הנדי קיור - משלוח חינם עד הבית

לשיחת ייעוץ חינם חייג עכשיו!  1-800-900-400

טיפול לסובלים מפצעים סוכרתיים

טיפול לסובלים מפצעים סוכרתיים

סוכרת ידועה בתור אחת ה"מגפות" המשמעותיות של המאה ה-21, מחלה שהשכיחות לה רק עולה ושרשימת הסיבוכים האפשריים שלה רחבה בהחלט. פצעים סוכרתיים עלולים ללבוש לא מעט צורות, כאשר העור הוא אחד מבין האיברים והאזורים הרבים שעלולים להיפגע מהסוכרת.

אצל כשלושה מבין עשרה חולי סוכרת צפויים פצעים או בעיות עור אחרות (זיהומים או גרד למשל). בלא מעט מקרים מדובר בפצעים שאינם נרפאים, כואבים במיוחד ובעלי פוטנציאל זיהומי שעלול להביא במצבים חמורים לקטיעת גפיים, או אפילו למוות. אז מה ניתן לעשות כדי לשפר את המצב?

טיפולי לייזר ביתיים

הנדי קיור לייזר הינו מכשיר מהפכני המשתמש בקרני הלייזר – להן חשיבות מכרעת בעולם הרפואה בעשורים האחרונים – ומעביר את זירת הטיפולים לבתים. הייחודיות של המכשיר, שמקנה לו את המוניטין החיובי בקרב רופאים ומשתמשים בכל רחבי העולם, היא ההתבססות שלו על ארבעה מקורות אנרגיים הפועלים במקביל (אור אדום, אינפרא אדום, לייזר רך ושדה מגנטי).

המכשיר מביא להפחתת כאבים משמעותית ולשיפור המצב ויכולות התפקוד כתוצאה מכך. המכשיר גם מצוין למטופלים אחרי ניתוח והוא נחשב לבטוח באופן מלא לשימוש ואינו כולל בתוכו סיכונים או תופעות לוואי ראויות לציון.

למכשיר יתרונות רבים: נוח לשימוש, מתאים לכל בני הבית הסובלים מכאבים שונים, מוכח מחקרית וללא תופעות לוואי בכלל! מומלץ טרם השימוש להיוועץ מול רופא המטפל.

טיפול תרופתי

חולי סוכרת נמצאים לרוב תחת טיפולי תרופתי הדוק. מעבר לתרופות ולהזרקות שמטרתן איזון הסוכרת, יכול להיות שיהיה צורך ליטול תרופות כלליות של שיכוך כאבים, תרופות אנטי דלקתיות או אפילו סטרואידים. החיסרונות העיקריים הם שהתרופות אינן נוגעות לרוב בשורש העניין, מה גם שרבים מפצעי הסוכרת אינם ניתנים לריפוי (במקרה של פצעים בכף הרגל, למשל, מדובר על כרבע מבין המקרים). אם מוסיפים לכך את תופעות הלוואי ואת הסיכונים בהתנגשות בין תרופות – סוגיה שחייבים תמיד לבדוק מול הרופא המטפל – מקבלים תמונה שהיא הכול חוץ מאופטימית.

לכך ניתן להוסיף תכשירים שונים למריחה מקומית, בהתאם למיקום הפצעים ולדרגת החומרה שלהם. חבישת הפצע למשך תקופה מסוימת הוא חלק אחר בלתי נפרד בתוכניות הטיפול בפצעים סוכרתיים, ולא קשה להבין מדוע.

טיפולים מורכבים

אחת הרעות החולות של סוכרת היא שפצעים חמורים הנובעים ממנה דורשים כמעט תמיד מענה רב תחומי, כלומר, שילוב בין טיפולים בכמה חזיתות. במצבים מורכבים יחסית ייתכן שיהיה צורך בטיפולים בעלי בסיס פולשני, דוגמת ניתוחים, שחזור כלי דם, טיפולים בבצקות וכן הלאה.

בשנים האחרונות נכנסו לתמונה כמה טכנולוגיות חדישות, למשל טיפול המוצע במרפאות שירותי בריאות כללית במסגרתו לוקחים מתורמים בריאים תאי דם לבנים, פועלים לחיזוק התאים ומחדירים אותם בהמשך לגופו של האדם הסובל מהסוכרת בצורה של תרחיף.

אל תסתפקו בטיפולים

לכל אפשרויות הטיפול ניתן להוסיף שינויים נדרשים באורח החיים על מנת לשפר את המצב: החל מביצוע התאמות בתפריט התזונתי, דרך הקפדה על שינויים בלבוש או בפעילות הגופנית בהתאם למיקום הפצעים ועד לפעולות שונות שתכליתן יצירת איזון מטבולי רחב יותר בגוף. על חולה הסוכרת להיות למעשה עם האצבע על הדופק בכל רגע נתון, לעקוב אחר המדדים השונים ולשאוף להגיע לאיזון – והרי מהסוכרת לא ניתן להבריא באופן מוחלט, כיאה למחלה כרונית. מי שאינו מתמיד בטיפולים, עלול לגלות כי התסמינים עלולים להיות חמורים יותר והסיבוכים אפשריים בסבירות גבוהה פי כמה.

עדיין כואב לכם? רכשו עוד היום את מכשיר ההנדי קיור על מנת לשכך את הכאבים כתוצאה מפצע סוכרתי.

מקורות מידע:

סיבוכי הסוכרת – כל מה שחשוב לדעת – שירותי בריאות כללית

כף רגל סוכרתית – מניעה וטיפול בקהילה – ויקירפואה

מהי רגל סוכרתית – סוכרת – כל המידע

Delayed wound healing in diabetes: considering future treatments

Diabetes and its effects on wound healing

Wound Healing in Diabetes

מאמרים נוספים בנושא

רוצה להתחיל לטפל בכאב כבר השבוע?

הנדי קיור לייזר הינו מכשיר לייזר רך לטיפול עצמי בכאב ובדלקת.
הנדי קיור מטפל במגוון רחב של כאבים ודלקות.

עדויות רופאים והמלצות מטופלים

אנחנו כאן בשבילכם

לשיחת ייעוץ ללא התחייבות עם יועץ כאב בכיר
השאירו פרטים וניצור אתכם קשר בהקדם!

רוצה לטפל בכאב?

נסה את הנדי קיור לייזר ל-120 ימים
תקופת הנסיון הארוכה ביותר בשוק!

רוצה לטפל בכאב?

נסה את הנדי קיור לייזר ל-120 ימים
תקופת הנסיון הארוכה ביותר בשוק!