הנדי קיור - משלוח חינם עד הבית

לשיחת ייעוץ חינם חייג עכשיו!  1-800-900-400

טיפול בכאבים בשכמות

טיפול בכאבים בשכמות

כאבים בשכמות הם בעיה ממנה סובלים רבים. כדי להבין את הרציונל שלה, חשוב קודם כול להכיר את המבנה האנטומי של האזור. השחקנית העיקרית בשדה המשחק היא עצם השכם, המחברת למעשה בין עצם הזרוע לבין עצם הבריח. זוהי עצם דקה ושטוחה, שצורתה משולשת ושממוקמת בחלק העליון האחורי של כלוב הצלעות.

כאבים בשכמות

הבעיה היא שכאבים בשכמות וכאבי גב עליון עלולים להיגרם עקב סיבות מגוונות, דוגמת כאבי שרירים (באזור לא מעט שרירים), בעיות בכתף או אפילו מצבים נפשיים, ה"מקרינים" על אזור זה במיוחד. אז מהם הטיפולים המוצעים כיום להתמודדות עם הבעיה?

מכשיר הלייזר שמשנה את הכללים

הנדי קיור לייזר הוא מכשיר ביתי חדיש ועמוס יתרונות, שזוכה לתשבוחות בקרב הקהילה הרפואית ולביקורות מצוינות של המשתמשים. המדובר במכשיר מוכח מחקרית, אשר הבשורה העיקרית שהוא מספק הוא השילוב שבין ארבע שיטות טיפול: אינפרא אדום, אור אדום, לייזר רך ושדה מגנטי.

השילוב מגדיל משמעותית את יעילות הטיפול ופועל בצורה חיובית על הגוף במובנים שונים, לרבות שיפור אספקת הדם והחמצן לאזור, חיזוק המערכת החיסונית, סיוע ביצירת תאים ורקמות חדשים ויציבים, הפחתת נפיחויות באזורים הפגועים וכן הלאה.

המכשיר אינו פולשני ואינו כרוך בסיכונים או בתופעות לוואי, ולכן פונה למכנה משותף רחב בכל קנה מידה.

היתרון הגדול בשימוש עימו הוא שניתן לשלב אותו בכל טיפול נוסף בין אם טיפול תרופתי ובין תרגילים להקלה על הכאב. כמובן שטרם השימוש מומלץ להיוועץ עם רופא וליידע אותו על כוונתכם להשתמש במכשיר.

תרופות לשיכוך כאבים בשכמות

דרך נפוצה של רבים להתמודד עם כאבי שכמות, או אפילו עם כאבים כמכלול, היא ליטול תרופות המיועדות לשיכוך כאבים. קיימות תרופות "חזקות" יותר מאחרות, כמו גם תרופות המצריכות מרשם רפואי לעומת כאלה הזמינות לכל דורש. הבעיות העיקריות הן שההשפעה של התרופות, גם אם קיימת לעיתים, היא מוגבלת, קצרת מועד ואינה יורדת לשורש הבעיה. תופעות הלוואי, כמו גם הסכנות בנטילה ממושכת, מקשות על שימוש לטווח ארוך.

תרגילים מומלצים לשיכוך כאבים בשכמות

הפיזיותרפיה, כמו גם תורות אחרות המבוססות על ביצוע מניפולציות בגוף, מציעות שורה ארוכה של תרגילים שיכולים לסייע עם כאבי שכמות. דפוסי הכאב, דרגת החומרה והגורמים לו עשויים להשפיע על מטרות העל של התרגילים המבוצעים, למשל שחרורן של הנקודות הכואבות בין השכמות, מתיחה של השרירים הרלוונטיים וכיוצא בזה. תוכנית מסודרת עשויה להיות יעילה בהקלה על הכאב ולעיתים גם בירידה לשורש העניין, אך יש להתמיד בה ולהקפיד על ביצועה כפי שכתוב בספר.

