הנדי קיור - משלוח חינם עד הבית

לשיחת ייעוץ חינם חייג עכשיו!  1-800-900-400

כאבים בעורף – כיצד ניתן לטפל ואיך הנדי קיור משתלב בטיפול?

כאבים בעורף – כיצד ניתן לטפל ואיך הנדי קיור משתלב בטיפול?

העורף הוא החלק האחורי בצוואר. הדבר הראשון שחשוב לדעת עליו הוא שהוא פועל בכל רגע נתון ולא נמצא במנוחה למעשה: בין אם כשאנחנו ערים ובין אם במהלך השינה. העורף נחשב למורכב מאוד מבחינה אנטומית ופגיע באופנים שונים, לרבות כאבים בעורף שתוקפים כמעט כל אדם בשלב מסוים בחייו. כאבי צוואר אלו עלולים להיות עזים במיוחד ולשבש את אורח החיים, עד כדי פגיעה אנושה ביכולת התפקוד העצמאית של האדם.

כאבים בעורף

אבל האם צריך לקחת את הכאבים בעורף כמובנים מאליהם? למרות שיש מקרים בהם הכאבים יחלפו כעבור פרק זמן קצר ללא התערבות משמעותית, ברבים אחרים כן נדרשים טיפולים. החדשות הטובות הן שחלקם הם יעילים ופשוטים מאוד לביצוע.

טיפול לייזר ביתי לכאבים בעורף

במהלך השנים גילו ברפואה את סגולות הלייזר הרך ככלי טיפולי, כאשר התפתחות הטכנולוגיה מאפשרת כיום לבצע את הטיפול גם בבית. מכשיר הנדי קיור לייזר לוקח את היתרונות האלו כמה צעדים קדימה. החידוש העיקרי של המכשיר נובע מכך שהוא מבוסס על ארבעה מקורות אנרגיה הפועלים במקביל (לייזר רך, אור אדום, אינפרא אדום ושדה מגנטי), ולא על לייזר רך בלבד כפי שמציעים מכשירים אחרים בשדה המשחק.

המשמעות היא שהנדי קיור לייזר נחשב ליעיל במיוחד בהאצת תהליכי הריפוי הטבעיים של הגוף, מה שעשוי להקל על מצבם של אלו הסובלים מכאבים בעורף. בין השאר המכשיר מאיץ את קצב חילוף החומרים של התא וזרימת הדם באזור המטופל, מעודד את חידושם של הרקמות או התאים, משכך כאבים ומקל על התסמינים. לכך ניתן להוסיף את העובדה שהמכשיר אינו פולשני, לא כרוך בתופעות לוואי מכל סוג והוא קטן ונוח לנשיאה ושימוש.

שילוב של טיפול פיזיתרפי

לצד הטיפול בהנדי קיור לייזר מוצעים כמה פתרונות נוספים לכאבים בעורף. פיזיותרפיה נפוצה מאוד כדרך טיפול ועשויה לספק תוצאות נאות בהחלט. התרגילים אשר מבצע הפיזיותרפיסט יחד עם המטופל עשויים לחזק את השרירים הרלוונטיים לעורף, להגדיל את הגמישות וטווחי התנועה, לשקם את הרקמות הפגועות ועוד.

מה שחשוב לא פחות הוא שהפיזיותרפיסט עשוי להעניק דגשים לגבי אופן התפעול של העורף וביצוע פעולות שונות בהתחשב במצב. בחלק מהמקרים הפיזיותרפיסט יתאים עבור המטופל אביזרי עזר, דוגמת אביזרים אורתופדיים, ואף ינחה אותו כיצד להשתמש בהם הלכה למעשה.

תרופות לשיכוך כאבים בעורף

כאשר רבים מאיתנו סובלים מכאבים, המקום הראשון בו הם מחפשים פתרון הוא בארון התרופות שלהם. תרופות לשיכוך כאבים עשויות להקל במידה מסוימת על התסמינים המאפיינים כאבים בעורף, אם כי חשוב לזכור שהטיפול כאן הוא נקודתי ואינו יורד לשורש הבעיה. אם ישנו גורם שורשי המביא לכאבים, הרי שהוא לא ייפתר באמצעות רבות מהתרופות – כך שהבעיה עלולה לחזור במהרה.

