הנדי קיור - משלוח חינם עד הבית

לשיחת ייעוץ חינם חייג עכשיו!  1-800-900-400

טיפול בכאבי כתפיים

טיפול בכאבי כתפיים

הכתף, נקודת החיבור בין הידיים לבין הגו, מקבלת על עצמה שורה של תפקידים. היא מהווה חלק מרכזי ממשוואת התנועה של הגוף ומשמשת בסיס התנועה של הגפיים העליונות. הקושי הוא שכאבי כתפיים הם נפוצים בכל קנה מידה, בעיקר עקב המורכבות של מפרק הכתף וטווחי התנועה המשמעותיים שלו: כך הכאבים עלולים להיגרם עקב בעיות בשרירי הכתף, במפרקיה או לחלופין בנקודות החיבור שבין השרירים לגידים.

כיום יש לא מעט טיפולים אופציונליים לכאבים בכתף, כאשר תחילת התהליך היא אבחון סוג הבעיה ודרגת החומרה שלה – אבחון שיסייע להתאים טיפול או סדרת טיפולים.

מכשיר לייזר ביתי

הנדי קיור לייזר הוא מכשיר ביתי, ומוכח מחקרית, ששינה במידה רבה את חוקי המשחק בכל הנוגע להתמודדות שלנו עם מצבים רפואיים שונים. הייחודיות של המכשיר היא ההתבססות שלו על הפעילות המשותפת והמקבילה של ארבעה מקורות אנרגיה: אור אדום, אינפרא אדום, שדה מגנטי ולייזר רך.

בין התמורות החיוביות של המכשיר ניתן למנות שיפור זרימת הדם באזור, הגברת מהירות ואיכות חידושה של רקמת התאים, יצירת רקמות ותאים בריאים, מניעת ניוון תאי עצב במצבים של פגיעה, ובעיקר – האצת תהליכי השיקום וההחלמה, תוך הפחתה משמעותית של הכאב. המכשיר אינו פולשני ואינו כרוך בתופעות לוואי, ולכן פונה למכנה משותף רחב במיוחד של משתמשים.

תרופות לשיכוך כאבים

אופציה נפוצה להתמודד עם כאבים כמכלול, וכאבי כתף בפרט, היא באמצעות תרופות כלליות לשיכוך כאבים. את התרופות ניתן לחלק לכאלה המצריכות מרשם רופא ולעומתן כאלה שלא, כאשר דרגת החוזקה של ההשפעה משתנה בהתאם. קחו בחשבון שתרופות אינן יורדות לשורש הבעיה (למעט אולי תרופות אנטי דלקתיות, במקרה של כאבים שמקורם דלקת) ובנוסף לכך כרוכות בתופעות לוואי ובסיכונים להשפעה שלילית על הגוף בעת נטילה ממושכת.

סטרואידים המוזרקים ישירות למקום הפגוע עשויים ליצור השפעה רבה יותר, אך תופעות הלוואי האפשריות חמורות יותר בהתאם.

טיפולים ותרגילים

הפיזיותרפיה, או אפילו תרגילים גופניים כמכלול, יכולים לסייע רבות לסובלים מכאבי כתף. מטרות העל של הטיפולים האלה היא להחזיר את תפקוד הכתף לנורמה ולהפחית את הכאבים בה, מה שיכול להיות מושג בזכות תרגילים המחזקים את שריר הכתף, מגדילים את טווח התנועה שלה ומחזקים את יציבותה. הטיפולים מבוססים לרוב על כמה שלבים, כאשר ראשית צפויים תרגילים להפחתת כאבים ובהמשך תרגילים המיועדים לחיזוקה של הכתף ולשיפור התנועה.

במהלך תהליך ההתמודדות עם הכאבים רצוי להקפיד על פעילות גופנית מדודה, שאינה קשורה בצורה ישירה לכתף: הליכה או ריצה למשל. חלק מסוגי הפעילות האירובית, בהקשר הזה, עשויים להאיץ את ההחלמה מדלקות. ישנם תרגילים ייעודיים להפחתת כאבי כתף, אם כי מומלץ לבצע אותם רק בהמלצת גורם מוסמך. בנוסף, טיפולי הידרותרפיה עשויים לסייע בחלק מהתרחישים.

טיפולים כירורגיים

ניתוחים על בסיס כירורגי יתבצעו במקרים מורכבים או כאשר הטיפולים הבסיסיים יותר הוכיחו את עצמם כלא יעילים מספיק. לכל ניתוח יש חוקים משלו, אבל בדרך כלל יידרשו כמה חודשים של טיפול שאינו יעיל. הניתוחים, ביניהם ניתוח החלפת מפרק כתף או ניתוח "השרוול המסובב", כוללים מעצם ההגדרה שלהם סיכונים ותופעות לוואי אפשריות, ואף עשויים להצריך תקופת החלמה ארוכה. מנגד, הצלחה שלהם עשויה לפתור את הבעיה באופן שורשי.

עדיין סובלים מכאבים חזקים עקב כתף קפואה? מעוניינים לשלב את ההנדי קיור לייזר עם טיפול קיים? לחצו לרכישה און ליין משתלמת במיוחד

ראו גם:

טיפול בכתף קפואה

מקורות מידע:

כתף – ויקיפדיה

פיזיותרפיה לכתף – שירותי בריאות כללית

ניתוחי כתף – מרכז רפואי רבין בילינסון-השרון

Evaluation and Treatment of Shoulder Pain

Shoulder Pain Patient Information

Shoulder Pain and Mobility Deficits: Adhesive Capsulitis

מאמרים נוספים בנושא

נזקים לדיסק בין חולייתי

ממה הם נגרמים? למה הם גורמים לכאב? ומה ההבדל בין בלט בקע ופריצת דיסק? אמנם הנזקים הראשוניים לדיסקים הבין חולייתיים מתחילים לרוב דווקא בשנות העשרים

קרא עוד »

ספונדילוליזיס

ספונדילוליזיס (Spondylolysis) היא בעיית גב די נפוצה הבאה לידי ביטוי כפגם בחוליות עמוד השדרה שלנו. על פי רוב, חוליות המותניים הן המועדות ביותר להיפגע, אך

קרא עוד »

סיאטיקה

סיאטיקה (הנקראת גם אישיאס ובאנגלית – Sciatica) היא תסמונת כאב גב תחתון המקרין לרגל לכל אורך המסלול של העצב הסיאטי (Sciatic Nerve). העצב הסיאטי הוא

קרא עוד »

טיפול בבלט דיסק

הדיסק הבין חולייתי הוא אחד המבנים החשובים בעמוד השדרה. מדובר ברקמת סחוס עבה, הממוקמת בין כל שתי חוליות סמוכות בעמוד השדרה, אשר חלק מבעיות הגב

קרא עוד »

רוצה להתחיל לטפל בכאב כבר השבוע?

הנדי קיור לייזר הינו מכשיר לייזר רך לטיפול עצמי בכאב ובדלקת.
הנדי קיור מטפל במגוון רחב של כאבים ודלקות.

עדויות רופאים והמלצות מטופלים

אנחנו כאן בשבילכם

לשיחת ייעוץ ללא התחייבות עם יועץ כאב בכיר
השאירו פרטים וניצור אתכם קשר בהקדם!

רוצה לטפל בכאב?

נסה את הנדי קיור לייזר ל-120 ימים
תקופת הנסיון הארוכה ביותר בשוק!

רוצה לטפל בכאב?

נסה את הנדי קיור לייזר ל-120 ימים
תקופת הנסיון הארוכה ביותר בשוק!