הנדי קיור - משלוח חינם עד הבית

לשיחת ייעוץ חינם חייג עכשיו!  1-800-900-400

טיפול בכתף קפואה

טיפול בכתף קפואה

על פי ההערכות, בישראל לא פחות מכ-300,000 איש הסובלים ממצב של כתף קפואה, בעיה המאפיינת כ-3% מהאוכלוסייה באופן כללי ונפוצה בעיקר בגיל השלישי. המדובר במצב בו חלה הגבלה של תנועת הכתף עם כאבים, וזאת עקב מצבים ומחלות המביאים לקיצורים, להידבקויות, לצלקות ולצרות אחרות ברקמות המקיפות את מפרק הכתף. הכתף הקפואה מקשה מאוד על התפקוד של הסובלים ממנה למשך תקופה ארוכה, עד אשר מגיעים לשלב הקיפאון (בו הכאבים יורדים אבל הגבלת התנועה נשמרת) והשלב הסופי, בו תחזור לעצמה גם התנועתיות.

למרות שבחלק הארי של המקרים הבעיה צפויה להיפתר מעצמה תוך פרק זמן של כשנתיים או כשלוש שנים, ברור שחשוב לשקול טיפולים שיקלו על המצב משך אותה תקופה ארוכה, יקטינו את הכאבים וההגבלות בתנועה תוך כדי וחלקם אף יזרזו את תהליך ההחלמה הטבעי של הגוף. אז מהם הטיפולים המרכזיים המוצעים כיום?

טיפולי לייזר רך

טיפולי לייזר רך הפכו למקובלים הרבה יותר במרוצת השנים, ויכולים לסייע רבות לסובלים מכתף קפואה. מכשיר הלייזר הרך המוביל בעולם, הנדי קיור, מיועד לטיפול בכאבים ובדלקות מסוגים שונים, לרבות תרחישים של כתף קפואה.

החידוש העיקרי שהמכשיר מציע הוא ההתבססות שלו על ארבע שיטות טיפול הפועלות במקביל: אינפרא אדום, אור אדום, לייזר רך ושדה מגנטי סטטי. מחקרים הוכיחו כי שילוב מקורות האנרגיה מביא להפחתה משמעותית בכאב ומאיץ את קצב זרימת הדם באזור הפגוע ובכך תורם להתחדשות הרקמות באופן טבעי תוך פרק זמן מינימלי וללא תופעות לוואי.

מה שמדהים בשימוש במכשיר הלייזר הרך, הוא בכך שניתן לשלב אותו בכל טיפול המצוין מעלה ומבלי לסבול מתופעות לוואי!

כמו כן, המכשיר מתאים לשימוש של כל בני המשפחה כך שלמעשה רוכשים מכשיר אחד שכל בני הבית יכולים להיעזר ולשכך כאבים בכל עת שיחפצו.

המכשיר מומלץ מאוד לשימוש לאחר פעילות גופנית ולאלו הסובלים מכאבים כרוניים. ניתן להזמין אונליין במחיר אקטרקטיבי במיוחד

תרופות לשיכוך כאבים

תרופות סטנדרטיות לשיכוך כאבים הן דרך פתרון סימפטומטית, כלומר, טיפול שמיועד להקל על התסמינים ולא משפיע על מהלך ומשך המחלה. התרופות הכלליות לשיכוך כאבים יכולות להקל על המצב, אך השיפור הוא נקודתי בלבד ולא נוגע בשורש הבעיה.

בנוסף, הן כרוכות בתופעות לוואי ובסיבוכים אפשריים, המקשים על נטילתן לתקופה ארוכה. יש הטוענים שנוגדי דלקת, שמסייעים בשלל מצבים רפואיים אחרים, אינם יעילים מספיק במקרה של כתף קפואה.

מצבים מורכבים יותר יכולים לכלול טיפול באמצעות סטרואידים, שמטרתם בהקשר הנוכחי היא להרחיב את מפרק הכתף. גם כאן אין תמימות דעים לגבי יעילותם (מחקרים מצאו שאין בהכרח הבדל משמעותי לאחר הזרקת סטרואידים מבחינת הכאבים, טווחי התנועה ומשך ההחלמה מהמחלה) וכדאיות אופציה טיפולית זו, כשתופעות הלוואי והסיכונים גדולים יותר.

פיזיותרפיה

פיזיותרפיה אינה פתרון קסם, אבל היא בהחלט יכולה לסייע עבור הסובלים מתסמונת הכתף הקפואה. יש כיום שורה ארוכה של תרגילים שיכולים לתרום לשיפור טווחי התנועה ועשויים למנוע מהמצב להפוך לחמור יותר.

