל ממוצרי המדף למיניהם). נהוג להשתמש בסדים ובגבסים על מנת לאחות היטב שברים בצורה הדרגתית, למנוע תזוזה או הפעלת לחצים ובכך להקטין את הכאבים שחשים. דוגמא נוספת היא מדרסים, שעשויים לאפשר יציבה נכונה, להקטין לחצים על הרגל ולהקל בכך על הכאבים.

פיזיותרפיה

פיזיותרפיה היא בעלת פוטנציאל יעיל במיוחד להקל על אלו הסובלים מכאבים אורתופדיים. לכל בעיה אורתופדית יש תרגילים אחרים שיכולים להתאים לה, כאשר בחירת התרגילים והתאמת תוכנית העבודה קשורים גם למאפיינים הספציפיים של האדם. ביצוע נכון של התרגילים, בהתאם לתוכנית, עשוי להביא לתוצאות המצופות – גם אם ברור ש”סבלנות” היא מילת מפתח עיקרית. הידרותרפיה, הלא הם טיפולי פיזיותרפיה במים, עשויים להיות יעילים אף הם.

את מכשיר ההנדי קיור הביתי למשל, מומלץ לשלב עם הטיפול הפיזיותרפי (בהתייעצות עם רופא מטפל כמובן).

שימו לב שכאבים אורתופדיים עלולים להיגרם, או לכל הפחות להפוך לחמורים יותר, בעקבות הרגלים לא נכונים שהאדם מסגל לעצמו עם השנים: הרגלי העבודה, אופן הישיבה על הכיסא וכיוצא בזה. באמצעות קבלת הנחיות לביצוע הפעולות בצורה נכונה והקפדה עליהן ניתן להקטין גם כן את דרגת החומרה של הכאבים.

נזקים לדיסק בין חולייתי

ניתוחים

הפתרון האחרון בסקירה הנוכחית הוא המורכב ביותר לביצוע, אבל מנגד הוא ייכנס לתמונה במקרים מורכבים או כשהטיפולים שבוצעו קודם לכן לא היו מספיק יעילים. סוג הניתוח הספציפי תלוי כמובן בסוג הבעיה ובדרגת החומרה שלה, כאשר בין הטיפולים ניתן למנות קיבוע קרסול, ניתוח להארכת עצמות, איחוי גידים ועצבים ועוד. יש לקחת בחשבון סיכונים ותופעות לוואי הנובעים מהיותם של הניתוחים פולשניים.

חשוב לציין כי ההנדי קיור לייזר יעיל גם במצב לאחר ניתוח כאשר יש צורך בשיקום ואיחוי. מומלץ מאוד להתייעץ עם רופא מטפל טרם השימוש ולוודא כי ניתן להשתמש במכשיר לשיכוך כאבים לאחר ניתוח.

מעוניינים לשלב את הנדי קיור לטיפול הקיים? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

מקורות מידע

אורתופדיה – ויקיפדיה

טיפול ושיקום אורתופדי – משרד הבריאות

Conditions & Treatments Orthopedics

Essentials of Orthopedic Surgery

מאמרים נוספים בנושא

נזקים לדיסק בין חולייתי
גב
shmaya@bdsigmait.com

נזקים לדיסק בין חולייתי

ממה הם נגרמים? למה הם גורמים לכאב? ומה ההבדל בין בלט בקע ופריצת דיסק? אמנם הנזקים הראשוניים לדיסקים הבין חולייתיים מתחילים לרוב דווקא בשנות העשרים

קרא עוד »
ספונדילוליזיס
גב
shmaya@bdsigmait.com

ספונדילוליזיס

ספונדילוליזיס (Spondylolysis) היא בעיית גב די נפוצה הבאה לידי ביטוי כפגם בחוליות עמוד השדרה שלנו. על פי רוב, חוליות המותניים הן המועדות ביותר להיפגע, אך

קרא עוד »
סיאטיקה - כאבי גב תחתון
גב
shmaya@bdsigmait.com

סיאטיקה

סיאטיקה (הנקראת גם אישיאס ובאנגלית – Sciatica) היא תסמונת כאב גב תחתון המקרין לרגל לכל אורך המסלול של העצב הסיאטי (Sciatic Nerve). העצב הסיאטי הוא

קרא עוד »
אנחנו כאן בשבילכם

לשיחת ייעוץ ללא התחייבות עם יועץ כאב בכיר
השאירו פרטים וניצור אתכם קשר בהקדם!

לשיחת ייעוץ חינם עם יועץ כאב מקצועי השאירו פרטים

*120 ימי התנסות בתנאים מעולים