הנדי קיור - משלוח חינם עד הבית

לשיחת ייעוץ חינם חייג עכשיו!  1-800-900-400

טיפול בכאבי מרפקים

טיפול בכאבי מרפקים

ההגדרה הבסיסית של מרפק היא מפרק בגפה העליונה, אשר תפקידו לחבר בין עצמות האמה לבין עצם הזרוע. המרפק, כשלעצמו מורכב משלושה מפרקים, אחראי על תזוזת האמה וכף היד לכיוונים מסוימים, ולכן נחשב לחלק מרכזי ממשוואת התנועה של הגוף. התמונה הופכת למורכבת פי כמה כאשר מתבוננים בכך שהמרפק אינו חף מפני בעיות אפשריות, המביאות לכאבים ולהגבלה משמעותית בתנועה – ולא, זוהי אינה נחלתם הבלעדית של שחקני הטניס (תסמונת טניס אלבו – Tennis Elbow). על טיפול במרפק טניס

השאלה שצריכה לכן להישאל היא מה עושים על מנת לטפל במרפק?

התשובה מורכבת ומכניסה לתמונה פרמטרים הקשורים לאופי הפגיעה, לרמת החומרה שלה, למאפייני האדם ועוד. למרות שיש מקרים בהם הכאב חולף מעצמו, כעבור מספר שבועות, חודשים או אפילו שנים, נקודת המוצא היא שהיעדר טיפול עלול להביא לכאבים כרוניים ולפגיעה משמעותית באיכות החיים. אז מהם הטיפולים הבולטים המוצעים כיום להתמודדות עם בעיות שונות במרפקים?

תרופות

אחת מ"תופעות הלוואי" העיקריות של בעיות במרפקים היא כאבים, ולכן הטיפול עשוי להתמקד בהם. תרופות נוגדות כאב, כמו גם תרופות אנטי דלקתיות, ניתנות פעמים רבות כקו ראשון לטיפול במרפקים. הן עשויות להציע פתרון נקודתי ולטווח קצר, עם תופעות לוואי פוטנציאליות.

במקרים חמורים יותר ניתן להשתמש בסטרואידים המוזרקים לאזור הפגוע. הבעיה היא שהסטרואידים עלולים להביא לפגיעה ברקמות הרלוונטיות, כאשר כאן הסיבוכים האפשריים רחבים אף יותר.

פיזיותרפיה וטיפולים אחרים

פיזיותרפיה, המשמשת לפתרון בעיות אורתופדיות רבות בגוף האדם, עשויה להיכנס לתמונה גם במקרה של בעיות וכאבים במרפקים. יש כיום מגוון רחב של תרגילים שיכולים לשפר את המצב, לרוב לאחר שנבנית תכנית אימונים על ידי פיזיותרפיסט מקצועי. העיקרון המרכזי של מרבית הטיפולים הוא הפחתת העומסים על המרפק מצד אחד, אך בו זמנית הגדלה של המאמצים עליו בצורה הדרגתית תוך חיזוק השרירים. דגש אחר בתרגילים הוא על הרחבת טווחי התנועה, עד למצב תקין ונטול הפרעות.

לעיתים מוסיפים לתמונת הטיפול אמצעים אורתופדיים, דוגמת סד מנוחה למרפק או רצועות משולבות עם סקוטש. מתיחות עשויות אף הן לסייע עם כאבים נקודתיים. אם יודעים או משערים מהו הגורם שהביא לבעיה – למשל ביצוע חוזר של תנועות לא נכונות – יש לפעול לתיקונו בהקדם האפשרי.

ניתוח כירורגי

את רוב הבעיות במרפקים ניתן לפתור באמצעות הטיפולים ה"שמרניים" יותר, אך כמובן שיש מקרים מורכבים ויוצאים מהכלל. כאשר הבעיה חמורה מלכתחילה, או כשהטיפולים המסורתיים הוכחו כלא יעילים מספיק, עלול להתבצע ניתוח במרפק.

אחד הניתוחים הנפוצים, הנעשה במקרה של דלקת במרפק, מבוסס על הוצאה של הרקמה הפגועה על מנת לשחרר את המתח ולהביא להקלה הרצויה בכאבים. אחוזי ההצלחה גבוהים, אבל מנגד גם רמת הסיכון ותופעות הלוואי הפוטנציאליות.