לעיתים עזרים פשוטים עשויים להקל על המצב באופן נקודתי. קירור או חימום המקום הכואב, בהתאם לסוג הבעיה, מאפשר בחלק מהמקרים הפוגה מסוימת בכאבים.

שימוש בטכנולוגיות חדישות

עולם הרפואה מבוסס כיום במידה רבה על טכנולוגיות חדישות, שהופכות בעיות שהיו חסרות טיפול לברות התמודדות, כמו גם משפרות את יעילות הטיפול הכוללני. במקרה של כאבי שכמות, עשויות להיכנס לתמונה טכנולוגיות דוגמת אלקטרותרפיה (טיפול באמצעות גלי הלם המכוונים לרקמת השרירים הרלוונטית), טיפולי אולטרה סאונד ועוד. חשוב לבצע אותם אצל מומחה לתחום, מכיוון שבתרחיש ההפוך הטיפול עלול להיות בלתי יעיל או אפילו מסוכן.

אם הבסיס לכאבי השכמות הוא אורטופדי במהותו, ובחלק מהמצבים בהם הכאבים נגרמים עקב בעיות באזורים ובאיברים הסמוכים (למשל פריצת דיסק), ייתכן שלא יהיה מנוס אלא לבצע ניתוחים כירורגיים. ניתוחים אלו כן נוטים להיכנס בעובי הקורה ולאפשר פתרון לטווח ארוך. החסרונות הם שהם אינם מתאימים לכל אחד, כוללים רמת סיכון ותופעות לוואי אפשריות, ומצריכים תקופת התאוששות שעלולה להיות ממושכת.

עדיין סובלים מכאבי שכמות למרות הטיפול הקיים? נסו לשלב את הנדי קיור לייזר ותיווכחו בשינוי משמעותי – לרכישה אונליין במחיר משתלם

מקורות מידע:

עצם השכם – ויקיפדיה

Shoulder Blade Exercises

Scapular (Shoulder Blade) Disorders – OrthoInfo

Scapular Muscle Strength in Mechanical Neck Pain Patients

מאמרים נוספים בנושא

נזקים לדיסק בין חולייתי

ממה הם נגרמים? למה הם גורמים לכאב? ומה ההבדל בין בלט בקע ופריצת דיסק? אמנם הנזקים הראשוניים לדיסקים הבין חולייתיים מתחילים לרוב דווקא בשנות העשרים

קרא עוד »

ספונדילוליזיס

ספונדילוליזיס (Spondylolysis) היא בעיית גב די נפוצה הבאה לידי ביטוי כפגם בחוליות עמוד השדרה שלנו. על פי רוב, חוליות המותניים הן המועדות ביותר להיפגע, אך

קרא עוד »

סיאטיקה

סיאטיקה (הנקראת גם אישיאס ובאנגלית – Sciatica) היא תסמונת כאב גב תחתון המקרין לרגל לכל אורך המסלול של העצב הסיאטי (Sciatic Nerve). העצב הסיאטי הוא

קרא עוד »

טיפול בבלט דיסק

הדיסק הבין חולייתי הוא אחד המבנים החשובים בעמוד השדרה. מדובר ברקמת סחוס עבה, הממוקמת בין כל שתי חוליות סמוכות בעמוד השדרה, אשר חלק מבעיות הגב

קרא עוד »

רוצה להתחיל לטפל בכאב כבר השבוע?

הנדי קיור לייזר הינו מכשיר לייזר רך לטיפול עצמי בכאב ובדלקת.
הנדי קיור מטפל במגוון רחב של כאבים ודלקות.

עדויות רופאים והמלצות מטופלים

אנחנו כאן בשבילכם

לשיחת ייעוץ ללא התחייבות עם יועץ כאב בכיר
השאירו פרטים וניצור אתכם קשר בהקדם!

לשיחת ייעוץ חינם עם יועץ כאב מקצועי השאירו פרטים

*120 ימי התנסות בתנאים מעולים