הנדי קיור - משלוח חינם עד הבית

לשיחת ייעוץ חינם חייג עכשיו!  1-800-900-400

כאבי שרירים בכל הגוף

כאבי שרירים בכל הגוף

כאבי שרירים הינם תופעה שכיחה בקרב האוכלוסייה והיא מהווה אתגר עבור הרופאים המטפלים מכיוון שלא תמיד קל לאבחן את מקור הבעיה שגורמת לכאב. כאבי השרירים יכולים לנבוע מכמה סיבות כמו שנראה בהמשך הכתבה. התופעה נפוצה מאוד עד שכמעט ואין מישהו שלא חווה כאב שרירים בכל הגוף או בחלקו לפחות פעם בחיים.

ניתן להקל על הכאבים במספר דרכים בהתאם לרמת הכאב והגורם לו. בין הטיפולים ניתן למנות תרופות משככות כאבים, עיסויים ואף שימוש במכשיר הלייזר הרך הביתי – הנדי קיור.

גורמים וסיבות לכאבי שרירים

את המצבים העיקריים המאופיינים בכאבי שרירים ניתן לחלק למספר קבוצות בהתאם לגורמים ולסיבות:

 1. כאבים הנובעים ממחלות שגורמות לדלקות בשרירים. מחלות כגון דרמטומיוזיטיס (דלקת עור ושרירים) ופולימיוזיטיס (דלקת רב-שרירית). גם מחלות אוטואימוניות עלולות ליצור אזורים דלקתיים בגוף ביניהם גם רקמות השרירים.
 2. תסמונות שאינן דלקתיות שכוללות כאבי שרירים בכל הגוף כדוגמת פיברומיאלגיה (Fibromyalgia) או תסמונת כאב מיופציאלי (Myofascial Pain Syndrome).
 3. כאבי שרירים עקב סיבה מטבולית גנטית. צריכת האנרגיה של השריר נמוכה וזה מתבטא בשרירים כואבים בעת מאמץ.
 4. כאבי שרירים כתוצאה מנטילת תרופות שלא מתאימות לגופינו או נטילתן באופן לא מאוזן אשר גורמים לשינויים במערכת ההורמונלית בגוף.
 5. כאבי שרירים הקשורים למחלות נוירולוגיות וכלליות.

כאבים בשרירים עשויים גם לנבוע מפציעות, זיהומים של רקמות רכות או תנאים אחרים שגורמים להתפתחות דלקתית כמו וירוס או חיידק. כאב בשרירים יכול להתרחש בקבוצת שרירים אחת או בו זמנית בקבוצות שרירים מרובות. המקומות העיקריים בהם אנו מועדים לחוש כאבים הם הכתפיים, הצוואר, הגב התחתון, שרירי הירך האחוריים והשוקיים.

כאבי שרירים בכל הגוף

מהם התסמינים של כאב בשרירים?

את הכאב, שיכול להיות מורגש בכל חלק בגופינו מכיוון שקיימים בו יותר מ-600 שרירים שונים, חווה כמעט כל בן אדם לפחות פעם אחת בחיים.

שריר כואב עשוי לגרום למגבלה בתנועה של הגוף באזור הכאב כשישנם תסמינים נוספים שעשויים להופיע בעת הכאב. תסמינים כמו נפיחות, נוקשות, התכווצויות, אדמומיות, הגבלת טווח התנועה של השריר, חום וחולשה כללית.

ישנה קשת רחבה של סוגי כאבים – החל מכאב חד ומשתק של שריר תפוס ועד כאב עמום, פנימי, מתפשט, כזה שיוצר "הילה של כאב" סביבו ולא תמיד אפשר להניח את האצבע ולמצוא את המקום המדויק שממנו הוא מתחיל.
לעתים מתלווים לכאבים תסמינים נוספים בהתאם לגורמי הכאב.

כך לדוגמא, לחץ על שורש עצב בעמוד השדרה עלול לגרום לכאבים שנלווים אליהם גם נימול וחולשה.

כאבי שרירים בכל הגוף – אבחנה

אנשים שמתלוננים על כאבי שרירים בכל הגוף מהווים אתגר אבחנתי וטיפולי מורכב.
תהליך זה יחל לראשונה בפנייה לרופא המשפחה אשר יחל בבירור האנמנזה ויכוון את ההערכה הגופנית של החולה על פי הממצאים.

