הנדי קיור - משלוח חינם עד הבית

לשיחת ייעוץ חינם חייג עכשיו!  1-800-900-400

ב.ד. סיגמא סחר בינלאומי בע"מ אינה מייצגת יותר את מדיקל קוונט בע"מ

ב.ד. סיגמא סחר בינלאומי בע"מ אינה מייצגת יותר את מדיקל קוונט בע"מ

טיפול בכאב לאחר פריצת דיסק

פריצת דיסק, או “צניחת דיסק בין חולייתי”, היא תסמונת מורכבת, מסוכנת ולמרבה הצער גם שכיחה. ברמת ההגדרה מדובר בפציעת מאמץ חוזרני, אשר תוקפת את הדיסק הבין חולייתי של עמוד השדרה, מביאה לכאבים עזים (בעיקר בגב התחתון) ולתסמינים לא נעימים אחרים: פגיעה בעצבים וביכולת לתת שתן וצואה, הפרעה תקפודית חמורה ופוטנציאל לנזק בלתי הפיך.

הדרך הטובה ביותר להתמודד עם פריצת דיסק היא כמובן למנוע זאת מראש, מה שניתן לעשות לעיתים באמצעות ביצוע תנועות בצורה נכונה, הפחתת עומסים ושמירה על משקל גוף תקין. אלא שגם כאשר הכאבים כבר מופיעים, יש עדיין מה לעשות.

טיפול לייזר רך

טיפולי הלייזר הרך מקבלים כיום מקום מרכזי ברפואה המודרנית, ויש להם בהחלט מקום גם במקרה של כאבים שמקורם בפריצת דיסק.

הנדי קיור לייזר לוקח את יתרונות הלייזר הרך כמה צעדים קדימה בזכות ההתבססות שלו על ארבעה מקורות אנרגיה הפועלים במקביל (לייזר רך, אור אדום, אינפרא אדום ושדה מגנטי).

מכשיר הלייזר המהפכני מסייע בהפחתת כאבים ודלקות, ולצד זה גם מאיץ את הליכי השיקום והריפוי.
את המכשיר המהפכני ניתן לשלב עם כל צורות טיפול (אותן נפרט בהמשך) ובתיאום עם הרופא המטפל.

תרופות להפחתת כאבים

כאבים עקב פריצת דיסק חולפים ברוב המקרים תוך כמה שבועות, אבל עדיין מדובר בתקופה לא פשוטה להתמודדות. כדי להפחית את הכאבים רבים מתבססים על תרופות כלליות לשיכוך כאבים, בין אם תרופות המצריכות מרשם רופא ובין אם לא. בנוסף ניתן להתבסס על תרופות נוגדות דלקת.

החסרונות העיקריים של התרופות הם תופעות הלוואי והסיכונים בעת שימוש ממושך, כמו גם העובדה שהן לא מטפלות בשורש הבעיה.

סטרואידים הם “חזקים” פי כמה, אבל תופעות הלוואי והסיכונים שלהם משמעותיים יותר בהתאם. בכאבי גב עזים ומתמשכים במיוחד, ייתכן שהרופא המטפל יחליט על ביצוע הזרקות ייעודיות לגב.

במידה ואתם רוצים להפחית ואף להימנע מנטילת תרופות לשיכוך ולמצוא פתרון טבעי שייקל על הכאבים מומלץ להיעזר במכשיר הלייזר הביתי שנמצא בבתי אב רבים ומשמש את כל בני המשפחה למטרות שונות ביניהן שיקום לאחר ניתוחים אורתופדים, כאבים אורתופדיים, דורבן ברגל, כאבי מרפקים, דלקות מפרקים ועוד.
מכשיר אחד יכול לשמש את כל בני הבית וזה היתרון הגדול שלו. ומה עוד יכול להועיל ולשכך את הכאב שלכם? טיפול על ידי פיזיותרפיסט מוסמך.

היעזרו בפיזיותרפיה

ה”אינסטינקט” הראשוני של אנשים הסובלים מפריצת דיסק, ומכאבי גב כמכלול, הוא לנוח “עד יעבור זעם”. בפועל דווקא הקפדה על תנועתיות ועל פעילות גופנית מתונה עשויים לסייע בהפחתת הכאבים. מיותר אולי לציין שבמהלך תקופת הכאבים, חשוב להקפיד שלא לשאת משאות כבדים או לבצע פעילות מאומצת מדי.

