הנדי קיור - משלוח חינם עד הבית

לשיחת ייעוץ חינם חייג עכשיו!  1-800-900-400

ב.ד. סיגמא סחר בינלאומי בע"מ אינה מייצגת יותר את מדיקל קוונט בע"מ

ב.ד. סיגמא סחר בינלאומי בע"מ אינה מייצגת יותר את מדיקל קוונט בע"מ

כאבי גב עליון – מהם הגורמים לכאבים וכיצד אפשר לטפל?

כאבי גב עליון או כאבי שכמות, צוואר וכתפיים מהוות חלק גדול מסך התלונות על כאבי גב. כמעט כל אדם צפוי לסבול מכאבים כאלו כמה פעמים במהלך חייו. בדרך כלל ה”אשם” העיקרי בכאבי גב הוא הגב התחתון, וזאת עקב סיבות דוגמת העומס האדיר שהוא נושא, התנועתיות הגבוהה והמבנה האנטומי לו.

כאבי גב עליון

כאבי גב עליון עלולים להיגרם עקב סיבות דוגמת גירויים של השרירים, תפקוד בעייתי של מפרקי הגב, פגיעות פיזיות, יציבה לא נכונה, נשיאת משאות כבדים, עבודה משרדית מאומצת ועוד. הנקודה החשובה היא שבלי קשר למקור הכאבים, יש כיום דרכים מגוונות להפחית אותם.

טיפול לייזר רך שניתן לשלב עם כל טיפול אחר

הלייזר הוא מעין “פתרון קסם” במצבים שונים ברפואה, ובשנים האחרונות נכנס בצעדי ענק לשדה המשחק של טיפול בכאבים מכל סוג – כולל בכאבי גב. מכשיר הלייזר הביתי הנדי קיור לייזר למשל נחשב ליעיל מאוד בהפחתת כאבים וטיפול בדלקות.

המכשיר מוכח מחקרית לטיפול בכאבים ובריפוי דלקות באופן יעיל, כתוצאה מהשילוב הייחודי שהוא מציע בין ארבע שיטות טיפול: אינפרא אדום, אור אדום, לייזר רך ושדה מגנטי. הטיפול באמצעות הנדי קיור לייזר הוא פשוט ונטול כאבים ותופעות לוואי.

המכשיר מתאים גם לסובלים מכאבי גב תחתון.

אז איך מתחילים?

בכל מקרה חשוב לאבחן את הבעיה באופן יסודי על מנת שניתן יהיה להתאים אליה את הפתרונות היעילים ביותר (שילוב בין כמה פתרונות הוא בהחלט נפוץ). זאת ועוד, יש כיום כמה “דגלים אדומים” שחשוב לשים לב אליהם כחלק מהאבחון, ושעשויים להצביע על בעיה פתולוגית חמורה יותר הדורשת פתרון.

להלן פתרונות טיפול נוספים:

הטיפול השמרני לכאבי גב עליון

הדבר הראשון שרבים הסובלים מכאבי גב עליון יעשו הוא לעשות שינויים “קטנים” באורח החיים, שהשפעתם על מצב הגב דווקא עשויה להיות גבוהה. הימנעות כללית ממאמץ למשך כמה שעות או ימים עשויה לסייע, כמו גם פעולות וטכניקות שונות להרפיית הגב. על גבי המקומות הכואבים אפשר להניח קומפרסים חמים.

טיפולים שונים מקשת הרפואה המשלימה, החל מדיקור סיני ועד לנטילת צמחי מרפא, עשויים להקל על המצב אף הם. לא כולם מוכחים באותה מידה מבחינה מחקרית, אבל יש אנשים שהם אלו שעושים עבורם את ההבדל.

תרופות

טיפול תרופתי נחשב לאחד מדרכי ההתמודדות הנפוצות ביותר עם כאבים ומצבים רפואיים שונים. לתרופות בהחלט יש מקום במקרה של כאבי גב עליון. לרוב מדובר במשככי כאבים כלליים, בין אם אלו הסטנדרטיים ובין אם אלו ה”חזקים” שכבר מצריכים מרשם רופא. בנוסף, תיתכנה תרופות על בסיס אנטי דלקתי. החסרונות של התרופות הם תופעות הלוואי, הסכנות שבשימוש ממושך ופוטנציאל ההתמכרות.

טיפולי פיזיותרפיה מותאמים לכאבי גב עליון

באמצעות ביצוע תרגילים שונים לגוף אפשר לשפר את מצב הגב ולהפחית את הכאבים הנוגעים אליו. יש כיום שורה ארוכה של תרגילי פיזיותרפיה המיועדים למטרה הזו בדיוק, אליהם ניתן להתוודע במהלך טיפול אצל מומחה בתחום או אפילו באמצעות מדריכים מפורטים הפזורים באינטרנט (דוגמת זה). מטרה אחרת של האימון הגופני יכולה להיות חיזוק השרירים באזור הגב העליון.

את הטיפול הפיזיותרפי ניתן לשלב עם ההנדי קיור לייזר. שילוב של הטיפולים יכול להגביר את יעילות הטיפול ואף לשכך מהר יותר את הכאב.

ניתוח כירורגי כפתרון אחרון

במצבים רבים כאבי גב עליון יחלפו מעצמם כעבור פרק זמן מסוים, אבל זהו ממש לא התרחיש היחידי. אם הטיפולים הבסיסיים אינם עוזרים, ואם הם מלווים בתסמינים דוגמת עקצוצים בחזה, חום או קשיי הליכה, ייתכן שלא יהיה מנוס אלא לבצע ניתוח כירורגי. הסיבה היא שהמקור לכאבים יכול להיות אנטומי, דוגמת בעיות במבנה עמוד השדרה.

מקורות מידע

כאב גב – ויקיפדיה

כאבי גב תחתון – המרכז לכאב

Why Does my Middle and Upper Back Hurt?

All About Upper Back Pain

Clinical Evaluation of Upper and Mid Back Pain

מאמרים נוספים בנושא

נזקים לדיסק בין חולייתי
גב
shmaya@bdsigmait.com

נזקים לדיסק בין חולייתי

ממה הם נגרמים? למה הם גורמים לכאב? ומה ההבדל בין בלט בקע ופריצת דיסק? אמנם הנזקים הראשוניים לדיסקים הבין חולייתיים מתחילים לרוב דווקא בשנות העשרים

קרא עוד »
ספונדילוליזיס
גב
shmaya@bdsigmait.com

ספונדילוליזיס

ספונדילוליזיס (Spondylolysis) היא בעיית גב די נפוצה הבאה לידי ביטוי כפגם בחוליות עמוד השדרה שלנו. על פי רוב, חוליות המותניים הן המועדות ביותר להיפגע, אך

קרא עוד »
סיאטיקה - כאבי גב תחתון
גב
shmaya@bdsigmait.com

סיאטיקה

סיאטיקה (הנקראת גם אישיאס ובאנגלית – Sciatica) היא תסמונת כאב גב תחתון המקרין לרגל לכל אורך המסלול של העצב הסיאטי (Sciatic Nerve). העצב הסיאטי הוא

קרא עוד »
אנחנו כאן בשבילכם

לשיחת ייעוץ ללא התחייבות עם יועץ כאב בכיר
השאירו פרטים וניצור אתכם קשר בהקדם!

לשיחת ייעוץ חינם עם יועץ כאב מקצועי השאירו פרטים

*120 ימי התנסות בתנאים מעולים