הנדי קיור - משלוח חינם עד הבית

לשיחת ייעוץ חינם חייג עכשיו!  1-800-900-400

כאבי גב תחתון – כך תצליחו להפחית משמעותית את הכאבים בגב התחתון

כאבי גב תחתון – כך תצליחו להפחית משמעותית את הכאבים בגב התחתון

כאבי גב תחתון – העובדות הלא נעימות מצביעות על כך שכשמונה מבין עשרה אנשים צפויים לסבול מכאבים בגב התחתון בשלב זה או אחר של חייהם, כאשר ברגע נתון כ-15% מהאוכלוסייה חווה כאבים מהסוג הזה.

כאבי גב תחתון הנדי קיור

מדובר בכאב המופיע לרוב מתחת לקו הצלעות ועד מעל לישבן. התסמינים העיקריים של הבעיה כוללים כאבים בדרגות עוצמה שונות, תחושות שריפה או דקירה, ובעיקר – הפרעה משמעותית לתפקוד השוטף שלנו. אם זה לא מספיק, לכאבי גב תחתון יש גורמי סיכון רבים, ביניהם ישיבה לאורך זמן, הרמת משאות כבדים, עודף משקל, מצבים רפואיים ומחלות שונות, היעדר פעילות גופנית, עישון, אלכוהול, עייפות, בעיות ביציבה ועוד.

כיום יש מגוון רחב של טיפולים לגב התחתון, חלקם יעילים יותר וחלקם פחות. הסקירה הבאה תעשה לכם קצת סדר בבלאגן.

מכשיר לייזר ביתי "הנדי קיור לייזר" לכאבי גב תחתון

מכשיר הלייזר הביתי הנדי קיור לייזר הוא תוספת חדשה יחסית לגזרת הטיפולים בכאבים ובדלקות, כולל כאבי גב תחתון.

זהו מכשיר מהפכני המבוסס על ארבע מקורות אנרגיה הפועלים במקביל על מנת להבטיח יעילות גבוהה בהקלת הכאבים, תוך ירידה לשורש הבעיה שלהם.

הלייזר הרך שנמצא בשימוש כבר שנים רבות במרפאות הכאב בבתי החולים.
אור אדום ואינפרה אדום שמזרזים החלמה של דלקות ושדה מגנטי סטטי שמסדר את המולקולות של הגוף בצורה מיטבית לחדירת אלומת הלייזר ומאפשר ניצול מיטבי של האנרגייה וחדירה לעומק הרקמה הפגועה.

הטיפול פשוט לביצוע, אינו פולשני ואינו כרוך בתופעות לוואי.

בנוסף לכך, המכשיר נמצא גם בשימוש נבחרות ספורט אולימפיות ברחבי העולם כאופציה טיפולית למגוון הכאבים והפציעות הפוקדות את הספורטאים המקצוענים.

ולמה אנו מציינים את מכשיר הלייזר בתחילת המאמר? מכיוון שניתן לשלב אותו בכל טיפול שניתן על ידי הרופא מבלי חשש לתופעות לוואי שונות.

ישנם מקרים כמובן שאסור להשתמש. במידה ויש לכם קוצב לב למשל. לכן מומלץ להתייעץ עם הרופא המטפל לפני תחילת השימוש. כמו כן, ריכזנו עבורכם את הטיפולים הנוספים והיעילים ביותר לטיפול גב תחתון:

תרופות – דרך הטיפול הנפוצה ביותר לכאבים בגב התחתון

דרך טיפול בסיסית ואולי מובנת מאליה בכאבי גב תחתון היא נטילת תרופות, הנחלקות לשתי קבוצות עיקריות: תרופות כלליות לשיכוך כאבים ותרופות אנטי דלקתיות. הקושי הוא שהתרופות טומנות בחובן תופעות לוואי לא נעימות ועלולות לגרום בעת שימוש ממושך לנזקים לגוף או להתמכרות.

שימו לב שאם המקור לכאבים הוא בעיה או מחלה נפרדת בגוף, תינתן פעמים רבות עדיפות לטיפול ראשוני בהם. הטיפול עשוי להתבסס על תרופות, רדיותרפיה ועוד.

ניתוחים

ניתוחים כירורגיים באזור הגב התחתון שמורים לרוב למצבים המורכבים יותר, כמו גם לאלו בהם הטיפולים הבסיסיים שנוסו לא היו יעילים.

יש כיום כמה התוויות מרכזיות לטיפול ניתוחי, דוגמת תסמונת זנב הסוס או כאבי גב תחתון בשילוב עם מחלה ניוונית בדיסק. הניתוחים כרוכים בסיכונים, בתופעות לוואי ובתקופת התאוששות.

