הנדי קיור - משלוח חינם עד הבית

לשיחת ייעוץ חינם חייג עכשיו!  1-800-900-400

ב.ד. סיגמא סחר בינלאומי בע"מ אינה מייצגת יותר את מדיקל קוונט בע"מ

ב.ד. סיגמא סחר בינלאומי בע"מ אינה מייצגת יותר את מדיקל קוונט בע"מ

טיפול בכאבים בשכמות

כאבים בשכמות

כאבים בשכמות הם בעיה ממנה סובלים רבים. כדי להבין את הרציונל שלה, חשוב קודם כול להכיר את המבנה האנטומי של האזור. השחקנית העיקרית בשדה המשחק היא עצם השכם, המחברת למעשה בין עצם הזרוע לבין עצם הבריח. זוהי עצם דקה ושטוחה, שצורתה משולשת ושממוקמת בחלק העליון האחורי של כלוב הצלעות.
הבעיה היא שכאבים בשכמות וכאבי גב עליון עלולים להיגרם עקב סיבות מגוונות, דוגמת כאבי שרירים (באזור לא מעט שרירים), בעיות בכתף או אפילו מצבים נפשיים, ה”מקרינים” על אזור זה במיוחד. אז מהם הטיפולים המוצעים כיום להתמודדות עם הבעיה?

מכשיר הלייזר שמשנה את הכללים

הנדי קיור לייזר הוא מכשיר ביתי חדיש ועמוס יתרונות, שזוכה לתשבוחות בקרב הקהילה הרפואית ולביקורות מצוינות של המשתמשים. המדובר במכשיר מוכח מחקרית, אשר הבשורה העיקרית שהוא מספק הוא השילוב שבין ארבע שיטות טיפול: אינפרא אדום, אור אדום, לייזר רך ושדה מגנטי.

השילוב מגדיל משמעותית את יעילות הטיפול ופועל בצורה חיובית על הגוף במובנים שונים, לרבות שיפור אספקת הדם והחמצן לאזור, חיזוק המערכת החיסונית, סיוע ביצירת תאים ורקמות חדשים ויציבים, הפחתת נפיחויות באזורים הפגועים וכן הלאה.

המכשיר אינו פולשני ואינו כרוך בסיכונים או בתופעות לוואי, ולכן פונה למכנה משותף רחב בכל קנה מידה.

היתרון הגדול בשימוש עימו הוא שניתן לשלב אותו בכל טיפול נוסף בין אם טיפול תרופתי ובין תרגילים להקלה על הכאב. כמובן שטרם השימוש מומלץ להיוועץ עם רופא וליידע אותו על כוונתכם להשתמש במכשיר.

תרופות לשיכוך כאבים בשכמות

דרך נפוצה של רבים להתמודד עם כאבי שכמות, או אפילו עם כאבים כמכלול, היא ליטול תרופות המיועדות לשיכוך כאבים. קיימות תרופות “חזקות” יותר מאחרות, כמו גם תרופות המצריכות מרשם רפואי לעומת כאלה הזמינות לכל דורש. הבעיות העיקריות הן שההשפעה של התרופות, גם אם קיימת לעיתים, היא מוגבלת, קצרת מועד ואינה יורדת לשורש הבעיה. תופעות הלוואי, כמו גם הסכנות בנטילה ממושכת, מקשות על שימוש לטווח ארוך.

תרגילים מומלצים לשיכוך כאבים בשכמות

הפיזיותרפיה, כמו גם תורות אחרות המבוססות על ביצוע מניפולציות בגוף, מציעות שורה ארוכה של תרגילים שיכולים לסייע עם כאבי שכמות. דפוסי הכאב, דרגת החומרה והגורמים לו עשויים להשפיע על מטרות העל של התרגילים המבוצעים, למשל שחרורן של הנקודות הכואבות בין השכמות, מתיחה של השרירים הרלוונטיים וכיוצא בזה. תוכנית מסודרת עשויה להיות יעילה בהקלה על הכאב ולעיתים גם בירידה לשורש העניין, אך יש להתמיד בה ולהקפיד על ביצועה כפי שכתוב בספר.

לעיתים עזרים פשוטים עשויים להקל על המצב באופן נקודתי. קירור או חימום המקום הכואב, בהתאם לסוג הבעיה, מאפשר בחלק מהמקרים הפוגה מסוימת בכאבים.

מכשיר לייזר לטיפול בכאבים

שימוש בטכנולוגיות חדישות

עולם הרפואה מבוסס כיום במידה רבה על טכנולוגיות חדישות, שהופכות בעיות שהיו חסרות טיפול לברות התמודדות, כמו גם משפרות את יעילות הטיפול הכוללני. במקרה של כאבי שכמות, עשויות להיכנס לתמונה טכנולוגיות דוגמת אלקטרותרפיה (טיפול באמצעות גלי הלם המכוונים לרקמת השרירים הרלוונטית), טיפולי אולטרה סאונד ועוד. חשוב לבצע אותם אצל מומחה לתחום, מכיוון שבתרחיש ההפוך הטיפול עלול להיות בלתי יעיל או אפילו מסוכן.

אם הבסיס לכאבי השכמות הוא אורטופדי במהותו, ובחלק מהמצבים בהם הכאבים נגרמים עקב בעיות באזורים ובאיברים הסמוכים (למשל פריצת דיסק), ייתכן שלא יהיה מנוס אלא לבצע ניתוחים כירורגיים. ניתוחים אלו כן נוטים להיכנס בעובי הקורה ולאפשר פתרון לטווח ארוך. החסרונות הם שהם אינם מתאימים לכל אחד, כוללים רמת סיכון ותופעות לוואי אפשריות, ומצריכים תקופת התאוששות שעלולה להיות ממושכת.

עדיין סובלים מכאבי שכמות למרות הטיפול הקיים? נסו לשלב את הנדי קיור לייזר ותיווכחו בשינוי משמעותי.

מקורות מידע:

עצם השכם – ויקיפדיה | Shoulder Blade Exercises | Scapular (Shoulder Blade) Disorders – OrthoInfo | Scapular Muscle Strength in Mechanical Neck Pain Patients

פוסטים קשורים

אנחנו כאן בשבילכם

לשיחת ייעוץ ללא התחייבות עם יועץ כאב בכיר
השאירו פרטים וניצור אתכם קשר בהקדם!

לשיחת ייעוץ חינם עם יועץ כאב מקצועי השאירו פרטים

*120 ימי התנסות בתנאים מעולים