החסרונות הם שאצל חלק מהאנשים הטיפול דווקא הופך את הכאבים לחמורים יותר ואף עלול לעכב את ההחלמה – במיוחד אם הטיפול שנעשה אינו מותאם לאדם או לחלופין נעשה על ידי גורם שאינו מקצועי. כך למשל מחקר שנערך מצא כי בכ-60-50% מהחולים טיפולי פיזיותרפיה מביאים לקיצור זמן המחלה, עד מצב של ריפוי מלא, אולם בקרב כמעט שליש מהחולים תחול דווקא החמרה בכאבים.

טיפולי הידרותרפיה, הלא הם פיזיותרפיה במים, עשויים אף הם לפעול באופן חיובי על הגוף.

ניתוחים כירורגיים

ניתוחים בעלי בסיס כירורגי שמורים למצבים המורכבים יותר של כתף קפואה, כמו גם לתרחישים בהם הטיפולים הפשוטים יותר אינם מועילים. הניתוחים הנפוצים בשדה המשחק הזה הם ארתרסוקופיה או שחרור ניתוחי פתוח. הניתוחים יכולים בתרחיש החיובי לפתור סופית את המצב, אבל מנגד הסיכון ותופעות הלוואי משמעותיים פי כמה.

טיפול בגלי הלם

גלי הלם נחשבים לשיטת טיפול יעילה באופן יחסי לכתף קפואה. בכוחם של גלי ההלם, המשוגרים למקום הבעייתי, להפחית את הסתיידות הכתף ולפורר את הסידן, אשר נספג בתוך גוף האדם. הטיפולים בנוסף מאיצים את זרימת הדם לאזור ובכך מאיצים את ההתאוששות.

הטיפול לא עוזר? מעוניינים לשלב מכשיר לייזר ביתי לטיפול הקיים? נסו עכשיו את הנדי קיור ל-30 יום ותיווכחו בעצמכם בשינוי!

מקורות מידע:

כתף קפואה – ויקירפואה

כתף קפואה – המרכז לכאב

Frozen shoulder: A systematic review of therapeutic options

Managing the Frozen Shoulder

מאמרים נוספים בנושא

טיפול לאחר פריקת כתף

פריקת כתף היא פגיעה נפוצה, במסגרתה חל ניתוק של עצם הזרוע מעצם השכם (בדרך כלל קדימה). פריקת כתף כרוכה בכאבים, משבשת את יכולת התפקוד של

קרא עוד »

טיפול בכאב אורתופדי

על פי ההגדרה הבסיסית, אורתופדיה היא תחום ברפואה המתייחס למחלות, לליקויים ולפגיעות טראומיות של מערכות העצמות והשרירים בגוף. תחת הקטגוריה הדי רחבה של בעיות אורתופדיות

קרא עוד »

טיפול בכתף קפואה

על פי ההערכות, בישראל לא פחות מכ-300,000 איש הסובלים ממצב של כתף קפואה, בעיה המאפיינת כ-3% מהאוכלוסייה באופן כללי ונפוצה בעיקר בגיל השלישי. המדובר במצב

קרא עוד »

טיפול בכאבים בשכמות

כאבים בשכמות הם בעיה ממנה סובלים רבים. כדי להבין את הרציונל שלה, חשוב קודם כול להכיר את המבנה האנטומי של האזור. השחקנית העיקרית בשדה המשחק

קרא עוד »

טיפול בכאבי כתפיים

הכתף, נקודת החיבור בין הידיים לבין הגו, מקבלת על עצמה שורה של תפקידים. היא מהווה חלק מרכזי ממשוואת התנועה של הגוף ומשמשת בסיס התנועה של הגפיים

קרא עוד »

רוצה להתחיל לטפל בכאב כבר השבוע?

הנדי קיור לייזר הינו מכשיר לייזר רך לטיפול עצמי בכאב ובדלקת.
הנדי קיור מטפל במגוון רחב של כאבים ודלקות.

עדויות רופאים והמלצות מטופלים

אנחנו כאן בשבילכם

לשיחת ייעוץ ללא התחייבות עם יועץ כאב בכיר
השאירו פרטים וניצור אתכם קשר בהקדם!

לשיחת ייעוץ חינם עם יועץ כאב מקצועי השאירו פרטים

*120 ימי התנסות בתנאים מעולים