ירך היא החלק העליון של הרגל, שעה שהיא ממוקמת בין האגן לבין הברך. זהו איבר חיוני המורכב מעצם הירך ומשורה ארוכה של שרירים, איבר דרכו עוברים באופן שוטף עצבים וכלי דם. בין תפקידי הירך ניתן למנות נשיאה של משקל הגוף, סיוע בשמירה על איזון ושיווי משקל, ניידות ועוד.

הבעיה היא שכאבים וקשיים תפקודיים אחרים בירך הם נפוצים בכל קנה מידה. הם עלולים להופיע בכל קבוצות הגיל, גם אם הם נפוצים יותר בגילאים מבוגרים. כדי להוסיף למורכבות, יש כאן מגוון אבחנות אפשריות – לכל אחת מהן דרכי טיפול אחרות. מה ניתן לעשות כדי להתמודד עם הכאבים הלא פשוטים האלה?

המכשיר שמשנה את חוקי המשחק ומאפשר לשלב כמה טיפולים

הנדי קיור לייזר הוא מכשיר לייזר ביתי שנכנס לתמונה בשנים האחרונות, אותו רבים מגדירים בתור מהפכה של ממש.

המכשיר נועד לסייע למנגנוני הגוף הטבעיים באספקת הדם באזורי הכאב ובשיפור תפקוד התאים, ובכך למעשה מטפל בגורמים לכאבים ובשורש הבעיה.

החידוש העיקרי הוא הטכנולוגיה הייחודית של המכשיר, המשלב ארבע מקורות אנרגיה – לייזר רך (LLT), שדה מגנטי, אור אינפרא אדום ואור אדום – הפועלים יחדיו על מנת להגדיל את רמת היעילות של הטיפול. המכשיר נחשב לבטוח לחלוטין לשימוש.

היתרון הגדול של מכשיר הלייזר הוא שניתן לשלב אותו בכל טיפול שמרני אחר המיועד לטיפול בכאבי ירכיים וללא תופעות לוואי כלל. יתרון נוסף הוא שכל בני המשפחה יכולים לטפל באמצעות מכשיר הנדי קייור אחד  באיזורי טיפול שונים בגוף.

ניתן לשלב את השימוש לאחר או במהלך הטיפולים הבאים (ומומלץ תמיד בהתייעצות עם רופא).

טיפול באמצעות גלי הלם

גלי הלם הם אחת השיטות היעילות להפחתת כאבים בירך, כמו גם באזורים אחרים בגוף. בשיטה זו מכוונים לאזור הפגוע גלי הלם אקוסטיים, אשר ממגרים את הדלקת או משמידים את תאי הדם ה"בעייתיים", מונעים הסתיידויות של המפרקים ומסייעים לזרימת הדם והחמצן באזור.

היתרונות המרכזיים הם שהשיטה אינה פולשנית ואינה כרוכה בתופעות הלוואי או בתקופת התאוששות ארוכה. היא נחשבת לפשוטה באופן יחסי לביצוע, כל עוד יש את הציוד המתאים ובעל מקצוע החולש על המלאכה. מנגד, יש לציין שעדיין אין תמימות דעים בקהילה הרפואית ביחס למעלות השיטה בכל סוג של כאב.

תרופות

תרופות ניתנות פעמים רבות כאחד הקווים העיקריים להתמודדות עם כאבים, כאשר גם במקרה של כאבי ירך יש להן מקום. עיקר התרופות הניתנות במצבים אלו הן נגד כאבים ודלקות. החיסרון הוא שלתרופות תופעות לוואי פוטנציאליות וסיבוכים אפשריים בעת נטילה ממושכת, ולכן אינן מתאימות תמיד לבעיות חריפות המצריכות טיפול ממושך.

טיפולים כירורגיים

במקרים חמורים של בעיות בירך, או כאשר דרכי הפתרון הסטנדרטיות יותר מתבררות כלא יעילות מספיק, ייתכן שלא יהיה מנוס מביצוע ניתוח כירורגי (למשל ניתוח החלפת מפרק הירך). צריך לקחת בחשבון סיכון מסוים מעצם ביצוע הניתוח, תופעות לוואי ותקופת התאוששות שעלולה להיות ארוכה יחסית.

