הנדי קיור - משלוח חינם עד הבית

לשיחת ייעוץ חינם חייג עכשיו!  1-800-900-400

טיפול במרפק טניס

טיפול במרפק טניס

הדבר החשוב הראשון שכדאי שתדעו על מרפק טניס הוא שמדובר במצב בריאותי שאינו נחלתם של שחקני הטניס בלבד, למרות שאחוז משמעותי מהסובלים ממנו כן משתייכים לקטגוריה הזו ומכאן נובע השם של התסמונת (Tennis Elbow). מרפק טניס, או בשמו המלא "דלקת של עילית העלי הצידי", מאופיין בכאבים המופיעים באזור המרפק, כתוצאה מנזק שנגרם לגיד המשותף של שרירי האמה. לאחר אבחון הבעיה וזיהוי הדפוסים שלה, ניתן לטפל בה בצורה יעילה במיוחד באמצעות מכשיר הנדי קיור לייזר.

המאפיינים של טניס אלבו

מרפק טניס מופיע אצל עד 5% מאוכלוסיית המבוגרים ושכיח בעיקר בגילאי 60-40, מה שהופך אותו להפרעת השריר-שלד הנפוצה באזור המרפק. המקור לבעיה הוא מבחינה מעשית מאמצים חוזרים, בשילוב טכניקה לקויה בביצוע פעולות אשר מבוססות על הנעת שורש כף היד וסיבובה של האמה מעלה ומטה: משחקי רקטות, שימוש במברג וכן הלאה. באמצעות שיפור הטכניקה ושימוש בציוד מותאם ואיכותי ניתן להקטין את הסיכויים לסבול מטניס אלבו.

איך מאבחנים את הבעיה?

אבחון מרפק טניס מתחיל פעמים רבות מאנמזה של האדם המאובחן, אשר מתאר בפני בעל המקצוע את התסמינים שהוא סובל מהם. הסימפטומים העיקריים של הבעיה הם כאבים ורגישויות המופיעים בעברו הצידי של מרפק כף היד, כלומר בחלקה החיצוני של האמה, בסמוך לנקודת כיפוף המרפק. הכאבים נוטים להופיע או לתגבר בעת הרמת וכיפוף האמה, כאשר לופתים חפצים קטנים או כשמבצעים פעולה המבוססת על סיבוב האמה.

הרופא המאבחן יבצע בדיקה גופנית של האזור (מימוש הגיד הרלוונטי) ואף בדיקות המבוססות על כיווצם הסטטי של השרירים הפושטים. שימו לב שאמצעי אבחון מתקדמים, דוגמת אמצעי ההדמיה למיניהם, אינם יעילים ברוב המקרים לצורך אבחון של מרפק טניס.

טיפול במרפק טניס

מרפק טניס הוא בעיה המצריכה טיפול, כאשר אנשים הסובלים ממנו עלולים לחוש את התסמינים למשך תקופה של חודשים עד שנים, עם תקופות של החמרה והקלה. במקרים הפשוטים תחלוף הבעיה מעצמה גם בהיעדר טיפול ממוקד בה, כל עוד מקפידים על מנוחה ראויה ועל הימנעות מביצוע הפעולה אשר יוצרת מאמץ יתר באזור מלכתחילה.

הטיפולים השמרניים הם בעלי אחוזי הצלחה סבירים, אם כי רובם לא מבטיחים כלל שהבעיה תיפתר מהשורה ולא תחזור. מטרת העל של הטיפולים השמרניים היא להפחית כאבים מצד אחד ולהביא לחיזוקה של רקמת השרירים הפשוטים מהעבר השני, כאשר לצורך זה הם כוללים תרופות אנטי דלקתיות; תרגילים פיזיותרפיסטיים ומניפולציות פיזיות באזור; אמצעי עזר אורתופדיים המשמשים בין השאר לחלוקת העומסים שבין השרירים באזור האמה; ונטילה של סטרואידים, השמורה למקרים מורכבים יחסית על רקע תופעות הלוואי המשמעותיות והסיכונים בעת שימוש ממושך בסטרואידים. כאשר הפתרונות השמרניים אינם יעילים, או כשמדובר מראש במצב בעל רמת מורכבות גבוהה במיוחד, ייתכן מאוד שיהיה צורך בניתוח כירורגי: למשל ניתוח להסרתו של הגיד הפגוע.

