מחקרים

Basic Research Proves Efficiency of Magnetic and Laser Field Combination in Phototherapy

מחקר שנערך ע"י פרופסור פרידמן מאוניברסיטת בר אילן מצא כי טיפול בהנדי קיור משפר את ריפוי הפצע על ידי האצת החלפת תאים פגומים. כמו כן נמצא כי טיפול במכשיר עשוי גם להפחית את הכאב במחלות אוטואימוניות.

טיפול בהנדי קיור

Efficacy of low-level laser therapy in the management of neck pain: a systematic review and meta-analysis of .randomised placebo or active-treatment controlled trials

במחקר משנת 2009 אשר פורסם במגזין הרפואי המוביל The Lance מצא כי הלייזר הרך יעיל בטיפול בכאבי צוואר החל מהטווח המידי ועד ל-22 שבועות מתחילת השימוש. תוצאות המחקר התבססו על סקירה וניתוח של 16 מחקרים בנושא שכללו סך של 820 מטופלים.

יעילות לייזר רך בטיפול בכאבי צוואר

Additive effects of low-level laser therapy with exercise on subacromial syndrome: a randomised, double-blind, controlled trial

מחקר משנת 2011 בחן האם תוספת של טיפול בלייזר רך עם התעמלות רפואית/שיקומית הינו יעיל במקרים של כאבי כתף. תוצאות המחקר הראו יעילות מובהקת ושיפור רב בהקלת בכאב בטיפול אשר משלב לייזר רך עם התעמלות רפואית.

יעילות לייזר רך בטיפול בכאבים בכתפיים

Acute low back pain with radiculopathy: a double-blind, randomized, placebo-controlled study

מחקר משנת 2010 מצא שטיפול בלייזר הרך בשילוב טיפול תרופתי השיג יעילות רבה יותר מאשר אלו שקיבלו טיפול תרופתי בלבד. תוצאות המחקר הראו כי הוספת טיפול בלייזר רך מסייעת בהפחתת עוצמות הכאב, הגדלת טווח התנועה ושיפור איכות החיים של אלו הסובלים מכאבי גב תחתון.
לייזר לטיפול בכאב גב תחתון

Effects of low-level laser therapy and eccentric exercises in the treatment of recreational athletes with chronic achilles tendinopathy

במחקר זה נבחנה מהי השפעת השילוב של טיפול בלייזר רך עם התירגול האקסנטרי לטיפול בדלקת בגיד אכילס. תוצאות המחקר העלו כי שילוב הלייזר הרך האיץ את ההחלמה פי שלוש יותר מאשר במקרים של טיפול בהתעמלות אקסצנטרית בלבד. המטופלים שקיבלו טיפול בלייזר רך הראו הקלה בתוך 4 שבועות בלבד, בעוד שאלו שטופלו רק ע"י התעמלות השיגו תוצאות דומות רק לאחר 12 שבועות.

טיפול לייזר רך בדלקת בגיד אכילס

Effects of laser treatment on the expression of cytosolic proteins in the synovium of patients with osteoarthritis

במחקר משנת 2014 נבדקה ההשפעה של טיפול בלייזר רך על אלו הסובלים מאוסטאוארטריטיס של הברך. המחקר מצא כי טיפול בלייזר הרך הפחית משמעותית את הכאבים בלילה, ירידה במדרגות, הליכה וכן הנפיחות בברכיים.

יעילות לייזר רך בטיפול באוסטאוארטריטיס של הברך

Pin It on Pinterest