שינויים באורח החיים

בין אם כאבי הירך נגרמים או מוחמרים עקב אורך החיים של האדם ובין אם לא, אפשר פעמים רבות לשפר את המצב באמצעות כמה שינויים נקודתיים. ירידה במשקל צפויה להפחית את העומס על הירך, ובכך עשויה לצמצם את מידת השחיקה ולהקל על הכאבים. אם סובלים מנמק ומבעיות אחרות במפרק הירך, מנוחה והפחתת עמוסים יכולים לעשות פלאים.

חשוב לא לוותר על הפעילות הגופנית, אלא לבחור בפעילות המותאמת למצב: לעיתים התחלת היום עם אימון גופני עשויה לשפר דרסטית את התחושה בירך לאורך היום. טיפולי פיזיותרפיה, כמו גם תרגילים פשוטים שניתן לבצע בכל זמן ובכל מקום, מסייעים רבות לשיפור הכאבים.

פתרונות מקשת הרפואה האלטרנטיבית, דוגמת תוספי תזונה, יוגה או טווינא, עשויים להיכנס לתמונה אף הם.

במידה ואתם מעוניינים לרכוש את מכשיר ההנדי קיור ולשלב אותו עם הטיפולים האחרים – לחצו לרכישה אונליין

מקורות מידע:

  1. ירך – ויקיפדיה
  2. Evaluation of the Patient with Hip Pain
  3. Hip Pain in Adults
  4. 10 Days to Relieve Daily Hip Pain
  5. Try This: 12 Exercises to Relieve Hip and Lower Back Pain

מאמרים נוספים בנושא

טיפול בפלטפוס ברגל

רבים באוכלוסייה סובלים מפלטפוס, הלא הוא מצב של רגל שטוחה. מדובר בבעיה נפוצה מאוד, אשר מופיעה אצל אחד מכל ארבעה אנשים לערך. הפלטפוס לא מהווה

קרא עוד »

טיפול בבצקות ברגליים

בצקת היא בעיה רפואית נפוצה, בעלת פגיעה אסתטית לא מבוטלת. זוהי הצטברות כמות גדולה במיוחד של נוזלים בחלל הבין תאי או לחלופין בחללים הסרוטיים, שעלולה

קרא עוד »

טיפול בכאב אורתופדי

על פי ההגדרה הבסיסית, אורתופדיה היא תחום ברפואה המתייחס למחלות, לליקויים ולפגיעות טראומיות של מערכות העצמות והשרירים בגוף. תחת הקטגוריה הדי רחבה של בעיות אורתופדיות

קרא עוד »

טיפול בגיד אכילס

גיד אכילס הוא אחד הגידים החשובים בגוף האדם, וגם הגיד העבה מכולם. הגיד ממוקם בחלקה האחורי של הרגל, מהווה נקודת חיבור בין גידים ושרירים שונים

קרא עוד »

טיפול בכאבי כף הרגל

לא צריך להסביר על החשיבות של כף הרגל, הפרק התחתון ברגל אצל בני האדם ובעלי החיים, ועל התפקיד שלה בהליכה ובמדרך שלנו. התמונה הופכת למורכבת

קרא עוד »

טיפול בכאבי מרפקים

ההגדרה הבסיסית של מרפק היא מפרק בגפה העליונה, אשר תפקידו לחבר בין עצמות האמה לבין עצם הזרוע. המרפק, כשלעצמו מורכב משלושה מפרקים, אחראי על תזוזת האמה וכף

קרא עוד »

טיפול בקרע בשריר

קצרה היריעה מלפרט כאן על מנגנון הפעילות והחשיבות של השרירים, אותן רקמות ביולוגיות שתפקידן ברמה הכללית הוא להניע לתנועת הגוף, לסייע לפעילותם של חלק מהאיברים

קרא עוד »

רוצה להתחיל לטפל בכאב כבר השבוע?

הנדי קיור לייזר הינו מכשיר לייזר רך לטיפול עצמי בכאב ובדלקת.
הנדי קיור מטפל במגוון רחב של כאבים ודלקות.

עדויות רופאים והמלצות מטופלים

אנחנו כאן בשבילכם

לפרטים ומידע נוסף השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם!

רוצה גם 120 ימי התנסות
בהנדי קיור לייזר?

השאר פרטים עכשיו

רוצה גם 120 ימי התנסות
בהנדי קיור לייזר?

השאר פרטים עכשיו