הנדי קיור - משלוח חינם עד הבית

לשיחת ייעוץ חינם חייג עכשיו!  1-800-900-400

ספונדילוליזיס

ספונדילוליזיס

ספונדילוליזיס (Spondylolysis) היא בעיית גב די נפוצה הבאה לידי ביטוי כפגם בחוליות עמוד השדרה שלנו. על פי רוב, חוליות המותניים הן המועדות ביותר להיפגע, אך היא עלולה לפגוע גם בחוליות עליונות יותר של עמוד השדרה. כמות הסובלים ממנה נע בין שלושה לשישה אחוזים מן האוכלוסייה כשבדרך כלל הבעיה תתחיל בעקבות שבר מאמץ בחוליה. קבוצת האוכלוסייה הנמצאת בסיכון הרב ביותר לסבול ממנה הם בני נוער שמתאמנים יתר על המידה בתחומי ספורט הכוללים תנועות חוזרות ונשנות. אתלטיקה קלה נחשבת לענף בעל סיכון מוגבר למתאמנים בו לסבול מספונדילוליזיס אך גם ענפי ספורט כמו כדורגל, היאבקות, ריקוד, התעמלות אומנותית, טניס, צלילה וכן סוגים שונים של אומניות לחימה עלולים לסבול מכאבי גב תחתון שנגרמים בעקבות ספונדילוליזיס.

ספונדילוליזיס

גורמי סיכון לספונדילוליזיס

הגורם הנפוץ ביותר הוא עומס יתר על ה-Pars Interarticularis. ישנם ממצאים המעידים כי נשיאת משקל רב, פעילות ביציבה זקופה והרמת משקולות יכולות לגרום לאותו עומס יתר.

תנועות Extension ו-Hyperextension של הגו שקיימות בהרבה ענפי ספורט, כמו הדיפת כדור והטלת כידון למשל, מגבירות את כוחות הגזירה על החוליות. עומס יתר שכזה, שחוזר ונשנה לאורך תקופה ארוכה, עלול לשבור לחלוטין את החולייה, עם או בלי סיפור של חבלה ישירה.

בנוסף לכך, נראה שגם הגנטיקה הינה גורם משפיע משמעותי. קיימת שכיחות גבוהה יותר (ב-69 אחוזים) של סובלים מספונדילוליזיס בהורים ובקרובי משפחה של מטופלים אחרים שכבר סובלים או סבלו בעבר מספונדילוליזיס.

תסמינים ודרכי טיפול בספונדילוליזיס

רבים ממקרי הספונדילוליזיס הם אסימפטומטיים, כלומר בן אדם הסובל מהבעיה הרפואית אך אינו מציג את הסימפטומים האופייניים למצב.

האבחנה תעשה בדרך כלל בסיס תלונה של המטופל על כאבי גב תחתון חזקים וממוקדים כאשר ניתן לאבחן אותה בצורה ברורה בצילום רנטגן, בדיקת CT או מיפוי עצמות.

באשר לטיפול, ישנה הסכמה בקרב רוב המומחים בתחום, כי לשינויים בפעילות הגופנית וטיפול פיזיותרפי יש תפקיד מרכזי בטיפול בספונדילוליזיס תסמיני. ישנה הסכמה כי חגורת תמך יכולה להועיל למצב, אולם הסוג המסוים של התמך מעורר ויכוח בין המטפלים.

אפשרות אחרת לטיפול בכאבים, אופציה שצוברת פופולריות רבה בשנים האחרונות משום יעילותה ומשום שאין לה תופעות לוואי היא טיפול באמצעות טכנולוגיית הלייזר הרך.

הלייזר הרך משמש את מרפאות הכאב בארץ ובעולם כבר שנים רבות אך בשנים האחרונות עברה טכנולוגיה זו מהפכה והוסבה לשימוש גם בשוק הטיפול הביתי.

