הנדי קיור - משלוח חינם עד הבית

לשיחת ייעוץ חינם חייג עכשיו!  1-800-900-400

ב.ד. סיגמא סחר בינלאומי בע"מ אינה מייצגת יותר את מדיקל קוונט בע"מ

ב.ד. סיגמא סחר בינלאומי בע"מ אינה מייצגת יותר את מדיקל קוונט בע"מ

נקע בקרסול – טיפול עצמי עם תרפייה בלייזר

טיפול בכאבי קרסול

מיואשים מהטיפולים היקרים וחסרי התועלת בנקע בקרסול? הכירו טיפול ביתי, יעיל ומקצועי.
תרפייה בלייזר עבור נקעים בקרסול היא חלק חשוב בתהליך הריפוי ואתלטים מקצועיים בכל רחבי העולם משתמשים בשיטה זו.

מהו נקע בקרסול?

נקע בקרסול מתרחש כאשר הרצועות בקרסול נקרעות או נמתחות יתר על המידה. הרצועות בקרסול הן חזקות ונמתחות, ומטרתן לייצב את הקרסול. הן מחזיקות את העצמות בקרסול ביחד, אך מאפשרות טווח תנועה. כשיש יותר מדי תנועה, עלול להיווצר נקע. נקע לרוב מתרחש בצידו החיצוני של הקרסול כש”מסובבים” את הרגל. הסיבוב גורם לרצועה החיצונית של הקרסול להימתח יותר משהיא יכולה.

מהם הגורמים לנקע בקרסול

רוב המקרים של נקע בקרסול מתרחשים במהלך משחקי ספורט. זה נכון במיוחד עבור משחקים בהם יש הרבה קפיצות או שקיים סיכוי גדול לדרוך למישהו על הרגל. אלה כוללים:

 • כדורסל
 • כדורגל
 • כדורעף

עם זאת, זה קל באותה המידה לנקוע את הקרסול ע”י צעידה לא נכונה על שפת המדרכה או בהליכה על חוף הים. הסיכויים לנקע בקרסול גבוהים אם כבר חוויתם אחד בעבר. הסיכוי גדל גם אם יש לכם שרירים חלשים בצדדים החיצוניים של הקרסול. אפילו הגנטיקה משחקת כאן תפקיד. קל יותר לסובב את הקרסול ולמתוח את הרצועות אם העקב שלכם באופן טבעי פונה יותר פנימה. תופעה זו ידועה בשם “עוקם העקב”.

סימפטומים

סממן אחד ברור של נקע בקרסול – הקרסול כואב. מאוד. סימפטומים אחרים שעלולים להופיע אם יש לכם נקע בקרסול:

 • רגישות למגע
 • נפיחות
 • חבורה
 • גירוד
 • רגל קרה או חסרת תחושה
 • נוקשות

אם הקרע ברצועה חמור, אתם תרגישו את הקריעה ואפילו תשמעו צליל כשהפציעה מתרחשת.

3 דרגות לנקע בקרסול

נקע בקרסול יכול להיות בדרגת קל עד חמור בהתאם למידת הנזק:

דרגה 1: הקרסול יכאב ויהיה קצת נפוח. במקרה זה, הרצועה נמתחה יתר על המידה אך לא נקרעה.

דרגה 2: יש קרע חלקי ברצועה. זה גורם לכאב מתמשך ונפיחות. זה עלול למנוע מכם להשעין את מלוא משקלכם על הקרסול. ייתכן ותראו חבורה באיזור. זה בגלל שהקרע גרם לדימום מתחת לעור.

דרגה 3: קריעה מוחלטת של רצועת הקרסול. ייתכן ושמעתם רעש קול “נפץ” קל כשזה קרה. רמה זו של נקע גורמת לכאב חזק, נפיחות וחבורה באיזור. בגלל שהרצועה לא יכולה לעשות יותר את עבודתה, תרגישו חוסר יציבות בקרסול והוא לא יוכל לתמוך במשקלכם.

נקע בקרסול

נקע בקרסול - טיפול עצמי עם תרפייה בלייזר

טיפול עם תרפייה בלייזר משיג מספר משימות מפתח:

 • שיפור זרימת הדם ע”י הרחבה של כלי הדם באיזור אל עבר איזור עם זרימת דם נמוכה ביחס לאיזורים בגוף שמוקפים בקבוצות שרירים גדולות. זרימת הדם המוגברת שנוצרת מביאה את החומרים המזינים הדרושים לתיקון רקמות שנפגעו והסרת סיבי הרקמה הפגועים.
 • שיפור זרימה לימפתית שעוזרת להפחית את הנפיחות.
 • הפחתה ביצירת פרוסטגלנדין, הגורמת לירידה ברמת הכאב.
 • הגברת יצירה של אנדורפינים.
 • מזרזת את תהליך הריפוי הטבעי של הגוף, שמאפשר כניסה מהירה יותר לשיקום.
 • נקעים בדרגה בינונית רואים שיפור דרסטי תוך 3-5 טיפולים.

מנגנון הפעולה

תרפיית לייזר גורמת לגירוי ביולוגי באמצעות אור של תאים פגועים כימית באמצעות גלים מסוימים של אור בצורה קוהרנטית. קוהרנטיות משמעה שפוטוני האור מתפשטים לאותו הכיוון, תדירות ופאזה. חשוב להעצים את עומק החדירה על מנת לעורר תגובה ביולוגית.

ממברנת התא בתוך העור סופגת את הפוטונים באמצעות אפקט פוטו-כימי, ולא פוטו-תרמי. לכן, תרפיית לייזר לא גורמת לנזק חום לרקמות.

כשהתאים נפגעים באופן כימי מפציעה, הם מעוררים את מחזור הכאב. תרפיית הלייזר מעוררת אנרגיה קינטית בתוך התאים ע”י שידור פוטונים, שהם גירויים מרפאים. כשהפוטונים מגיעים לתאי הגוף, הם מעודדים מפל של פעילויות בתוך התאים. תרפיית לייזר יכולה להצית את תהליך יצירת האנזימים, גירוי המיטוכונדריה, שיפור זרימת הדם וניקוז לימפתי, ATP סינתאז, ולהעלות ייצור של חומרים היוצרים קולגן, שיתרמו למניעת רקמה צלקתית. זהו צעד קריטי בהפחתה של תסמונות כאב כרוניות מיופאציאליות. בפשטות, תרפיית לייזר מאפשרת לאתלטים להיפטר מהכאב במהירות ולהירפא בו זמנית.

מעוניינים לטפל בכאב? הזמינו עכשיו הנדי קיור לרכישה אונליין וקבלו משלוח חינם תוך שבעה ימי עסקים וגם 120 ימי התנסות במחיר מיוחד, השאירו פרטים בטופס למטה או התקשרו אלינו ותתחילו להיפטר מהכאב.

פוסטים קשורים

שין ספליט

טיפול בשין ספלינט

המונח “שין ספלינט” מתייחס לכאבים המופיעים לאורך עצם השוק, באזור שבין הברך לבין

אנחנו כאן בשבילכם

לשיחת ייעוץ ללא התחייבות עם יועץ כאב בכיר
השאירו פרטים וניצור אתכם קשר בהקדם!

לשיחת ייעוץ חינם עם יועץ כאב מקצועי השאירו פרטים

*120 ימי התנסות בתנאים מעולים