הנדי קיור - משלוח חינם עד הבית

לשיחת ייעוץ חינם חייג עכשיו!  1-800-900-400

ב.ד. סיגמא סחר בינלאומי בע"מ אינה מייצגת יותר את מדיקל קוונט בע"מ

ב.ד. סיגמא סחר בינלאומי בע"מ אינה מייצגת יותר את מדיקל קוונט בע"מ

טיפול לאחר פריקת כתף

פריקת כתף היא פגיעה נפוצה, במסגרתה חל ניתוק של עצם הזרוע מעצם השכם (בדרך כלל קדימה). פריקת כתף כרוכה בכאבים, משבשת את יכולת התפקוד של האדם הסובל ממנו ועלולה להביא לפגיעות נוספות במבנים שונים במפרק הכתף. אם זה לא מספיק, הרי שגם לאחר שמתגברים על הפריקה, לכאורה, יש סבירות לא קטנה שהיא תחזור – במיוחד כאשר לא מבצעים ניתוח שאמור להחזיר את הכתף למצב תקין באופן מוחלט. 

החדשות המעודדות הן שיש בנמצא מכשיר לייזר שמשנה את ההתמודדות עם פריקת כתף. הנדי קיור לייזר נחשב מכשיר מתקדם לכאבים והוא בבחינת מהפכה של ממש.

על הנדי קיור לייזר

הנדי קיור לייזר הוא מכשיר לייזר קטן וקומפקטי, לשימוש ביתי או מקצועי. בניגוד למכשירים אחרים המבוססים על מקור אחד של אנרגיה, בהנדי קיור לייזר ישנם ארבעה מקורות אנרגיה הפועלים במקביל: לייזר רך, אור אדום, אינפרא אדום ושדה מגנטי. עובדה זו משפרת בצורה משמעותית את יעילות הטיפול, כאשר הפולס מביא להמרצת זרימת הדם וחילוף החומרים, להאצת גידול תאי גוף חדשים ולחידוש הרקמות הפגועות. זמן ההתאוששות מהבעיה המלווה את האדם, ובכלל זה פריקת כתף, עשוי להצטמצם משמעותית ותוצאות הטיפול להשתפר.

יתרון משמעותי אחר של הנדי קיור לייזר הוא שהמכשיר מקל על התסמינים השונים שהאדם חווה, בעיקר כאבים. הפולסים מביאים לשחרור אנדרופינים, אשר בין התמורות שלהם ניתן למנות הרגעת הגוף ושיכוך כאבים. בנוסף לכך הגירוי מטשטש את תחושת הכאב, גם לאחר השלמת הטיפול.

המטרה: למנוע פריקות חוזרות

אחת הבעיות הגדולות עם פריקת כתף הוא שלבעיה יש סיכוי לא קטן לחזור. בהרבה מקרים המטפלים אמנם מנסים להשיב את הכתף למקומה, ,אבל מתעלמים מהנזקים שנגרמו במהלך הפריקה לרצועות ולגידי הכתף. הבעיה לא מטופלת כראוי וצפויה לכן לחזור. ניתוח אשר יורד לשורש הבעיה ומתייחס גם לנזקים הנלווים יכול לעשות את ההבדל.

הנדי קיור לייזר יכול לסייע גם באופן הזה. התמורות החיוביות שהמכשיר מחולל בגוף עשויות לתרום לשיקום שלו ובכך להקטין משמעותית את הסיכויים לפריקה חוזרת של הכתף. עם זאת זכרו שבכל מקרה אין בתחום הרפואה קסמים, במיוחד לא בבעיות מורכבות דוגמת פריקת כתף. כדי לקבל תוצאות משביעות רצון נדרשת סדרת טיפולים מלאה, שתספק תוצאות רק כאשר יתמידו בה לאורך פרק זמן ראוי של כמה שבועות לפחות.

טיפולים מקובלים לפריקת כתף

תמונת הטיפול בפריקת כתף אינה כוללת רק את מכשיר הנדי קיור לייזר, ובוודאי שלא רק ניתוחים. הטיפול הספציפי מותאם לכל אדם, על פי מאפייניו, סוג הפגיעה ודרגת החומרה שלה, כאשר בגזרת הטיפולים השמרניים הנפוצים ניתן למנות התאמה של תרופות נוגדות כאבים, תרגילי פיזיותרפיה המסייעים לשקם את הכתף וגם אביזרים נלווים, דוגמת מתלה. יש לציין מראש שטיפולים מהסוג הזה יהיו יעילים בעיקר כאשר מדובר באנשים אשר הפריקה אצלם שוחזרה, כך שהכתף במצבה הנוכחי היא יציבה.

כאשר הפתרונות השמרניים לא מוכיחים עצמם כיעילים, וכשמראש מדובר בפריקה מורכבת במיוחד, ייתכן שלא תהיה ברירה אלא לבצע בשלב מסוים ניתוח כירורגי – ניתוח זעיר פולשני המקבע את עצם הזרוע לעצם השכם. כך גם כאשר האדם סובל מפריקות חוזרות, מצב שדורש עוד יותר פתרון יסודי של הבעיה.

שימו לב שלאחר הניתוח, או אפילו במהלך הטיפול, חשוב להקפיד על זהירות. עד אשר יתבצע איחוי הרקמה, יש להפחית ככל הניתן את הפעולות שעלולות ליצור עומס על האזור. בדרך כלל נדרשים שלושה חודשים לפחות של טיפול עד שאפשר לחזור לפעילות אינטנסיבית בצורה בטוחה.

מאמרים נוספים בנושא

נזקים לדיסק בין חולייתי
גב
shmaya@bdsigmait.com

נזקים לדיסק בין חולייתי

ממה הם נגרמים? למה הם גורמים לכאב? ומה ההבדל בין בלט בקע ופריצת דיסק? אמנם הנזקים הראשוניים לדיסקים הבין חולייתיים מתחילים לרוב דווקא בשנות העשרים

קרא עוד »
ספונדילוליזיס
גב
shmaya@bdsigmait.com

ספונדילוליזיס

ספונדילוליזיס (Spondylolysis) היא בעיית גב די נפוצה הבאה לידי ביטוי כפגם בחוליות עמוד השדרה שלנו. על פי רוב, חוליות המותניים הן המועדות ביותר להיפגע, אך

קרא עוד »
סיאטיקה - כאבי גב תחתון
גב
shmaya@bdsigmait.com

סיאטיקה

סיאטיקה (הנקראת גם אישיאס ובאנגלית – Sciatica) היא תסמונת כאב גב תחתון המקרין לרגל לכל אורך המסלול של העצב הסיאטי (Sciatic Nerve). העצב הסיאטי הוא

קרא עוד »
אנחנו כאן בשבילכם

לשיחת ייעוץ ללא התחייבות עם יועץ כאב בכיר
השאירו פרטים וניצור אתכם קשר בהקדם!

לשיחת ייעוץ חינם עם יועץ כאב מקצועי השאירו פרטים

*120 ימי התנסות בתנאים מעולים