בשנים האחרונות הבינו רבים את יתרונותיו של מכשיר הלייזר הביתי הנדי קיור לייזר, שניתן ואף מומלץ להכניס כחלק המרכזי של תמונת הטיפולים גם במקרה של מרפק טניס. המכשיר חולל מהפכה בתחום בזכות ההתבססות שלו על ארבעה מקורות אנרגיה הפועלים במקביל – אור אדום, אינפרא אדום, לייזר רך ושדה מגנטי – ומאופיין באחוזי הצלחה גבוהים בהפחתת כאבים, בשיפור התנועתיות ובשיקום המקום. המכשיר הוא טבעי, אינו פולשני ואינו כרוך בתופעות לוואי, כך שניתן להשתמש בו בשקט נפשי. התפעול פשוט ואינו מצריך שינויים מאסיביים מדי בשגרת החיים של האדם. המכשיר מומלץ על ידי מיטב הרופאים המומחים.

לרכישת הנדי קיור לחצו כאן

מקורות מידע:

מרפק טניס – ויקיפדיה

מרפק טניס – מידע רפואי – מכבי שירותי בריאות

מחלות ומצבים בכירורגיה של היד – האיגוד הישראלי לכירורגיה של היד

Lateral Epicondylitis – Physiopedia

Tennis Elbow (Lateral Epicondylitis) – OrthoInfo

מאמרים נוספים בנושא

טיפול במרפק טניס

הדבר החשוב הראשון שכדאי שתדעו על מרפק טניס הוא שמדובר במצב בריאותי שאינו נחלתם של שחקני הטניס בלבד, למרות שאחוז משמעותי מהסובלים ממנו כן משתייכים

קרא עוד »

טיפול בשיגרון ניווני

שיגרון ניווני, הידוע גם בתור "דלקת פרקים ניוונית", הוא בעיה נפוצה המופיעה בעיקר בגיל הזהב אבל עלולה לתקוף את האדם גם קודם לכן. במצב זה

קרא עוד »

טיפול בכאב אורתופדי

על פי ההגדרה הבסיסית, אורתופדיה היא תחום ברפואה המתייחס למחלות, לליקויים ולפגיעות טראומיות של מערכות העצמות והשרירים בגוף. תחת הקטגוריה הדי רחבה של בעיות אורתופדיות

קרא עוד »

טיפול בכאבי כף היד

כף היד הינו איזור חשוף שעלול לספוג תופעות שונות הגורמות לכאב, הרי אנו מבצעים הכל עם כפות הידיים שלנו ולכן הסיכוי לפגיעות הוא גבוה מאוד.

קרא עוד »

טיפול בכאבי כף הרגל

לא צריך להסביר על החשיבות של כף הרגל, הפרק התחתון ברגל אצל בני האדם ובעלי החיים, ועל התפקיד שלה בהליכה ובמדרך שלנו. התמונה הופכת למורכבת

קרא עוד »

טיפול בכאבי מרפקים

ההגדרה הבסיסית של מרפק היא מפרק בגפה העליונה, אשר תפקידו לחבר בין עצמות האמה לבין עצם הזרוע. המרפק, כשלעצמו מורכב משלושה מפרקים, אחראי על תזוזת האמה וכף

קרא עוד »

רוצה להתחיל לטפל בכאב כבר השבוע?

הנדי קיור לייזר הינו מכשיר לייזר רך לטיפול עצמי בכאב ובדלקת.
הנדי קיור מטפל במגוון רחב של כאבים ודלקות.

עדויות רופאים והמלצות מטופלים

אנחנו כאן בשבילכם

לשיחת ייעוץ ללא התחייבות עם יועץ כאב בכיר
השאירו פרטים וניצור אתכם קשר בהקדם!

רוצה לטפל בכאב?

נסה את הנדי קיור לייזר ל-120 ימים
תקופת הנסיון הארוכה ביותר בשוק!

רוצה לטפל בכאב?

נסה את הנדי קיור לייזר ל-120 ימים
תקופת הנסיון הארוכה ביותר בשוק!