לשיחת ייעוץ חינם חייג עכשיו!  1-800-900-400

טיפול בכאבי גב עליון – מהם הגורמים האפשריים וכיצד לטפל?

טיפול בכאבי גב עליון – מהם הגורמים האפשריים וכיצד לטפל?

תלונות על כאבי גב הן שכיחות בכל קנה מידה, כך שכל אדם צפוי לסבול מכאבים אלו כמה פעמים בחייו לפחות. בדרך כלל ה"אשם" העיקרי הוא הגב התחתון, וזאת עקב סיבות דוגמת העומס האדיר שהוא נושא, התנועתיות הגבוהה והמבנה האנטומי לו.

כאבי גב עליון עלולים להיגרם עקב סיבות דוגמת גירויים של השרירים, תפקוד בעייתי של מפרקי הגב, פגיעות פיזיות, יציבה לא נכונה, נשיאת משאות כבדים, עבודה משרדית מאומצת ועוד. הנקודה החשובה היא שבלי קשר למקור הכאבים, יש כיום דרכים מגוונות להפחית אותם.

טיפול לייזר שניתן לשלב עם כל טיפול אחר

הלייזר הוא מעין "פתרון קסם" במצבים שונים ברפואה, ובשנים האחרונות נכנס בצעדי ענק לשדה המשחק של טיפול בכאבים מכל סוג – כולל בכאבי גב. מכשיר הלייזר הביתי הנדי קיור לייזר למשל נחשב ליעיל מאוד בהפחתת כאבים.

המכשיר מוכח מחקרית לטיפול בכאבים ובריפוי דלקות באופן יעיל, כתוצאה מהשילוב הייחודי שהוא מציע בין ארבע שיטות טיפול: אינפרא אדום, אור אדום, לייזר רך ושדה מגנטי. הטיפול באמצעות הנדי קיור לייזר הוא פשוט ונטול כאבים ותופעות לוואי.

המכשיר מתאים גם לסובלים מכאבי גב תחתון.

אז איך מתחילים?

בכל מקרה חשוב לאבחן את הבעיה באופן יסודי על מנת שניתן יהיה להתאים אליה את הפתרונות היעילים ביותר (שילוב בין כמה פתרונות הוא בהחלט נפוץ). זאת ועוד, יש כיום כמה "דגלים אדומים" שחשוב לשים לב אליהם כחלק מהאבחון, ושעשויים להצביע על בעיה פתולוגית חמורה יותר הדורשת פתרון.

להלן פתרונות טיפול נוספים:

הטיפול השמרני בבעיה

הדבר הראשון שרבים הסובלים מכאבי גב עליון יעשו הוא לעשות שינויים "קטנים" באורח החיים, שהשפעתם על מצב הגב דווקא עשויה להיות גבוהה. הימנעות כללית ממאמץ למשך כמה שעות או ימים עשויה לסייע, כמו גם פעולות וטכניקות שונות להרפיית הגב. על גבי המקומות הכואבים אפשר להניח קומפרסים חמים.

טיפולים שונים מקשת הרפואה המשלימה, החל מדיקור סיני ועד לנטילת צמחי מרפא, עשויים להקל על המצב אף הם. לא כולם מוכחים באותה מידה מבחינה מחקרית, אבל יש אנשים שהם אלו שעושים עבורם את ההבדל.

תרופות

טיפול תרופתי נחשב לאחד מדרכי ההתמודדות הנפוצות ביותר עם כאבים ומצבים רפואיים שונים. לתרופות בהחלט יש מקום במקרה של כאבי גב עליון. לרוב מדובר במשככי כאבים כלליים, בין אם אלו הסטנדרטיים ובין אם אלו ה"חזקים" שכבר מצריכים מרשם רופא. בנוסף, תיתכנה תרופות על בסיס אנטי דלקתי. החסרונות של התרופות הם תופעות הלוואי, הסכנות שבשימוש ממושך ופוטנציאל ההתמכרות.

טיפולי פיזיותרפיה

באמצעות ביצוע תרגילים שונים לגוף אפשר לשפר את מצב הגב ולהפחית את הכאבים הנוגעים אליו. יש כיום שורה ארוכה של תרגילי פיזיותרפיה המיועדים למטרה הזו בדיוק, אליהם ניתן להתוודע במהלך טיפול אצל מומחה בתחום או אפילו באמצעות מדריכים מפורטים הפזורים באינטרנט (דוגמת זה). מטרה אחרת של האימון הגופני יכולה להיות חיזוק השרירים באזור הגב העליון.

את הטיפול הפיזיותרפי ניתן לשלב עם ההנדי קיור לייזר. שילוב של הטיפולים יכול להגביר את יעילות הטיפול ואף לשכך מהר יותר את הכאב.

ניתוח כירורגי

במצבים רבים כאבי גב עליון יחלפו מעצמם כעבור פרק זמן מסוים, אבל זהו ממש לא התרחיש היחידי. אם הטיפולים הבסיסיים אינם עוזרים, ואם הם מלווים בתסמינים דוגמת עקצוצים בחזה, חום או קשיי הליכה, ייתכן שלא יהיה מנוס אלא לבצע ניתוח כירורגי. הסיבה היא שהמקור לכאבים יכול להיות אנטומי, דוגמת בעיות במבנה עמוד השדרה.

מקורות מידע

כאב גב – ויקיפדיה

כאבי גב תחתון – המרכז לכאב

Why Does my Middle and Upper Back Hurt?

All About Upper Back Pain

Clinical Evaluation of Upper and Mid Back Pain

מאמרים נוספים בנושא

טיפול בבלט דיסק

הדיסק הבין חולייתי הוא אחד המבנים החשובים בעמוד השדרה. מדובר ברקמת סחוס עבה, הממוקמת בין כל שתי חוליות סמוכות בעמוד השדרה, אשר חלק מבעיות הגב

קרא עוד »

טיפול בבקע מותני

כשמדברים על בקעים, רוב האנשים מעלים לנגד עיניהם את אלו הנחשבים לנפוצים ביותר – בעיקר בקע מפשעתי, בקע סרעפתי ובקע טבורי – אם כי התמונה

קרא עוד »

טיפול בכאב אורתופדי

על פי ההגדרה הבסיסית, אורתופדיה היא תחום ברפואה המתייחס למחלות, לליקויים ולפגיעות טראומיות של מערכות העצמות והשרירים בגוף. תחת הקטגוריה הדי רחבה של בעיות אורתופדיות

קרא עוד »

טיפול בכאבי שכמות

כאבי שכמות הם בעיה ממנה סובלים רבים. כדי להבין את הרציונל שלה, חשוב קודם כול להכיר את המבנה האנטומי של האזור. השחקנית העיקרית בשדה המשחק

קרא עוד »

טיפול בכאבי כתפיים

הכתף, נקודת החיבור בין הידיים לבין הגו, מקבלת על עצמה שורה של תפקידים. היא מהווה חלק מרכזי ממשוואת התנועה של הגוף ומשמשת בסיס התנועה של הגפיים

קרא עוד »

רוצה להתחיל לטפל בכאב כבר השבוע?

הנדי קיור לייזר הינו מכשיר לייזר רך לטיפול עצמי בכאב ובדלקת.
הנדי קיור מטפל במגוון רחב של כאבים ודלקות.

עדויות רופאים והמלצות מטופלים

אנחנו כאן בשבילכם

לפרטים ומידע נוסף השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם!

רוצה גם 120 ימי התנסות
בהנדי קיור לייזר?

השאר פרטים עכשיו

רוצה גם 120 ימי התנסות
בהנדי קיור לייזר?

השאר פרטים עכשיו