ניתן בהחלט לבנות תוכנית טיפולים אישית באמצעות פיזיותרפיסט, תוך דגש על שיפור טווחי התנועה והגמישות, חיזוקם של חגורת הגב ושל השרירים המספקים תמיכה לעמוד השדרה ועוד.
מתיחות עשויות להציע הקלה מסוימת בכאב, אם כי רק בטווח קצר. יש מקרים בהם שינויי טמפרטורה – בין אם חימום ובין אם קירור – עשויים להפחית את הכאב שאנו חשים.

יש הטוענים שמקור מרכזי לכאבים יכול להיות רגשי, כך שהשתחררות מהם עשויה להפחית את הכאבים. בקהילה הרפואית אין מטבע הדברים הסכמה גורפת לגבי התפיסה הזו.

בנוסף, אין כל בעיה לשלב את מכשיר הלייזר הביתי עם טיפולי פיזיותרפיה הניתנים במכון מקצועי למעשה השימוש במכשיר יכול רק לזרז את יעילות הטיפול.

ניתוחים כירורגיים

אם הטיפול השמרני אינו מסייע, או כאשר נגרמים סיבוכים דוגמת פגיעה עצבית או היעדר שליטה במתן השתן, אין מנוס מביצוע ניתוח כירורגי בהקדם האפשרי (ולעיתים אפילו באופן בהול).
מטרת העל של הניתוחים השונים הנעשים באזור הם להביא לשחרור הלחצים החלים על העצבים.

הניתוח הנפוץ מבוסס על יצירת חתך קטן, דחיפת שורש העצב הלחוץ על מנת להפריד בינו לבין הדיסק, חיתוך הדיסק, ריקון שלו מהג’ל המתנקז לו והחזרת העצב למקומו. אם הניתוח הצליח, הרי שלאחר תקופת ההתאוששות הכאב אמור להיעלם בהדרגה.

במקרים נקודתיים ייתכנו טיפולים כירורגיים אחרים, דוגמת כריתת דיסק באמצעות אנדוסקופיה, שאיבת דיסק ועוד.

גם בתקופת השיקום לאחר ניתוח פריצת דיסק, השימוש בלייזר רך יכול לתרום מאוד לחזרה מהירה לשגרה. מומלץ עוד היום לרכוש אונליין את מכשיר ההנדי קיור וליהנות מ120 יום התנסות בחינם.

מקורות מידע:

פריצת דיסק – ויקיפדיה
פריצת דיסק בגב: מדריך רפואי – שירותי בריאות כללית
Surgical Treatment of Low Back Pain

מאמרים נוספים בנושא

נזקים לדיסק בין חולייתי
גב
shmaya@bdsigmait.com

נזקים לדיסק בין חולייתי

ממה הם נגרמים? למה הם גורמים לכאב? ומה ההבדל בין בלט בקע ופריצת דיסק? אמנם הנזקים הראשוניים לדיסקים הבין חולייתיים מתחילים לרוב דווקא בשנות העשרים

קרא עוד »
ספונדילוליזיס
גב
shmaya@bdsigmait.com

ספונדילוליזיס

ספונדילוליזיס (Spondylolysis) היא בעיית גב די נפוצה הבאה לידי ביטוי כפגם בחוליות עמוד השדרה שלנו. על פי רוב, חוליות המותניים הן המועדות ביותר להיפגע, אך

קרא עוד »
סיאטיקה - כאבי גב תחתון
גב
shmaya@bdsigmait.com

סיאטיקה

סיאטיקה (הנקראת גם אישיאס ובאנגלית – Sciatica) היא תסמונת כאב גב תחתון המקרין לרגל לכל אורך המסלול של העצב הסיאטי (Sciatic Nerve). העצב הסיאטי הוא

קרא עוד »
אנחנו כאן בשבילכם

לשיחת ייעוץ ללא התחייבות עם יועץ כאב בכיר
השאירו פרטים וניצור אתכם קשר בהקדם!

לשיחת ייעוץ חינם עם יועץ כאב מקצועי השאירו פרטים

*120 ימי התנסות בתנאים מעולים