הנדי קיור לייזר לטיפול בספונדילוליזיס

ההנדי קיור לייזר הוא מכשיר ביתי קטן וקומפקטי המאפשר לכל אחד (ואחת) לבצע טיפול ביתי נגד כאבים. המכשיר נמצא יעיל מאוד בטיפול במגוון רחב של בעיות אורטופדיות ופציעות ספורט, ביניהם גם כאבי גב תחתון, כמו זה הנגרם מספונדילוליזיס. ההנדי קיור משתמש בטכנולוגיית הלייזר הרך שיעילותה מוכחת בטיפול בכאבים והינו המכשיר היחיד הקיים בשוק המשלב עוד שלושה מקורות אנרגיה נוספים בזמן הטיפול. השילוב של האנרגיות מייעל ומשפר את איכות הטיפול. השדה המגנטי הסטטי מסדר את מולקולות הגוף בצורה טורית ומסייע לחדירה טובה ועמוקה יותר של הלייזר לעומק הרקמות הפגועות. אור אדום ואינפרה אדום, בעלי אפקט אנטי דלקתי, מסייעים בריפוי רקמות שסובלות מדלקות. לטיפול בהנדי קיור לייזר אין תופעות לוואי ובכך יתרונו הגדול על טיפולים תרופתיים העלולים לגרום לנזקים. המכשיר בטוח לחלוטין לשימוש ומאושר ע"י גורמי התקינה המחמירים בעולם, לרבות הFDA האמריקאי, הCE האירופי ומשרד הבריאות הישראלי.

דרך נוספת לסייע להקלה בתסמינים היא באמצעות משככי כאבים. משככי כאבים אנטי דלקתיים – NSAIDs‏ (NonSteroidal Anti-Inflammatory Drugs), ובמיוחד מעכבי האנזים COX-2‏ (CycloOXygenase-2), עלולים לטרפד החלמת שברים, ולכן יש לשקול לטפל בכאב במשככי כאבים ממשפחות אחרות. יש לקחת בחשבון שלטיפול תרופתי ישנן תופעות לוואי ועלולה להיות לו השפעה שלילית בטווח הארוך.

מאמרים נוספים בנושא

נזקים לדיסק בין חולייתי

ממה הם נגרמים? למה הם גורמים לכאב? ומה ההבדל בין בלט בקע ופריצת דיסק? אמנם הנזקים הראשוניים לדיסקים הבין חולייתיים מתחילים לרוב דווקא בשנות העשרים

קרא עוד »

ספונדילוליזיס

ספונדילוליזיס (Spondylolysis) היא בעיית גב די נפוצה הבאה לידי ביטוי כפגם בחוליות עמוד השדרה שלנו. על פי רוב, חוליות המותניים הן המועדות ביותר להיפגע, אך

קרא עוד »

סיאטיקה

סיאטיקה (הנקראת גם אישיאס ובאנגלית – Sciatica) היא תסמונת כאב גב תחתון המקרין לרגל לכל אורך המסלול של העצב הסיאטי (Sciatic Nerve). העצב הסיאטי הוא

קרא עוד »

טיפול בבלט דיסק

הדיסק הבין חולייתי הוא אחד המבנים החשובים בעמוד השדרה. מדובר ברקמת סחוס עבה, הממוקמת בין כל שתי חוליות סמוכות בעמוד השדרה, אשר חלק מבעיות הגב

קרא עוד »

רוצה להתחיל לטפל בכאב כבר השבוע?

הנדי קיור לייזר הינו מכשיר לייזר רך לטיפול עצמי בכאב ובדלקת.
הנדי קיור מטפל במגוון רחב של כאבים ודלקות.

עדויות רופאים והמלצות מטופלים

אנחנו כאן בשבילכם

לשיחת ייעוץ ללא התחייבות עם יועץ כאב בכיר
השאירו פרטים וניצור אתכם קשר בהקדם!

לשיחת ייעוץ חינם עם יועץ כאב מקצועי השאירו פרטים

*120 ימי התנסות בתנאים מעולים