הנדי קיור - משלוח חינם עד הבית

לשיחת ייעוץ חינם חייג עכשיו!  1-800-900-400

טיפול בקרע בגיד

טיפול בקרע בגיד

על פי ההגדרה הבסיסית, גיד הוא אגד קשיח של רקמת חיבור סיבית. מבחינה מעשית יותר, הגיד מחבר ברוב המקרים בין שרירים לעצמות, תוך כדי עמידה במאמצי המתיחה שלהם.

קרעים בגידים למרבה הצער הם שכיחים בכל קנה מידה: הם עלולים להופיע באזורים שונים בגוף, לרבות בכתף, באצבעות כפות הידיים, בגיד האכילס ועוד. לקרע עלולות להיות סיבות שונות, דוגמת תאונות המתרחשות בחיי היום-יום, תסמונת שימוש היתר (פציעות ספורט בעיקר) או אפילו קרע הנוצר באופן הדרגתי, יחד עם היחלשות הגוף בגילאים מבוגרים.

התמונה הופכת למורכבת יותר כאשר מתבוננים בכך שגידים הם בעלי יכולת התחדשות מינימלית, כך שבניגוד לבעיות אחרות בגוף קרע של גיד ברוב המקרים אינו מתאחה או מתרפא מעצמו. גם הטיפולים הקיימים היו מוגבלים, לפחות עד השנים האחרונות, בין השאר עקב קושי בהבנת מנגנון הגיד. כיום, למרבה השמחה, התמונה רחבה יותר. אז מה אפשר לעשות?

טיפול הלייזר שמשנה את הכללים – הנדי קיור לייזר

בשנים האחרונות הבינו רבים, בקהילה הרפואית ובקרב הצרכנים כאחד, את יתרונותיו של הלייזר הרך. הנדי קיור לייזר הוא מכשיר לייזר לשימוש ביתי עמוס יתרונות, המאפשר להפחית משמעותית כאבים ודלקות, כולל כאלו שהמקור להם הוא קרע בגיד, על ידי הגברת זרימת הדם לאזור הפגוע וזירוז קצב ההחלמה הטבעי של הגוף.

הייחודיות של המכשיר היא ההתבססות שלו על ארבע שיטות טיפול – אינפרא אדום, אור אדום, לייזר רך ושדה מגנטי – מה שמביא לתוצאות יעילות יותר בצורה משמעותית, עם מינימום סיכונים ותופעות לוואי.

היתרון הנהדר של ההנדי קיור לייזר הוא שניתן לשלב אותו בכל טיפול הניתן לסובלים מקרע בגיד והוא ללא תופעות לוואי! להלן טיפולים נוספים:

במצבים הפשוטים: מנוחה

בכל מקרה בו סובלים או חוששים שסובלים מקרע בגיד, נדרשת אבחנה רפואית על ידי מומחה לתחום. האחרון עשוי להחליט, במקרים הפשוטים יותר ובחלק מאזורי הגוף, כי הקרע בגיד יכול להבריא כעבור פרק זמן מסוים אם האיבר הפגוע יימצא במנוחה. מכיוון שהימנעות מוחלטת מהזזת איברי הגוף אינה דבר פשוט, נכנסים לתמונה אביזרי עזר – למשל מתלה לזרוע – וכן טיפולים משלימים, לרבות פיזיותרפיה. מקרים חמורים יותר יצריכו קיבוע למשך כמה שבועות על ידי גבס.

תרופות

תרופות מסייעות בהתמודדות עם רוב המצבים הרפואיים, וגם במקרה של קרע בגיד יש להן מקום. בחלק מהטיפול השמרני יותר ייתכן שיוחלט על מתן תרופות אנטי דלקתיות, נוגדי כאבים כלליים יותר (בין אם במרשם רופא ובין אם ללא מרשם) או לחלופין זריקות סטרואידים. הבעיה היא שהתרופות לרוב לא מטפלות בשורש הבעיה, מה גם שהן כרוכות בתופעות לוואי לא נעימות.

ניתוחים

כאשר הקרע בגיד הוא בדרגת חומרה גבוהה, או לחלופין כשהטיפולים הניתנים בקו ראשון אינם יעילים מספיק, עולה התמונה הטיפולית כמה שלבים. במצבים אלו סביר להניח שלא יהיה מנוס אלא לבצע ניתוחים כירורגיים שנועדו לאחות את הקרע ולהחזיר את האיבר הפגוע לתפקוד מלא.

