הנדי קיור - משלוח חינם עד הבית

לשיחת ייעוץ חינם חייג עכשיו!  1-800-900-400

טיפול בכאב לאחר אימוני ספורט

טיפול בכאב לאחר אימוני ספורט

לא חסרות סיבות לבצע פעילות גופנית. זו תורמת לבריאות הגוף ולעוד אלף ואחת דברים אך לפעילות מאומצת, לא נכונה (לדוגמא פעילות ללא מתיחות או הכנה מספקת) או "סתם" כזו הכרוכה בביש מזל, יש לעיתים את הרגע שאחרי. רגעים אלו הם נעימים הרבה פחות: הופעת כאבים בשלל אזורים בגוף, בדרגות עוצמה שעלולות לשבש את שגרת החיים משמעותית וכמובן שגם להקשות על ביצוע פעילות גופנית עתידית.

אם התחלתם לרוץ או להתאמן עם מאמן למשל, הכאבים יהיו תכופים יותר בהתחלה ולאט לאט זה ישתפר. במידה ואתם מתאמנים ותיקים ועדיין סובלים מכאבים – סימן שכדאי לטפל יותר בכאב על מנת למנוע אותו.

אז מה עושים? יש מקרים בהם מנוחה בת כמה ימים, ללא טיפול מיוחד, תספיק כדי להעלים את הכאבים. באחרים, נדרשים טיפולים מהקשת הרחבה המוצעת כיום.

הפתרון: הנדי קיור לייזר

הנדי קיור לייזר הוא אחת הבשורות המשמעותיות בקרב מתאמנים בשנים האחרונות. מדובר במכשיר לייזר חדיש ומהפכני, מוכח מחקרית, אשר הייחודיות שלו נובעת מההתבססות שלו על פעילותם המשותפת של ארבעה מקורות אנרגיה במקביל (אור אדום, אינפרא אדום, שדה מגנטי ולייזר רך).

התמורות החיוביות של המכשיר כוללות שיפור אספקת הדם והחמצן לתאי הגוף החולים, הפגת כאבים תוך פרק זמן קצר, הפחתת נפיחויות, האצת קצב חידוש רקמת התאים, חיזוק המערכת החיסונית, מניעת ניוון תאי עצב לאחר פגיעה בהם ועוד.

כל אלו הופכים את המכשיר למוצלח בהתמודדות עם פגיעות ספורט מכל סוג ולכאבים המופיעים במהלך הפעילות או אחריה. ד"ר פרד ברגמן, מנהל מרכז רפואינו-טק, מספר למשל על ספורטאי שבעקבות זריקת כדור בייסבול סבל משבר בעצם הזרוע. לאחר כחודש וחצי של טיפולים "מסורתיים" בבית חולים, הכאבים חזרו והוא אובחן כסובל מאוסטיאופורוזיס. "הוא החל טיפול בלייזר קר וקיבל הוראה לבצע תרגילים לחיזוק המרפק והכתף", מתאר ד"ר ברגמן. "לאחר 14 ימי טיפול הוא חזר לפעילות רגילה".

טיפול במשככי כאבים

הפתרון הראשון והכללי מאוד הוא להשתמש בתרופות לשיכוך כאבים מבין המגוון הרחב המוצע כיום. בין אם המדובר בתרופות המצריכות מרשם רופא ובין אם לא, ברור שההקלה שהן מציעות היא זמנית – מה גם שהטיפול אינו מתמודד עם שורש הבעיה. תרופות אנטי דלקתיות, או אפילו סטרואידים, עשויים לעשות עבודה טובה יותר. חשוב לקחת בחשבון את תופעות הלוואי והסיכונים שבנטילה ממושכת של תרופות.

תרגילים גופניים

ביצוע תרגילים ומניפולציות גופניות מסוגים שונים עשויה לשפר משמעותית כאבים שמקורם בפעילות גופנית. רצוי ברוב המקרים להימנע מפעילות גופנית עצימה בשלב ראשון, אבל בהחלט ניתן לבצע תרגילים אירוביים קלים. הם אפילו מומלצים על רקע העובדה שהם מביאים להגברת זרימת הדם לאזור הפגוע, מה שעשוי לזרז את תהליך ההחלמה ולהקטין את הכאבים.