אנמנזה מכוונת לכאב

O-P-Q-R-S-T
 • Onset – הופעת הכאב: באופן חד? כרוני? בעקבות אירוע?
 • Palliative-Provocative – מה מקל ומה מחמיר על הכאב?
 • Quality – מה אופי הכאב? עמוק, מעיק, שורף? וכו'
 • Radiation – האם הכאב מקרין? מאיפה לאן?
 • Severity – מהי עוצמת הכאב? – במצב הקל ביותר והחמור ביותר?
 • Timing – מתי הכאב קיים? בתנועה? במנוחה? בפעילות מסויימת?

דרכי טיפול בכאבי שרירים

טיפול בכאבי שרירים כולל קשת רחבה של דרכי טיפול בהתאם לאבחנה ממנה סובל המטופל. ככלל, אם ישנה דלקת בגוף, המטרה הראשונה היא להפחית אותה על מנת לעזור לגוף להתמודד עם המקור שגורם לכאב.

 • מנוחה ותנועה מבוקרת – הטיפול הבסיסי ביותר הוא לתת מנוחה לגוף ולאזור הכואב אך עם זאת לא מומלץ להימנע לגמרי מתזוזה. כדאי לבצע פעילות גופנית ככל שניתן בלי להחמיר את הכאב בצורה מבוקרת וללא מאמץ גבוה כדי לתת לדם לזרום בצורה טובה ולספק חמצן, שהינו חיוני לתהליך ההחלמה, לאזור הכואב.
 • הנדי קיור – מכשיר לייזר רך ביתי להפחתת כאבים וטיפול בדלקות. מכשיר שלוקח את טכנולוגיית הלייזר הרך שקיימת במרפאות הכאב כבר שנים ארוכות ומנגישה אותה לכל אדם בצורת מכשיר ביתי קומפקטי, קל ונוח לשימוש. המכשיר משלב 4 אנרגיות כשלכל אחת תפקיד מיוחד בהפחתת הכאבים ובטיפול במקור הכאב והדלקת. האנרגיות חודרות לגרעין התא הפגוע, עוזרות לו לזרז את ההתחדשות שלו ומאיצות את תהליך ההחלמה של הגוף.
 • תזונה וצמחי מרפא מפחיתי דלקת – צמחי מרפא כמו כורכומין ואפלאפין נבדקו מחקרית ונמצאו יעילים להפחתת דלקות והתחדשות רקמות.
 • טיפול חיצוני – קרמים משחות ותרסיסים שקיימים בשוק יכולים להקל קצת על הכאב המקומי.
 • תרופות אנטי דלקתיות ומשככי כאבים – תרופות ללא מרשם רופא, חלקן אף מכילות חומרים שמעכבים את ייצור החומר הדלקתי בגוף. משחות ותרסיסים לרוב רק יוצרים איזשהו טשטוש של הכאב. בכל מקרה, תרופות אלו לא ניתן לקחת לאורך זמן והן מוגבלות בתקופת השימוש בהן.
 • סטרואידים – ניתן לקבל בשני אופנים. במינון נמוך מדובר בכדורים שנוטלים דרך הפה. כשצריך מינון גבוה יותר נקבל אותם באמצעות זריקה לאזור הפגוע. טיפול באמצעות סטרואידים צריך להתבצע באופן ממוקד וקצר מכיוון שהוא עלול להוביל לתופעות לוואי חמורת בשימוש לאורך זמן.

מאמרים נוספים בנושא

במה שונה הנדי קיור מהמתחרים?

ככל שהטכנולוגיה מתפתחת, אנחנו שומעים על יותר ויותר פיתוחים שאמורים לחולל פלאים בגוף שלנו. חלק מהטכנולוגיות מיועדות לאפשר לנו להתמודד בצורה ראויה עם כאבים ודלקות,

קרא עוד »

טיפול בכאב אורתופדי

על פי ההגדרה הבסיסית, אורתופדיה היא תחום ברפואה המתייחס למחלות, לליקויים ולפגיעות טראומיות של מערכות העצמות והשרירים בגוף. תחת הקטגוריה הדי רחבה של בעיות אורתופדיות

קרא עוד »

רוצה להתחיל לטפל בכאב כבר השבוע?

הנדי קיור לייזר הינו מכשיר לייזר רך לטיפול עצמי בכאב ובדלקת.
הנדי קיור מטפל במגוון רחב של כאבים ודלקות.

עדויות רופאים והמלצות מטופלים

אנחנו כאן בשבילכם

לשיחת ייעוץ ללא התחייבות עם יועץ כאב בכיר
השאירו פרטים וניצור אתכם קשר בהקדם!

רוצה לטפל בכאב?

נסה את הנדי קיור לייזר ל-120 ימים
תקופת הנסיון הארוכה ביותר בשוק!

רוצה לטפל בכאב?

נסה את הנדי קיור לייזר ל-120 ימים
תקופת הנסיון הארוכה ביותר בשוק!