כדי לדעת האם ניתוח הוא בגדר אפשרות סבירה, נלקחים בחשבון לא מעט פרמטרים. גילו של המטופל משחק תפקיד משמעותי, כאשר אצל אנשים מבוגרים שרמת התפקוד שלהם ממילא נמוכה ושהניתוח עלול לסכנם משמעותית, ייתכן שיוחלט על המשך טיפולים שמרניים (גם אם יעילותם נמוכה יותר). יש בגוף אזורים בהם הסבירות לצורך בניתוח גבוהה יותר, למשל כפות הידיים.

אחד החידושים המרכזיים של העת האחרונה הוא טכנולוגיה ישראלית חדישה, המבוססת על החדרת בלון נספג אל מעל לאזור הקרע, הפחתת החיכוך בין העצמות ועקב כך גם ברמות הכאב. את הבלון מחדירים בארתטרוסקופיה, בהרדמה כללית או מקומית, כאשר לאחר הניתוח יש צורך בהליך שיקומי.

מעוניינים לשלב את ההנדי קיור לייזר בטיפול הנוכחי? לחצו לרכישה אונליין והמכשיר יהיה בדרך אליכם בהקדם האפשרי!

מקורות מידע:

גיד – ויקיפדיה

קרע בגידי הכתף והטיפול בו – מכון וינגייט

טכנולוגיה חדשה לטיפול בקרעים בגיד הכתף – המרכז הרפואי תל אביב ע"ש סוראסקי

Tendon Injury – From Biology to Tendon Repair

Raptured Tendon – Webmd

מאמרים נוספים בנושא

טיפול בדלקת גיד הפיקה

גיד הפיקה מחבר בין עצם השוקה לפיקת הברך, ולכן מקבל תפקיד חשוב בתמונת התנועה של הגוף והשימוש בשרירי הרגליים. תפקידו העיקרי של גיד הפיקה הוא

קרא עוד »

טיפול בשברי מאמץ

שברי מאמץ הם שברים לא שלמים בעצמות הגוף, שהמקור להם בדרך כלל הוא הפעלת עומסי יתר על העצם עקב מאמצים חריגים או חוזרים (זאת להבדיל

קרא עוד »

טיפול בקרע במניסקוס

המניסקוס ברמת ההגדרה הוא מבנה הממוקם במפרק הברך, בין עצם הירך לבין השוקה, ועשוי מרקמה סחוסית. בכל אחת מהברכיים ניתן למצוא שני מניסקוסים, צידי ותיכון,

קרא עוד »

טיפול בשין ספלינט

ספורטאים רבים הסובלים משין ספלינט גילו בשנים האחרונות את יתרונות מכשיר הנדי קיור לייזר עבורם. המונח "שין ספלינט" מתייחס לכאבים המופיעים לאורך עצם השוק, באזור

קרא עוד »

טיפול בשחיקת סחוס

שחיקת סחוס, או בשמה הלועזי "אוסטאוארתריטיס", היא מחלת המפרקים השכיחה ביותר. המדובר בתהליך ניווני, הנפוץ בעיקר במפרקים הנמצאים תחת עומס או בשימוש רב, ושפוגע בעיקר

קרא עוד »

טיפול בכאב אורתופדי

על פי ההגדרה הבסיסית, אורתופדיה היא תחום ברפואה המתייחס למחלות, לליקויים ולפגיעות טראומיות של מערכות העצמות והשרירים בגוף. תחת הקטגוריה הדי רחבה של בעיות אורתופדיות

קרא עוד »

רוצה להתחיל לטפל בכאב כבר השבוע?

הנדי קיור לייזר הינו מכשיר לייזר רך לטיפול עצמי בכאב ובדלקת.
הנדי קיור מטפל במגוון רחב של כאבים ודלקות.

עדויות רופאים והמלצות מטופלים

אנחנו כאן בשבילכם

לשיחת ייעוץ ללא התחייבות עם יועץ כאב בכיר
השאירו פרטים וניצור אתכם קשר בהקדם!

רוצה לטפל בכאב?

נסה את הנדי קיור לייזר ל-120 ימים
תקופת הנסיון הארוכה ביותר בשוק!

רוצה לטפל בכאב?

נסה את הנדי קיור לייזר ל-120 ימים
תקופת הנסיון הארוכה ביותר בשוק!