כאב – תחושת סבל ואי נוחות המצביעה על פגיעה באחת מהרקמות הגוף – הוא מהתסמינים העיקריים של מחלות ומצבים רפואיים שונים. אלא שיש מצבים בהם הכאב הוא מחלה בפני עצמה. כאן בדיוק אנחנו מתחילים לדבר על כאב כרוני, וזאת להבדיל מכאב אקוטי וזמני.

כאב כרוני על פי ההגדרה הוא כאב התוקף את האדם למשך תקופה העולה על שלושה חודשים, במהלכם הוא חוזר לסירוגין ומקשה על תפקוד האדם. כאבים כרוניים עלולים להופיע בשלל איברים ואזורים בגוף, כאשר הנפוצים שבהם הם כאבי גב, כאבי מפרקים וכאבי ראש. אבל מה אפשר לעשות איתם?

איך תדע שמדובר בכאב כרוני?

ההגדרה העיקרית של כאב כרוני היא כאב הנמשך גם לאחר שהרקמה הרלוונטיית מחלימה, ומכאן שללא קשר למצב הרפואי של האדם. כאב אקוטי עלול להפוך להיות לכרוני במצבים שונים, עקב גורמים דוגמת עומסים אדירים או חוזרים על הגוף, עייפות, השמנת יתר, אורח חיים פאסיבי המאופיין בישיבה רבתי על הכיסא, מצוקות נפשיות, לחצים, דיכאונות ועוד.

אבחון רפואי הוא הדרך המקובלת ללמוד על מצבים רפואיים שונים ודרגת החומרה שלהם. במקרה של כאב כרוני, התמונה מעט מורכבת יותר מכיוון שלא תמיד יש התאמה מלאה בין הגורמים הנקודתיים לכאב לבין הממצאים הספציפיים המתגלים בבדיקות ההדמיה והאבחון למיניהן. מכאן שחלק משמעותי מאוד באבחון כאבים כרוניים, מעבר לאמצעי האבחון הקיימים כיום, הוא בדיקת התלונות הספציפיות של האדם המאובחן. זו הסיבה שרצוי שאנשים החושדים שהם סובלים מכאבים כרוניים ינסו לתעד ככל שניתן את מאפייני הכאב שהם חשים.

דרכי הטיפול בכאבים כרוניים

כאבים כרוניים מכניסים אותנו לשדה משחק רחב, בו אופנים שונים של טיפול המשתנים בהתאם לסוג הכאב, למקורותיו ולדרגות החומרה שלו. חלק מרכזי בטיפול הוא הקטנת הכאבים המופיעים, כך שהבעיה עצמה לא צפויה להיפתר אבל התסמינים שלה להיות פשוטים יותר להתמודדות.

תרופות לשיכוך כאבים או תרופות אנטי דלקתיות נכנסות לקטגוריה הזו, אם כי הן לא נוטות להיות יעילות בטווח הארוך ולעיתים גם אינן יעילות כלל מבחינת הכאב הכרוני. בנוסף הן כרוכות בתופעות לוואי ובסיכון לנזקים בעת נטילה ממושכת או לא מבוקרת. התמונה התרופתית יכולה לכלול גם תרופות "חזקות" יותר המתייחסות גם למקור הכאב, דוגמת נוגדי דיכאון טריציקליים, מעכבי ספיגה חוזרת של סרוטונין ועוד.

טכנולוגיה ברשות הרפואה

כיום, עם התפתחות הטכנולוגיה, יש מכשירים ביתיים שעושים עבודה מצוינת בהקלה של הכאבים הכרוניים, ולעיתים אפילו תוך ירידה לשורש הבעיה. מכשיר הלייזר הרך – הנדי קיור לייזר עונה על ההגדרה הזו באופן מלא. מכשיר הלייזר הרך הבולט בתחומו בעולם משמש לטיפול בכאבים ובדלקות, כולל כאבים כרוניים ממקורות שונים. עיקר החידוש שהוא מציע הוא ההתבססות שלו על ארבעה מקורות אנרגיה הפועלים במקביל – אור אדום, אינפרא אדום, לייזר רך ושדה מגנטי סטטי – ומספקים תוצאות אופטימליות תוך פרק זמן קצר יחסית.

טיפולים אלטרנטיביים

בשנים האחרונות עלתה משמעותית הלגיטימציה של טיפולים מקשת הרפואה המשלימה, שנחשבים ליעילים במיוחד במקרה של כאבים כרוניים. קצרה היריעה מלפרט כאן על כל טיפול וטיפול, אבל בכל זאת ראוי להזכיר כמה מרכזיים. טיפולי פיזיותרפיה וביצוע תרגילים גופניים עשויים להקל על הכאבים ולשפר את התפקוד של הגוף ואיבריו.

רפואת המזרח כוללת אף היא לא מעט פתרונות המקלים על הסובלים מכאבים כרוניים, לרבות דיקור סיני, רפלקסולוגיה, טווינא ואוסטאופתיה. רבים יכולים לשפר את המצב שלהם, במידה מסוימת, דרך שינויים נקודתיים באורח החיים: למשל צריכת מאכלים הידועים בתכונות האנטי דלקתיות שלהם.

את מכשיר ההנדי קיור  מומלץ לשלב עם כל טיפול – מטיפול רפואי ועד טיפול רפוא משלימה. טרם השימוש מומלץ להיוועץ קודם כל עם רופא מטפל, ניתן להזמין את המכשיר ולהתנסות 120 ימים חינם! לרכישת הנדי קיור לייזר

מקורות מידע:

מהו כאב כרוני? המרכז לכאב

כאב כרוני – שירותי בריאות כללית

כאב כרוני – המרכז הרפואי איכילוב

 

מאמרים נוספים בנושא

איך לבחור מכשיר LLLT?

מספר גדל והולך של אנשים מחפשים טיפול לייזר ברמה נמוכה (LLLT) להקלה על הכאב בשל מגוון רחב של יתרונות בריאותיים ששיטה זו מציעה. להלן מספר גורמים נפוצים שיש להביא בחשבון בעת בחירת מכשיר LLT.

קרא עוד »

מכשיר לייזר לכאבים – 5 דברים שאתם צריכים לדעת

כיום יותר מאי פעם אנשים משתמשים במכשירי לייזר לכאבים בכדי להפחית כאבים ודלקות הקשורים לתנאים נפוצים רבים.
אלפי מטופלים חוו את כוחה של תרפייתה לייזר ומכירים את השפעותיה הטיפוליות, אך עבור אלו שלא, הינה 5 דברים שכולם צריכים לדעת על מכשיר לייזר לכאבים.

קרא עוד »

לייזר רך לטיפול בכאב

לייזר רך לטיפול בכאב (Low Level Laser Therapy) הוא השימוש בקרני אור אינפרא אדום וקרני אור על גבי פציעות ונגעים במטרה לשפר ולזרז החלמה של רקמות רכות, הפחתת דלקות והקלה על כאבים אקוטיים וכרוניים. הטכנולוגיה ידועה גם בשם LLLT

קרא עוד »

רוצה להתחיל לטפל בכאב כבר השבוע?

הנדי קיור לייזר הינו מכשיר לייזר רך לטיפול עצמי בכאב ובדלקת.
הנדי קיור מטפל במגוון רחב של כאבים ודלקות.

עדויות רופאים והמלצות מטופלים

אנחנו כאן בשבילכם

לפרטים ומידע נוסף השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם!