הנדי קיור - משלוח חינם עד הבית

לשיחת ייעוץ חינם חייג עכשיו!  1-800-900-400

ב.ד. סיגמא סחר בינלאומי בע"מ אינה מייצגת יותר את מדיקל קוונט בע"מ

ב.ד. סיגמא סחר בינלאומי בע"מ אינה מייצגת יותר את מדיקל קוונט בע"מ

טיפול בכאבים במרפק

כאב במרפק

ההגדרה הבסיסית של מרפק היא מפרק בגפה העליונה, אשר תפקידו לחבר בין עצמות האמה לבין עצם הזרוע. המרפק, כשלעצמו מורכב משלושה מפרקים, אחראי על תזוזת האמה וכף היד לכיוונים מסוימים, ולכן נחשב לחלק מרכזי ממשוואת התנועה של הגוף. התמונה הופכת למורכבת פי כמה כאשר מתבוננים בכך שהמרפק אינו חף מפני בעיות אפשריות, המביאות לכאבים בידיים ולהגבלה משמעותית בתנועה – ולא, זוהי אינה נחלתם הבלעדית של שחקני הטניס (תסמונת טניס אלבו ).

השאלה שצריכה לכן להישאל היא מה עושים על מנת לטפל במרפק?

התשובה מורכבת ומכניסה לתמונה פרמטרים הקשורים לאופי הפגיעה, לרמת החומרה שלה, למאפייני האדם ועוד. למרות שיש מקרים בהם הכאב חולף מעצמו, כעבור מספר שבועות, חודשים או אפילו שנים, נקודת המוצא היא שהיעדר טיפול עלול להביא לכאבים כרוניים ולפגיעה משמעותית באיכות החיים. אז מהם הטיפולים הבולטים המוצעים כיום להתמודדות עם בעיות שונות במרפקים?

*לחצו על הקישור למידע על איך הנדי קיור יכול לעזור לכם בטיפול במרפק טניס 

תרופות

אחת מ”תופעות הלוואי” העיקריות של בעיות במרפקים היא כאבים, ולכן הטיפול עשוי להתמקד בהם. תרופות נוגדות כאב, כמו גם תרופות אנטי דלקתיות, ניתנות פעמים רבות כקו ראשון לטיפול במרפקים. הן עשויות להציע פתרון נקודתי ולטווח קצר, עם תופעות לוואי פוטנציאליות.

במקרים חמורים יותר ניתן להשתמש בסטרואידים המוזרקים לאזור הפגוע. הבעיה היא שהסטרואידים עלולים להביא לפגיעה ברקמות הרלוונטיות, כאשר כאן הסיבוכים האפשריים רחבים אף יותר.

פיזיותרפיה וטיפולים אחרים

פיזיותרפיה, המשמשת לפתרון בעיות אורתופדיות רבות בגוף האדם, עשויה להיכנס לתמונה גם במקרה של בעיות וכאבים במרפקים. יש כיום מגוון רחב של תרגילים שיכולים לשפר את המצב, לרוב לאחר שנבנית תכנית אימונים על ידי פיזיותרפיסט מקצועי. העיקרון המרכזי של מרבית הטיפולים הוא הפחתת העומסים על המרפק מצד אחד, אך בו זמנית הגדלה של המאמצים עליו בצורה הדרגתית תוך חיזוק השרירים. דגש אחר בתרגילים הוא על הרחבת טווחי התנועה, עד למצב תקין ונטול הפרעות.

לעיתים מוסיפים לתמונת הטיפול אמצעים אורתופדיים, דוגמת סד מנוחה למרפק או רצועות משולבות עם סקוטש. מתיחות עשויות אף הן לסייע עם כאבים נקודתיים. אם יודעים או משערים מהו הגורם שהביא לבעיה – למשל ביצוע חוזר של תנועות לא נכונות – יש לפעול לתיקונו בהקדם האפשרי.

ניתוח כירורגי

את רוב הבעיות במרפקים ניתן לפתור באמצעות הטיפולים ה”שמרניים” יותר, אך כמובן שיש מקרים מורכבים ויוצאים מהכלל. כאשר הבעיה חמורה מלכתחילה, או כשהטיפולים המסורתיים הוכחו כלא יעילים מספיק, עלול להתבצע ניתוח במרפק.

אחד הניתוחים הנפוצים, הנעשה במקרה של דלקת במרפק, מבוסס על הוצאה של הרקמה הפגועה על מנת לשחרר את המתח ולהביא להקלה הרצויה בכאבים. אחוזי ההצלחה גבוהים, אבל מנגד גם רמת הסיכון ותופעות הלוואי הפוטנציאליות.

כאבי מרפק

טיפול לייזר ביתי

מכשירי הלייזר הביתיים נחשבים בעיני רבים למהפכה של ממש, כך שכיום יש כמה מוצרים העומדים בחוד החנית בעולם הרפואי בהתמודדות עם כמה מצבים נפוצים. מכשיר הלייזר המהפכני הנדי קיור לייזר, המוכח מחקרית, הוא דוגמא ניצחת לכך.

החידוש המרכזי שמציע המכשיר הוא ההתבססות שלו על פעילותם המשולבת של ארבע שיטות טיפול – אינפרא אדום, אור אדום, לייזר רך ושדה מגנטי – על מנת להפחית כאבים, להאיץ את קצב ההיווצרות של הרקמות החדשות על ידי הגברה של זרימת הדם לאזור הפגוע ולטפל למעשה בשורש הבעיה.

הנדי קיור לייזר הוא המכשיר הבטוח ביותר כיום לשימוש הן בגלל הנוחות והקלות בשימוש והן בגלל האפשרות לטפל לבד מהבית. עוד יתרונות מובהקים של הטיפול בהנדי קיור הוא שהוא אינו כרוך באישור רופא, ניתן לשלבו בכל טיפול קיים ולא יהיו תופעות לוואי וגם כל בני הבית יכולים להיעזר ולשכך כאבים עם מכשיר אחד בלבד.

מקורות מידע:

מרפק – ויקיפדיה חטפתי טיל במרפק. אני אחיה? – שירותי בריאות כללית Elbow Pain – a guide to assessment and management in primary care 

מעוניינים בטיפול אפקטיבי לכאבים במרפק? רכשו עכשיו אונליין את הנדי קיור לייזר במחיר משתלם

פוסטים קשורים

כאבים אורטופדיים

טיפול בכאב אורתופדי

על פי ההגדרה הבסיסית, אורתופדיה היא תחום ברפואה המתייחס למחלות, לליקויים ולפגיעות טראומיות

אנחנו כאן בשבילכם

לשיחת ייעוץ ללא התחייבות עם יועץ כאב בכיר
השאירו פרטים וניצור אתכם קשר בהקדם!

לשיחת ייעוץ חינם עם יועץ כאב מקצועי השאירו פרטים

*120 ימי התנסות בתנאים מעולים