טיפול לייזר ביתי

מכשירי הלייזר הביתיים נחשבים בעיני רבים למהפכה של ממש, כך שכיום יש כמה מוצרים העומדים בחוד החנית בעולם הרפואי בהתמודדות עם כמה מצבים נפוצים. מכשיר הלייזר המהפכני הנדי קיור לייזר, המוכח מחקרית, הוא דוגמא ניצחת לכך.

החידוש המרכזי שמציע המכשיר הוא ההתבססות שלו על פעילותם המשולבת של ארבע שיטות טיפול – אינפרא אדום, אור אדום, לייזר רך ושדה מגנטי – על מנת להפחית כאבים, להאיץ את קצב ההיווצרות של הרקמות החדשות על ידי הגברה של זרימת הדם לאזור הפגוע ולטפל למעשה בשורש הבעיה.

הנדי קיור לייזר הוא המכשיר הבטוח ביותר כיום לשימוש הן בגלל הנוחות והקלות בשימוש והן בגלל האפשרות לטפל לבד מהבית. עוד יתרונות מובהקים של הטיפול בהנדי קיור הוא שהוא אינו כרוך באישור רופא, ניתן לשלבו בכל טיפול קיים ולא יהיו תופעות לוואי וגם כל בני הבית יכולים להיעזר ולשכך כאבים עם מכשיר אחד בלבד.

להזמנה אונליין במחיר אטרקטיבי לחצו

מקורות מידע:

מרפק – ויקיפדיה

חטפתי טיל במרפק. אני אחיה? – שירותי בריאות כללית

Elbow Pain – a guide to assessment and management in primary care 

מאמרים נוספים בנושא

טיפול בדלקת גיד הפיקה

גיד הפיקה מחבר בין עצם השוקה לפיקת הברך, ולכן מקבל תפקיד חשוב בתמונת התנועה של הגוף והשימוש בשרירי הרגליים. תפקידו העיקרי של גיד הפיקה הוא

קרא עוד »

טיפול במרפק טניס

הדבר החשוב הראשון שכדאי שתדעו על מרפק טניס הוא שמדובר במצב בריאותי שאינו נחלתם של שחקני הטניס בלבד, למרות שאחוז משמעותי מהסובלים ממנו כן משתייכים

קרא עוד »

טיפול בשיגרון ניווני

שיגרון ניווני, הידוע גם בתור "דלקת פרקים ניוונית", הוא בעיה נפוצה המופיעה בעיקר בגיל הזהב אבל עלולה לתקוף את האדם גם קודם לכן. במצב זה

קרא עוד »

טיפול בכאב אורתופדי

על פי ההגדרה הבסיסית, אורתופדיה היא תחום ברפואה המתייחס למחלות, לליקויים ולפגיעות טראומיות של מערכות העצמות והשרירים בגוף. תחת הקטגוריה הדי רחבה של בעיות אורתופדיות

קרא עוד »

טיפול בגיד אכילס

גיד אכילס הוא אחד הגידים החשובים בגוף האדם, וגם הגיד העבה מכולם. הגיד ממוקם בחלקה האחורי של הרגל, מהווה נקודת חיבור בין גידים ושרירים שונים

קרא עוד »

רוצה להתחיל לטפל בכאב כבר השבוע?

הנדי קיור לייזר הינו מכשיר לייזר רך לטיפול עצמי בכאב ובדלקת.
הנדי קיור מטפל במגוון רחב של כאבים ודלקות.

עדויות רופאים והמלצות מטופלים

אנחנו כאן בשבילכם

לשיחת ייעוץ ללא התחייבות עם יועץ כאב בכיר
השאירו פרטים וניצור אתכם קשר בהקדם!

רוצה לטפל בכאב?

נסה את הנדי קיור לייזר ל-120 ימים
תקופת הנסיון הארוכה ביותר בשוק!

רוצה לטפל בכאב?

נסה את הנדי קיור לייזר ל-120 ימים
תקופת הנסיון הארוכה ביותר בשוק!