הנדי קיור - משלוח חינם עד הבית

לשיחת ייעוץ חינם חייג עכשיו!  1-800-900-400

ב.ד. סיגמא סחר בינלאומי בע"מ אינה מייצגת יותר את מדיקל קוונט בע"מ

ב.ד. סיגמא סחר בינלאומי בע"מ אינה מייצגת יותר את מדיקל קוונט בע"מ

ספונדילוליזיס

ספונדילוליזיס (Spondylolysis) היא בעיית גב די נפוצה הבאה לידי ביטוי כפגם בחוליות עמוד השדרה שלנו. על פי רוב, חוליות המותניים הן המועדות ביותר להיפגע, אך היא עלולה לפגוע גם בחוליות עליונות יותר של עמוד השדרה. כמות הסובלים ממנה נע בין שלושה לשישה אחוזים מן האוכלוסייה כשבדרך כלל הבעיה תתחיל בעקבות שבר מאמץ בחוליה. קבוצת האוכלוסייה הנמצאת בסיכון הרב ביותר לסבול ממנה הם בני נוער שמתאמנים יתר על המידה בתחומי ספורט הכוללים תנועות חוזרות ונשנות. אתלטיקה קלה נחשבת לענף בעל סיכון מוגבר למתאמנים בו לסבול מספונדילוליזיס אך גם ענפי ספורט כמו כדורגל, היאבקות, ריקוד, התעמלות אומנותית, טניס, צלילה וכן סוגים שונים של אומניות לחימה עלולים לסבול מכאבי גב תחתון שנגרמים בעקבות ספונדילוליזיס.

ספונדילוליזיס

גורמי סיכון לספונדילוליזיס

הגורם הנפוץ ביותר הוא עומס יתר על ה-Pars Interarticularis. ישנם ממצאים המעידים כי נשיאת משקל רב, פעילות ביציבה זקופה והרמת משקולות יכולות לגרום לאותו עומס יתר.

תנועות Extension ו-Hyperextension של הגב שקיימות בהרבה ענפי ספורט, כמו הדיפת כדור והטלת כידון למשל, מגבירות את כוחות הגזירה על החוליות. עומס יתר שכזה, שחוזר ונשנה לאורך תקופה ארוכה, עלול לשבור לחלוטין את החולייה, עם או בלי סיפור של חבלה ישירה.

בנוסף לכך, נראה שגם הגנטיקה הינה גורם משפיע משמעותי. קיימת שכיחות גבוהה יותר (ב-69 אחוזים) של סובלים מספונדילוליזיס בהורים ובקרובי משפחה של מטופלים אחרים שכבר סובלים או סבלו בעבר מספונדילוליזיס.

תסמינים ודרכי טיפול בספונדילוליזיס

רבים ממקרי הספונדילוליזיס הם אסימפטומטיים, כלומר בן אדם הסובל מהבעיה הרפואית אך אינו מציג את הסימפטומים האופייניים למצב.

האבחנה תעשה בדרך כלל בסיס תלונה של המטופל על כאבי גב תחתון חזקים וממוקדים כאשר ניתן לאבחן אותה בצורה ברורה בצילום רנטגן, בדיקת CT או מיפוי עצמות.

באשר לטיפול, ישנה הסכמה בקרב רוב המומחים בתחום, כי לשינויים בפעילות הגופנית וטיפול פיזיותרפי יש תפקיד מרכזי בטיפול בספונדילוליזיס תסמיני. ישנה הסכמה כי חגורת תמך יכולה להועיל למצב, אולם הסוג המסוים של התמך מעורר ויכוח בין המטפלים.

אפשרות אחרת לטיפול בכאבים, אופציה שצוברת פופולריות רבה בשנים האחרונות משום יעילותה ומשום שאין לה תופעות לוואי היא טיפול באמצעות טכנולוגיית הלייזר הרך.

הלייזר הרך משמש את מרפאות הכאב בארץ ובעולם כבר שנים רבות אך בשנים האחרונות עברה טכנולוגיה זו מהפכה והוסבה לשימוש גם בשוק הטיפול הביתי.

