כף היד הינו איזור חשוף שעלול לספוג תופעות שונות הגורמות לכאב, הרי אנו מבצעים הכל עם כפות הידיים שלנו ולכן הסיכוי לפגיעות הוא גבוה מאוד. הקושי מתחיל כאשר מתבוננים בכך שכף היד חשופה ללא מעט בעיות, שרק הולכות ונעשות שכיחות וחמורות יותר בעת הנוכחית, עקב הגדלת השימוש במחשבים ובטלפונים ניידים, למשל, המפעילים את כף היד רבות ולעיתים בצורה לא נכונה.

כאבים בכף היד הם מנת חלקם של רבים, כאשר ברור שסוג הבעיה, דרגת החומרה שלה ומיקום הכאב משפיעים על אופן הטיפול. אז מהם הטיפולים השכיחים ביותר המוצעים כיום?

טיפול לייזר בנוחות הביתית – נמצא יעיל בקרב משתמשים שונים

מכשיר הלייזר הביתי הנדי קיור לייזר הפך בשנים האחרונות לפתרון מקובל ועטור שבחים לכאבים בכף היד, כמו גם כאבים כמכלול. המדובר בטכניקת טיפול המבוססת על שילוב של ארבעה מקורות אנרגיה – אינפרא אדום, אור אדום, לייזר רך ושדה מגנטי – אשר פעילותם המשותפת מאפשרת הקלה משמעותית בכאב תוך ירידה לשורש הבעיה. כך למשל המכשיר משפר את מהירות ואיכות חידוש רקמות תאים, מסייע ביצירת תאים ורקמות בריאים, מפחית נפיחויות ועוד.

יתרונות הטיפול בהנדי קיור:

להלן טיפולים נוספים:

תרופות לשיכוך כאבים

הטיפול הבסיסי הראשוני בכאבים הוא באמצעות תרופות לשיכוך כאבים, ה"חזקות" שבהן מצריכות מרשם רופא. התרופות אינן יורדות לרוב לשורש הבעיה, אלא מטפלות אך ורק בכאב. לכן הן גם מתאימות לזמן קצר בלבד ובאופן נקודתי, מה גם שיש להן תופעות לוואי וסיכונים המתגלים בעת נטילה ממושכת.

תרופות אנטי דלקתיות יוצאות מכלל זה כאשר מקור הבעיה, כולה או חלקה, הוא דלקתי במהותו. הזרקת סטרואידים עשויה להיות מדויקת יותר מבחינת ההשפעה שלה, אבל במקרה הזה הסיכונים ותופעות הלוואי עולים.

אביזרים מסייעים להפחתת בכאב

פעמים רבות המפתח להפחתת כאבים בכף היד הוא ביצוע שינויים נקודתיים בשגרת ובאורח החיים שלנו. אם גורם מרכזי לכאבים ולתסמונות בכף היד הוא עבודה לא נכונה מול מחשב (וגם אם לא), הרי שבאמצעות הקפדה על תנוחות נכונות ואימוץ כמה דגשים חשובים ניתן להפחית את הכאבים לאחר פרק זמן מסוים. קירור או חימום האזור, בהתאם לסוג הבעיה, עשוי לסייע.

ניתן בהחלט להכניס לתמונה שורה ארוכה של אמצעי עזר ואביזרים אורתופדיים, דוגמת סד קיבוע לפרק כף היד. מטרת הסד היא למנוע מפרק כף היד להתכופף, התכופפות אשר מגבירה את הלחצים החלים על העצבים באזור ולכן מביאה להחמרה בכאב ובתסמינים האחרים שחשים.

ניתוחים ופרוצדורות לבעיות בכף היד

ניתוחים כירורגיים שמורים בדרך כלל לבעיות מורכבות בכף היד, כמו גם לתרחישים בהם טיפול מסורתי לא התגלה כיעיל כעבור פרק זמן של כמה חודשים. יש ניתוחים שונים שעשויים להיות רלוונטיים, והם נקבעים על פי האבחון המלא של הבעיה. ניתוח לשחרור התעלה הוא לדוגמא דרך ההתמודדות העיקרית עם תסמונת התעלה הקרפלית, אחד המצבים הנפוצים של כאבים בכף היד.

הניתוחים מיועדים לרוב לשחרר אף הם את הלחץ על העצבים והגידים באזור, כאשר ניתוח מוצלח עשוי לפתור באופן מוחלט את הבעיה. עם זאת קחו בחשבון את הסיכונים שהניתוחים הפולשניים מעמידים תופעות הלוואי והצורך בתקופת שיקום ארוכה בחלק מהמקרים.

מעוניינים בטיפול אפקטיבי לכאבים בכף היד? רכשו עכשיו את הנדי קיור לייזר

מקורות מידע:

כף יד – ויקיפדיה

תסמונת התעלה הקרפלית – שירותי בריאות כללית

תסמונת התעלה הקרפלית – מבוא רפואי – מכבי שירותי בריאות

Clinical Approach to the Painful Wrist

Two Case Reports-Acupuncture for Hand and Wrist Pain

אנחנו כאן בשבילכם

לפרטים ומידע נוסף השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם!