שליח חינם עד הבית!  1-800-900-400

טיפול בכאב קרסול – כך ניתן להקל על הכאב

טיפול בכאב קרסול – כך ניתן להקל על הכאב

קרסול הוא מפרק אשר מחבר ברמה המעשית בין השוק לבין כף הרגל וכיאה לכך למפרק הזה יש חשיבות מכרעת: בכל צעד וצעד שאנחנו מבצעים, ובכל רגע נתון, כל משקל הגוף שלנו מושם עליו. העומסים האלו הופכים אותו לפגיע במיוחד בפני בעיות מגוונות, אשר כאבים הם אחד מתופעות הלוואי העיקריות שלהם. השאלה המרכזית שצריכה להישאל היא מהם הטיפולים העיקריים המוצעים כיום לכאבי קרסול, ועד כמה ניתן להסתמך עליהם? כל זאת בכתבה הבאה.

הלייזר שיכול לשפר את המצב

הנדי קיור לייזר הוא מכשיר לשימוש ביתי, מוכח מחקרית, בעל צורת פעילות ייחודית. המכשיר מבוסס על פעילותם המשותפת של ארבעה מקורות אנרגיה – אור אדום, אינפרא אדום, לייזר רך ושדה מגנטי – התורמים יחדיו להפחתת כאבים ולפעולת ריפוי יעילה במיוחד בהשוואה לדרכי טיפול אחרות.

בנוסף לכך המכשיר מסייע בטיפול בשורש הבעיה, מה שעשוי לקרב את המשתמשים לעבר החזרה לשגרה ולהקטין את התלות בתרופות ובאמצעי טיפול אחרים בעלי פוטנציאל מזיק לגוף.

מעבר לבסיס המחקרי המוצק, נראה שלהנדי קיור לייזר יש הוכחות גם ב"שטח". ד"ר רחל צרפתי, למשל, מספרת על מטופלת בשנות ה-50 לחייה, אישה בעלת עודף משקל שסבלה מכאבים עזים וממושכים בקרסול רגל ימין שלה לאחר נפילה. "לאחר שימוש ב-Handy Cure למשך מספר שבועות, ואחרי סדרת טיפולים בתדירות של 5 ו-50, היא דיווחה על הקלה משמעותית בכאב שלה", מתארת ד"ר צרפתי.

השימוש בהנדי קיור הוא מאוד קל ונוח לתפעול ונגיש לכל שכבות הגיל השונות ואף יכול לשמש את כל בני המשפחה שסובלים מכאבים תכופים או חד פעמיים.

שינויים באורח החיים

טיפול בכאבי קרסול יכול להתחיל מביצוע התאמות שונות באורח החיים, "עד יעבור זעם" או לפרק זמן ארוך יותר. למרות שלכל בעיה יש פתרונות משלה, הבסיס להפחתת כאבים הוא פעמים רבות מתן מנוחה ראויה לקרסול והפחתת הפעילות הגופנית המאומצת. כמו כן, ניתן להשתמש באמצעי תמיכה מסוימים לקרסול, החל מנעליים גבוהות, דרך עזרים להגבהת הרגל במהלך השינה ועד לשורה ארוכה של אביזרים אורתופדיים ייעודיים.

טיפולים תרופתיים

תרופות רבות ידועות, מעצם המהות שלהן, כמשככות כאבים כלליים בגוף – ולכן עשויות להשפיע גם על כאבי הקרסול למיניהם. תרופות מהסוג הזה אינן יורדות לשורש הבעיה אלא מטפלות אך ורק בתסמיניה, מה גם שצריך לקחת בחשבון את תופעות הלוואי ואת העובדה שנטילה ממושכת של תרופות עלולה לגרום לסיכונים בריאותיים.

תרופות אנטי דלקתיות יכולות עם זאת לסייע במקרה של כאבים שמקורם בדלקות. סטרואידים המוזרקים ישירות למקום הפגוע נחשבים ליעילים אף יותר, אך גם מסוכנים לנטילה פי כמה.

טיפולי פיזיותרפיה

דרך נוספת להפחית כאבים בקרסול מבוססת על ביצוע תרגילים גופניים שונים, לרוב כאלו המועברים על ידי פיזיותרפיסט או מומחה אחר לתחום. יש מגוון רחב של תרגילים אפשריים, אשר סוגם, רמת הביצוע שלהם ותדירותם עשויים להיות תלויים בסוג הבעיה הספציפית ממנה סובלים. כך למשל קיימים תרגילים שמטרתם היא לחזק שרירים הנמצאים באזור הקרסול, בעוד אחרים מיועדים להחזיר למצב תקין את יציבותו של הקרסול, להגדיל את טווחי התנועה שלו וכן הלאה.

טיפולים כירורגיים

ניתוחים כירורגיים שמורים בדרך כלל למצבים המורכבים יותר, או לחלופין לכאלה בהם הטיפולים הסטנדרטיים בבעיה התגלו כלא יעילים מספיק. כך למשל ניתוח הוא דרך טיפול מרכזית במקרים של מתיחה משמעותית של רצועות הקרסול או קרע ברצועה. הניתוחים עשויים להחזיר את המצב לקדמותו, אבל מעצם היותם פולשניים הם בעלי רמת סיכון מסוימת ופוטנציאל ממשי לתופעות לוואי משמעותיות. לאחר הניתוחים המורכבים נדרשת תקופת שיקום לא קצרה, אשר גם במהלכה (או אפילו אחריה) עלול הקרסול להיות רגיש במיוחד לפגיעות חוזרות.

מעוניינים לשלב את הנדי קיור לייזר לטיפול הקיים? לחצו לרכישה אונליין

מקורות מידע

קרסול – ויקיפדיה

נקע בקרסול – שירותי בריאות כללית

Ankle Disorders and Their Treatment

Arthrosis of the ankle and hindfoot

Foot and Ankle Conditioning Program

מאמרים נוספים בנושא

טיפול בכאבי כף הרגל

לא צריך להסביר על החשיבות של כף הרגל, הפרק התחתון ברגל אצל בני האדם ובעלי החיים, ועל התפקיד שלה בהליכה ובמדרך שלנו. התמונה הופכת למורכבת

קרא עוד »

טיפול בכאבי ירך

ירך היא החלק העליון של הרגל, שעה שהיא ממוקמת בין האגן לבין הברך. זהו איבר חיוני המורכב מעצם הירך ומשורה ארוכה של שרירים, איבר דרכו

קרא עוד »

רוצה להתחיל לטפל בכאב כבר השבוע?

הנדי קיור לייזר הינו מכשיר לייזר רך לטיפול עצמי בכאב ובדלקת.
הנדי קיור מטפל במגוון רחב של כאבים ודלקות.

עדויות רופאים והמלצות מטופלים

אנחנו כאן בשבילכם

לפרטים ומידע נוסף השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם!