הנדי קיור - משלוח חינם עד הבית

לשיחת ייעוץ חינם חייג עכשיו!  1-800-900-400

ב.ד. סיגמא סחר בינלאומי בע"מ אינה מייצגת יותר את מדיקל קוונט בע"מ

ב.ד. סיגמא סחר בינלאומי בע"מ אינה מייצגת יותר את מדיקל קוונט בע"מ

סינוסיטיס ודלקת שקדים מוגלתית

מדי שנה, סובלים מסינוסיטיס כ-15% מהאוכלוסייה, מה שהופך את הבעיה לאחת הנפוצות בגינן אנו ניגשים לרופא. הסינוסיטיס הוא מצב בו מופיעה דלקת בחללים שבתוך עצמות הלחיים והמצח, המיועדים בשגרה לחמם את האוויר הנכנס לריאות, לסייע להפחתת משקל הגולולות ואפילו ליצירת קולות. הסינוסיטיס כוללת תסמינים לא נעימים, ביניהם “אף סתום”, כאבים, חום גבוה ורגישות.

ברוב המקרים המחלה תחלוף מעצמה, מבלי שיידרש טיפול כלשהו, וזאת מכיוון שהיא נובעת מזיהום נגיפי. אולם ייתכן מצב בו התסמינים הם חמורים או אינם חולפים מעצמם. השאלה שצריכה להישאל היא מה עושים על מנת להקל על המצב במהלך תקופת הופעת התסמינים, תשובה שלמרבה השמחה יש לה פתרונות רבים.

יתרונות ההנדי קיור לייזר

הנדי קיור לייזר הוא מכשיר לייזר מהפכני לטיפול ביתי, הנחשב כיום למכשיר מספר אחת בסוגו בעולם. הוא מסייע להפחתת כאבים ולשיקום מצב הגוף בשלל תרחישים, כולל אלו של סינוסיטיס. הסיבה לכך היא אופן הפעולה הייחודי של המכשיר, המתבסס על ארבעה מקורות אנרגיה הפועלים במקביל: אור אדום, אינפרא אדום, לייזר רך ושדה מגנטי. פעילות משותפת זו מביאה לתוצאות מרשימות פי כמה בהשוואה לאופני טיפול אחרים.

לכך ניתן להוסיף את העובדה שטיפול באמצעות הנדי קיור לייזר אינו כרוך בתופעות לוואי או בכאבים, מעצם היותו בלתי פולשני, ולכן הוא מתאים למעשה למכנה המשותף הרחב ביותר של המשתמשים.

עזרה עצמית

פעולות קטנות שאנחנו יכולים לבצע, במהלך תקופת הופעת הסינוסיטיס, עשויות להקל על המצב. מטרת הפעולות ההיא היא לפתוח ולייבש את הסינוסיטיס, מטרות שניתן להגשים באמצעות הקפדה על שתייה מרובה (בעיקר של מים או תה), שאיפת אדים חמים כמה פעמים בשבוע וכמובן שגם מקלחת חמה. פעולות אלה צפויות לסייע בעיקר כאשר מדובר בדלקת או זיהום שאינם חמורים מדי.

תרופות

נטילת תרופות עשויה לסייע לסובלים מסינוסיטיס בכמה אופנים. ראשית מדובר כמובן בתרופות לשיכוך כאבים, חלקן מצריכות מרשם רופא וחלקן לא. התרופות עשויות להביא להפחתת הכאבים ולהורדת החום והרגישות, אם כי ברור שהן לא יורדות לשורש הבעיה וגם כרוכות בתופעות לוואי ובסיכונים בעת נטילה ממושכת. תרופות לשחרור הליחה עשויות לסייע אף הן, כמו גם טיפות או תרסיסים המקטינים את הגודש באף.

אם הבעיה נובעת מזיהום חיידקי בסינוסים, עשוי להידרש טיפול אנטיביוטי באמצעות תרופות מורשם המותאמות על ידי רופא המשפחה או רופא אף אוזן וגרון, או לחלופין טיפול בסטרואידים. תופעות הלוואי והסיכונים כאן, מטבע הדברים, רבים יותר.

ניתוח

למרות רשימת הטיפולים הדי ארוכה, ייתכן בהחלט מצב בו הסינוסיטיס אינה משתפרת חרף הטיפולים הניתנים לה – מה שהופך את הבעיה לכרונית. הפתרון היחידי במצבים אלו הוא ניתח כירורגי בשם FESS, במסגרתו מסולקות הרקמות המביאות לחסימת פתחי הניקוז בסינוסים, עשוי לפתור את המצב. הבעיה היא שהניתוח, מעצם היותו כזה, הוא בעל רמת סיכון גבוהה בהשוואה לסוגים אחרים של טיפולים בסינוסיטיס.

פעמים רבות, השילוב בין כמה אופני טיפול הוא הפתרון המוצלח ביותר. מומלץ לשקול את רכישת מכשיר הנדי קיור לייזר, מכיוון שבכוחו לסייע גם באינספור בעיות אחרות בגוף האדם. את הטיפולים האחרים יש להתאים לפי אופי הבעיה ודרגת החומרה שלה, הצפויים כמובן להשתנות מאדם לאדם.

מקורות מידע:

סינוסיטיס – שירותי בריאות כללית

סינוסיטיס – ויקיפדיה

Acute Sinusitis

The Diagnosis and Management of Acute and Chronic Sinusitis

מאמרים נוספים בנושאו

מאמרים נוספים בנושא

נזקים לדיסק בין חולייתי
גב
shmaya@bdsigmait.com

נזקים לדיסק בין חולייתי

ממה הם נגרמים? למה הם גורמים לכאב? ומה ההבדל בין בלט בקע ופריצת דיסק? אמנם הנזקים הראשוניים לדיסקים הבין חולייתיים מתחילים לרוב דווקא בשנות העשרים

קרא עוד »
ספונדילוליזיס
גב
shmaya@bdsigmait.com

ספונדילוליזיס

ספונדילוליזיס (Spondylolysis) היא בעיית גב די נפוצה הבאה לידי ביטוי כפגם בחוליות עמוד השדרה שלנו. על פי רוב, חוליות המותניים הן המועדות ביותר להיפגע, אך

קרא עוד »
סיאטיקה - כאבי גב תחתון
גב
shmaya@bdsigmait.com

סיאטיקה

סיאטיקה (הנקראת גם אישיאס ובאנגלית – Sciatica) היא תסמונת כאב גב תחתון המקרין לרגל לכל אורך המסלול של העצב הסיאטי (Sciatic Nerve). העצב הסיאטי הוא

קרא עוד »
אנחנו כאן בשבילכם

לשיחת ייעוץ ללא התחייבות עם יועץ כאב בכיר
השאירו פרטים וניצור אתכם קשר בהקדם!

לשיחת ייעוץ חינם עם יועץ כאב מקצועי השאירו פרטים

*120 ימי התנסות בתנאים מעולים