הנדי קיור - משלוח חינם עד הבית

לשיחת ייעוץ חינם חייג עכשיו!  1-800-900-400

ב.ד. סיגמא סחר בינלאומי בע"מ אינה מייצגת יותר את מדיקל קוונט בע"מ

ב.ד. סיגמא סחר בינלאומי בע"מ אינה מייצגת יותר את מדיקל קוונט בע"מ

כאבים בעצם הזנב – דרכי טיפול והתמודדות

כאבים בעצם הזנב מופיעים אצל כאחוז אחד מאוכלוסיית הסובלים מבעיות שריר-שלד. עצם הזנב, המכונה גם “עצם העוקץ”, היא מבחינה מעשית האזור התחתון ביותר של עמוד השדרה. עצם זו מורכבת משלוש עד חמש חוליות, אשר חלק מהן התאחו לכדי עצם אחת. העצם היא שריד לזנב שהיה קיים אצל בעלי החוליות ושנמצא בעוברים אנושיים בשלבים הראשונים של חייהם. עצם הזנב נחשבת ליותר מאשר שריד אבולוציוני, כאשר נאחזים בה מאז ומתמיד שרירים המקבלים תפקידים חשובים בגוף.

כאבים בעצם הזנב

הכאבים עלולים להיגרם בנסיבות שונות בהן חלה פגיעה פיזית באזור. הם נפוצים יותר אצל נשים, ולו בשל העובדה שהגוף שלהן עומד בלחצים אדירים במהלך תקופת ההריון והלידה. גורמי סיכון אחראים לכאבים הם טראומות גופניות שהאדם עובר (למשל נפילה חזקה על הישבן), פגיעות באזורים סמוכים, רכיבה מאומצת על אופניים ועוד. המכנה המשותף לכל המקרים הוא אחד: החבלה בעצם מביאה לכאבים לא פשוטים באזור הגב התחתון והישבן ולעיתים גם לקשיים בהתניידות. אז מה ניתן לעשות כדי להפחית את רמות הכאב?

הנדי קיור לייזר לטיפול בכאבים בעצם הזנב

הלייזר הרך משמש את הרפואה המודרנית כבר עשרות שנים, אבל רק לאחרונה הוא עשה את המעבר המצופה כל כך למגזר הביתי.

הפיתוח המהפכני הנדי קיור לייזר מבטא את זה בדיוק. הבשורה העיקרית שהמכשיר מגלם בתוכו היא ההתבססות הייחודית על ארבעה מקורות אנרגיה הפועלים במקביל: אור אדום, אינפרא אדום, לייזר רך ושדה מגנטי. התוצאה של הפעילות המשולבת היא יעילות גבוהה במיוחד בהפחתת הכאבים, תוך שיקום מהיר פי כמה של הגוף. באמצעות הנדי קיור לייזר ניתן לחוש שיפור משמעותי בתסמינים כבר לאחר תקופה קצרה, ושינוי דרסטי – עד העלמה מוחלטת של הכאב – בתקופה העוקבת.

רבים מחפשים פשטות בטיפולים השונים שהם מבצעים, כאשר גם מהבחינה הזו נקודת הפתיחה של הנדי קיור לייזר מצוינת. המכשיר ניתן לשימוש בצורה מהירה, מבלי שיש צורך לשנות את שגרת החיים. היותו בלתי פולשני ונטול תופעות לוואי ראויות לציון הופכת אותו לבטוח לשימוש, גם במכנה המשותף הרחב ביותר. לראיה, הוא מחזיק באישור משרד הבריאות, מכון התקנים ומנהל המזון והתרופות האמריקאי, ה-FDA וגם מומלץ בקרב רופאים רבים.

דרכי טיפול נוספות בכאבים קשים בעצם הזנב

לצד הטיפול בכאבים בעצם הזנב באמצעות הנדי קיור לייזר, ניתן למצוא פתרונות אחרים לבעיה: חלקם יעילים יותר וחלקם פחות, רובם מקשת הרפואה הקונבנציונלית ומקצתם מעולמות הרפואה המשלימה. הפתרון הנבחר בחלק הארי של המקרים הוא שמרני בעיקרו, ומבוסס במידה רבה על שינוי כל מה שדורש שינוי באורח החיים של האדם. מנוחה מוחלטת אינה יעילה תמיד. תחת זאת כן חשוב להיות פעילים אך לבצע תוך כדי את הפעולות בצורה הנכונה והבטוחה ביותר שיש, תוך הימנעות מדפוסי הבעיה המזיקים.

תרופות כלליות לשיכוך כאבים עשויות לספק הפחתה נקודתית של הכאבים, כאשר החסרונות הם התופעות הפוטנציאליות הלא נעימות וסכנת ההתמכרות לתרופות. במקרים חמורים יחסית ניתן לשקול טיפול באמצעות סטרואידים, מצב בו רשימת תופעות הלוואי והסיכונים היא רחבה יותר. טיפולים פיזיותרפיים עשויים להיות יעילים בחלק מהמקרים, כמו גם טיפולים מקשת הרפואה המשלימה: דיקור סיני, פלדנקרייז, שיאצו וכיוצא בזה.

שימו לב שיש מצבים בהם המקור לכאבים הוא בעיה אחרת, שיכולה להיות גם מחלה ממארת או גידול סרטני. במצבים אלו יש לטפל קודם כל בגורם המביא לכאבים, שהופכים למעשה לתופעות הלוואי שלו. לאחר טיפול הולם בבעיה עשוי האדם לחוש הקלה בתסמיני הכאבים בעצם הזנב המופיעים אצלו.

מקורות מידע:

עצם העוקץ – ויקיפדיה

כאבים בעצם הזנב – גב אל גב

Historical Perspective Coccyx: The Bone Named for a Bird

Anatomy of the Coccyx (Tailbone) – Spine Health

מאמרים נוספים בנושא

נזקים לדיסק בין חולייתי

ממה הם נגרמים? למה הם גורמים לכאב? ומה ההבדל בין בלט בקע ופריצת דיסק? אמנם הנזקים הראשוניים לדיסקים הבין חולייתיים מתחילים לרוב דווקא בשנות העשרים

קרא עוד »

ספונדילוליזיס

ספונדילוליזיס (Spondylolysis) היא בעיית גב די נפוצה הבאה לידי ביטוי כפגם בחוליות עמוד השדרה שלנו. על פי רוב, חוליות המותניים הן המועדות ביותר להיפגע, אך

קרא עוד »

סיאטיקה

סיאטיקה (הנקראת גם אישיאס ובאנגלית – Sciatica) היא תסמונת כאב גב תחתון המקרין לרגל לכל אורך המסלול של העצב הסיאטי (Sciatic Nerve). העצב הסיאטי הוא

קרא עוד »
אנחנו כאן בשבילכם

לשיחת ייעוץ ללא התחייבות עם יועץ כאב בכיר
השאירו פרטים וניצור אתכם קשר בהקדם!

לשיחת ייעוץ חינם עם יועץ כאב מקצועי השאירו פרטים

*120 ימי התנסות בתנאים מעולים