חשיבותה של פעילות גופנית

באופן מעט מפתיע, מנוחה מוחלטת אינה מומלצת בהכרח במקרה של כאבים בגב התחתון. המנוחה עלולה "להנציח" את הכאב, מה גם שהיא מוציאה אותנו משגרת החיים. פעמים רבות יש מקום להפחית את הפעילות היומית למשך כמה ימים לפחות. שמירה על פעילות סבירה וביצוע פעילות גופנית "מתונה" (דוגמת הליכה), עשויים להקל פלאים על המצב.

פיזיותרפיה, כמו גם תרגילים פשוטים שאפשר לבצע גם בבית, יכולים להקל על המצב כשהם מבוצעים נכון ובתדירות מספקת. אחת המטרות העיקריות של התרגילים היא חיזוק חגורת הגב והשרירים, תוך שיפור טווחי התנועה והחזרת הגמישות לגוף. קחו בחשבון שההקלה הזו היא זמנית ואינה מיועדת להתמודד עם שורש הבעיה.

פתרונות נוספים להקלה על כאבי גב תחתון

דרך פתרון נוספת לטווח הקצר היא שימוש בכלים שונים שתכליתם הקלה על כאבים נקודתיים. משחות ייעודיות, השמת פלסטרים ומדבקות על האזור, חימום המקום או לחלופין קירורו (תלוי באופי הבעיה) והזרקות לאזור הבעייתי בגב הם רק חלק מהפתרונות המקובלים כיום לבעיה.

לעיתים שינויים מינימליים באורח החיים, דוגמת היפרדות לפרק זמן מסוים מנעלי עקב אצל נשים, שימוש בתיק גב במקום בתיק צד או הקפדה על עבודה מול משטח עבודה בגובה מתאים עשויים לשפר את המצב. כיום מוצעים גם מגוון אביזרים אורתופדיים להקלה על הכאבים כמו חגורת גב תחתון וכו'.

מקורות מידע

כאבי גב תחתון – ויקירפואה

הכול על כאבים בגב התחתון – שירותי בריאות כללית

Backgrount Paper 6.24 – Low Back Pain – World Health Organization

Classification, Diagnosis and Treatment of Low Back Pain

Top Causes for Chronic Low Back Pain

Causes – Back Pain

מאמרים נוספים בנושא

טיפול בבקע מותני

כשמדברים על בקעים, רוב האנשים מעלים לנגד עיניהם את אלו הנחשבים לנפוצים ביותר – בעיקר בקע מפשעתי, בקע סרעפתי ובקע טבורי – אם כי התמונה

קרא עוד »

טיפול בכאב אורתופדי

על פי ההגדרה הבסיסית, אורתופדיה היא תחום ברפואה המתייחס למחלות, לליקויים ולפגיעות טראומיות של מערכות העצמות והשרירים בגוף. תחת הקטגוריה הדי רחבה של בעיות אורתופדיות

קרא עוד »

טיפול בכאבים בשכמות

כאבים בשכמות הם בעיה ממנה סובלים רבים. כדי להבין את הרציונל שלה, חשוב קודם כול להכיר את המבנה האנטומי של האזור. השחקנית העיקרית בשדה המשחק

קרא עוד »

טיפול בכאבי כתפיים

הכתף, נקודת החיבור בין הידיים לבין הגו, מקבלת על עצמה שורה של תפקידים. היא מהווה חלק מרכזי ממשוואת התנועה של הגוף ומשמשת בסיס התנועה של הגפיים

קרא עוד »

טיפול בקרע בשריר

קצרה היריעה מלפרט כאן על מנגנון הפעילות והחשיבות של השרירים, אותן רקמות ביולוגיות שתפקידן ברמה הכללית הוא להניע לתנועת הגוף, לסייע לפעילותם של חלק מהאיברים

קרא עוד »

טיפול בדלקת מפרקים

דלקת מפרקים היא חלק מהבעיות המרכיבות את שם המשחק של "ארתרופתיה", כלומר מחלות המביאות לכאבים במפרקים. הדלקות האלה, והכאבים כמכלול, עלולים להיגרם עקב לא מעט

קרא עוד »

טיפול בכאבי ירך

ירך היא החלק העליון של הרגל, שעה שהיא ממוקמת בין האגן לבין הברך. זהו איבר חיוני המורכב מעצם הירך ומשורה ארוכה של שרירים, איבר דרכו

קרא עוד »

רוצה להתחיל לטפל בכאב כבר השבוע?

הנדי קיור לייזר הינו מכשיר לייזר רך לטיפול עצמי בכאב ובדלקת.
הנדי קיור מטפל במגוון רחב של כאבים ודלקות.

עדויות רופאים והמלצות מטופלים

אנחנו כאן בשבילכם

לשיחת ייעוץ ללא התחייבות עם יועץ כאב בכיר
השאירו פרטים וניצור אתכם קשר בהקדם!

רוצה לטפל בכאב?

נסה את הנדי קיור לייזר ל-120 ימים
תקופת הנסיון הארוכה ביותר בשוק!

רוצה לטפל בכאב?

נסה את הנדי קיור לייזר ל-120 ימים
תקופת הנסיון הארוכה ביותר בשוק!