בנוסף לכך יש לקחת בחשבון את תופעות הלוואי הפוטנציאליות של התרופות ואת הסיבוכים האפשריים בעת נטילה מופרזת או בלתי מבוקרת שלהן.

טיפולים מקשת הרפואה המשלימה

בשנים האחרונות עלתה הפופולוריות של הטיפולים האלטרנטיביים יותר, ובהחלט יכול להיות להם מקום גם במקרה של כאבים בעורף. טיפולים דוגמת דיקור סיני, שיאצו, טווינא או אפילו נטילה של צמחי מרפא מאפשרים בחלק מהמקרים שיפור במצב. צריך עם זאת לזכור שבניגוד לחלק מאמצעי הטיפול האחרים, דוגמת מכשיר הנדי קיור לייזר, חלק מהטיפולים האלטרנטיביים והטבעיים אינם מוכחים מספיק ברמה המחקרית.

אפשר בהחלט לשקול שילוב בין כמה אופני טיפול, מה שעשוי לשפר את היעילות הכוללת של התהליך. במקרה הזה מומלץ שיהיה בעל מקצוע אשר ילווה את המטופל, יפקח על קצב ההתקדמות ויציע לו שינויים נקודתיים על פי האופן בו הגוף מגיב לטיפולים.

מאמרים נוספים בנושא

טיפול בכאב אורתופדי

על פי ההגדרה הבסיסית, אורתופדיה היא תחום ברפואה המתייחס למחלות, לליקויים ולפגיעות טראומיות של מערכות העצמות והשרירים בגוף. תחת הקטגוריה הדי רחבה של בעיות אורתופדיות

קרא עוד »

טיפול בכאבים בשכמות

כאבים בשכמות הם בעיה ממנה סובלים רבים. כדי להבין את הרציונל שלה, חשוב קודם כול להכיר את המבנה האנטומי של האזור. השחקנית העיקרית בשדה המשחק

קרא עוד »

טיפול בכאבי כתפיים

הכתף, נקודת החיבור בין הידיים לבין הגו, מקבלת על עצמה שורה של תפקידים. היא מהווה חלק מרכזי ממשוואת התנועה של הגוף ומשמשת בסיס התנועה של הגפיים

קרא עוד »

טיפול בדלקת מפרקים

דלקת מפרקים היא חלק מהבעיות המרכיבות את שם המשחק של "ארתרופתיה", כלומר מחלות המביאות לכאבים במפרקים. הדלקות האלה, והכאבים כמכלול, עלולים להיגרם עקב לא מעט

קרא עוד »

התמודדות עם כאב לאחר פציעת צליפת שוט (Whiplash)

פציעה, בין אם היא צליפת שוט (Whiplash) מתאונת דרכים או עקב פעילות גופנית יכולה לגרום לכאבים כרוניים קשים. למעשה, בחלק מן הפציעות יכול להיווצר מצב "סינדרום הכאב הכרוני"(CPS) – מצב שקשה לטפל בו רק דרך תרופות מסורתיות להקלה בכאב.

קרא עוד »

פגיעות בחוט השדרה

פגיעה בחוט השדרה הינה נזק שנגרם לכל חלק שהוא בחוט השדרה או בעצבים שבקצה תעלת השדרה. מהם הסוגים השונים של פגיעות בחוט השדרה? מהם הגורמים? מהם הסיכונים? כל זאת ועוד במאמר הבא.

קרא עוד »

רוצה להתחיל לטפל בכאב כבר השבוע?

הנדי קיור לייזר הינו מכשיר לייזר רך לטיפול עצמי בכאב ובדלקת.
הנדי קיור מטפל במגוון רחב של כאבים ודלקות.

עדויות רופאים והמלצות מטופלים

אנחנו כאן בשבילכם

לפרטים ומידע נוסף השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם!

רוצה גם 120 ימי התנסות
בהנדי קיור לייזר?

השאר פרטים עכשיו

רוצה גם 120 ימי התנסות
בהנדי קיור לייזר?

השאר פרטים עכשיו