טיפול בספונדילוליזיס

הנדי קיור לייזר לטיפול בספונדילוליזיס

ההנדי קיור לייזר הוא מכשיר ביתי קטן וקומפקטי המאפשר לכל אחד (ואחת) לבצע טיפול ביתי נגד כאבים. המכשיר נמצא יעיל מאוד בטיפול במגוון רחב של בעיות אורטופדיות ופציעות ספורט, ביניהם גם כאבי גב תחתון, כמו זה הנגרם מספונדילוליזיס. ההנדי קיור משתמש בטכנולוגיית הלייזר הרך שיעילותה מוכחת בטיפול בכאבים והינו המכשיר היחיד הקיים בשוק המשלב עוד שלושה מקורות אנרגיה נוספים בזמן הטיפול. השילוב של האנרגיות מייעל ומשפר את איכות הטיפול. השדה המגנטי הסטטי מסדר את מולקולות הגוף בצורה טורית ומסייע לחדירה טובה ועמוקה יותר של הלייזר לעומק הרקמות הפגועות. אור אדום ואינפרה אדום, בעלי אפקט אנטי דלקתי, מסייעים בריפוי רקמות שסובלות מדלקות. לטיפול בהנדי קיור לייזר אין תופעות לוואי ובכך יתרונו הגדול על טיפולים תרופתיים העלולים לגרום לנזקים. המכשיר בטוח לחלוטין לשימוש ומאושר ע”י גורמי התקינה המחמירים בעולם, לרבות הFDA האמריקאי, הCE האירופי ומשרד הבריאות הישראלי.

דרך נוספת לסייע להקלה בתסמינים היא באמצעות משככי כאבים. משככי כאבים אנטי דלקתיים – NSAIDs‏ (NonSteroidal Anti-Inflammatory Drugs), ובמיוחד מעכבי האנזים COX-2‏ (CycloOXygenase-2), עלולים לטרפד החלמת שברים, ולכן יש לשקול לטפל בכאב במשככי כאבים ממשפחות אחרות. יש לקחת בחשבון שלטיפול תרופתי ישנן תופעות לוואי ועלולה להיות לו השפעה שלילית בטווח הארוך.

מאמרים נוספים בנושא

במה שונה הנדי קיור מהמתחרה?
הנדי קיור
shmaya@bdsigmait.com

במה שונה הנדי קיור מהמתחרים?

מה שונה הנדי קיור מהמתחרים ככל שהטכנולוגיה מתפתחת, אנחנו שומעים על יותר ויותר פיתוחים שאמורים לחולל פלאים בגוף שלנו. חלק מהטכנולוגיות מיועדות לאפשר לנו להתמודד

קרא עוד »
מכשיר לייזר לכל המשפחה
הנדי קיור
admin

מכשיר לייזר לכל המשפחה

אף אדם אינו יכול להיות חסין בפני כאבים, שעלולים מצידם להופיע בכל אזורי הגוף. הכאבים שתוקפים אותנו מפעם לפעם בדרגות עוצמה משתנות, מעידים על דבר

קרא עוד »
הוראות הפעלה הנדי קיור
מאמרים
admin

הנדי קיור – הוראות הפעלה בעברית

שימוש במכשיר הנדי קיור מפחית באופן משמעותי את רמת הכאב. הטיפול בלייזר קר מוביל להמרצה ביולוגית של התאים ולהפרשה מוגברת של אדרופין, הפחתת נפיחויות, התחדשות ייצור האנרגיה בתא (ATP), הפחתת המתח בשרירים וכן שיכוך הכאב. מטופלים רבים חשים הקלה כבר בטיפול הראשון. אם זאת חשוב להמשיך בסדרת הטיפולים עד להפחתה משמעותית בכאב.

קרא עוד »
לייזר רך
admin

איך לבחור מכשיר LLLT?

מספר גדל והולך של אנשים מחפשים טיפול לייזר ברמה נמוכה (LLLT) להקלה על הכאב בשל מגוון רחב של יתרונות בריאותיים ששיטה זו מציעה. להלן מספר גורמים נפוצים שיש להביא בחשבון בעת בחירת מכשיר LLT.

קרא עוד »
הנדי קיור
admin

הנדי קיור – 4 מקורות אנרגיה

הלייזר של Handy Cure משלב ארבעה מקורות אנרגיה, כל אחד מהם מספק אפקטים תרפויטיים שונים. השילוב של פולסים של לייזר, פולסים של קרינה אינפרא-אדומה, פולסים של אור אדום ושדה מגנטי סטטי במכשיר אחד מספק אפקטים סינרגטיים שהם המפתח לריפוי מהיר.

קרא עוד »
אנחנו כאן בשבילכם

לשיחת ייעוץ ללא התחייבות עם יועץ כאב בכיר
השאירו פרטים וניצור אתכם קשר בהקדם!

לשיחת ייעוץ חינם עם יועץ כאב מקצועי השאירו פרטים

*120 ימי התנסות בתנאים מעולים