שינויים באורח החיים

עיסויים, קירור של המקום או לחלופין חימום שלו – על פי דפוסי הבעיה וסוגה – עשויים להביא אף הם להקלה מסוימת. בשנים האחרונות התפרסמו כמה מחקרים די מפתיעים, שמראים שגם לתזונה שהאדם צורך לפני או אחרי הפעילות הגופנית עשויה להיות השפעה. דובדבנים ופטל אדום, למשל, הם חלק מהמאכלים שהוזכרו בהקשר חיובי במקרה של התמודדות עם כאבי שרירים.

טיפולים כירורגיים

כאשר הטיפולים הבסיסיים יותר להפגת הכאבים לא מועילים מספיק, או כשמדובר בבעיה אורתופדית חמורה, ייתכן שיהיה צורך בטיפולים כירורגיים. אלה תלויים בשורה ארוכה של פרמטרים, אבל בשורה התחתונה הם בהחלט עשויים להחזיר את המצב לקדמותו. בצד השלילי ניתן להזכיר את ההליך הפולשני המביא לסיבוכים פוטנציאליים ולתופעות לוואי שונות, כמו גם את תקופת השיקום מהניתוחים שעלולה להיות ארוכה.

מעוניינים לשלב את מכשיר הלייזר הנדי קיור עם הטיפול הקיים? ל30 ימי התנסות חינם ורכישה אונליין לחצו

מקורות מידע:

כאבי שרירים – כמה זה כואב? – מכון וינגייט

How to Relieve Sore Muscles and Muscle Pain After Exercise

Physical Management of Pain in Sport Injuries

Injuries and Pain in Sports and Exercise

מאמרים נוספים בנושא

טיפול בדלקת גיד הפיקה

גיד הפיקה מחבר בין עצם השוקה לפיקת הברך, ולכן מקבל תפקיד חשוב בתמונת התנועה של הגוף והשימוש בשרירי הרגליים. תפקידו העיקרי של גיד הפיקה הוא

קרא עוד »

טיפול בשברי מאמץ

שברי מאמץ הם שברים לא שלמים בעצמות הגוף, שהמקור להם בדרך כלל הוא הפעלת עומסי יתר על העצם עקב מאמצים חריגים או חוזרים (זאת להבדיל

קרא עוד »

טיפול בקרע במניסקוס

המניסקוס ברמת ההגדרה הוא מבנה הממוקם במפרק הברך, בין עצם הירך לבין השוקה, ועשוי מרקמה סחוסית. בכל אחת מהברכיים ניתן למצוא שני מניסקוסים, צידי ותיכון,

קרא עוד »

טיפול בשין ספלינט

ספורטאים רבים הסובלים משין ספלינט גילו בשנים האחרונות את יתרונות מכשיר הנדי קיור לייזר עבורם. המונח "שין ספלינט" מתייחס לכאבים המופיעים לאורך עצם השוק, באזור

קרא עוד »

טיפול בשחיקת סחוס

שחיקת סחוס, או בשמה הלועזי "אוסטאוארתריטיס", היא מחלת המפרקים השכיחה ביותר. המדובר בתהליך ניווני, הנפוץ בעיקר במפרקים הנמצאים תחת עומס או בשימוש רב, ושפוגע בעיקר

קרא עוד »

טיפול בכאב אורתופדי

על פי ההגדרה הבסיסית, אורתופדיה היא תחום ברפואה המתייחס למחלות, לליקויים ולפגיעות טראומיות של מערכות העצמות והשרירים בגוף. תחת הקטגוריה הדי רחבה של בעיות אורתופדיות

קרא עוד »

רוצה להתחיל לטפל בכאב כבר השבוע?

הנדי קיור לייזר הינו מכשיר לייזר רך לטיפול עצמי בכאב ובדלקת.
הנדי קיור מטפל במגוון רחב של כאבים ודלקות.

עדויות רופאים והמלצות מטופלים

אנחנו כאן בשבילכם

לשיחת ייעוץ ללא התחייבות עם יועץ כאב בכיר
השאירו פרטים וניצור אתכם קשר בהקדם!

לשיחת ייעוץ חינם עם יועץ כאב מקצועי השאירו פרטים

*120 ימי התנסות בתנאים מעולים