הנדי קיור - משלוח חינם עד הבית

לשיחת ייעוץ חינם חייג עכשיו!  1-800-900-400

ב.ד. סיגמא סחר בינלאומי בע"מ אינה מייצגת יותר את מדיקל קוונט בע"מ

ב.ד. סיגמא סחר בינלאומי בע"מ אינה מייצגת יותר את מדיקל קוונט בע"מ

טיפול בקרע בגיד

קרע בגיד

על פי ההגדרה הבסיסית, גיד הוא אגד קשיח של רקמת חיבור סיבית. מבחינה מעשית יותר, הגיד מחבר ברוב המקרים בין שרירים לעצמות, תוך כדי עמידה במאמצי המתיחה שלהם.

קרעים בגידים למרבה הצער הם שכיחים בכל קנה מידה: הם עלולים להופיע באזורים שונים בגוף, לרבות בכתף, באצבעות כפות הידיים, בגיד האכילס ועוד. לקרע עלולות להיות סיבות שונות, דוגמת תאונות המתרחשות בחיי היום-יום, תסמונת שימוש היתר (פציעות ספורט בעיקר) או אפילו קרע הנוצר באופן הדרגתי, יחד עם היחלשות הגוף בגילאים מבוגרים.
התמונה הופכת למורכבת יותר כאשר מתבוננים בכך שגידים הם בעלי יכולת התחדשות מינימלית, כך שבניגוד לבעיות אחרות בגוף קרע של גיד ברוב המקרים אינו מתאחה או מתרפא מעצמו. גם הטיפולים הקיימים היו מוגבלים, לפחות עד השנים האחרונות, בין השאר עקב קושי בהבנת מנגנון הגיד. כיום, למרבה השמחה, התמונה רחבה יותר. אז מה אפשר לעשות?

טיפול הלייזר שמשנה את הכללים – הנדי קיור לייזר

בשנים האחרונות הבינו רבים, בקהילה הרפואית ובקרב הצרכנים כאחד, את יתרונותיו של הלייזר הרך. הנדי קיור לייזר הוא מכשיר לייזר לשימוש ביתי עמוס יתרונות, המאפשר להפחית משמעותית כאבים ודלקות, כולל כאלו שהמקור להם הוא קרע בגיד, על ידי הגברת זרימת הדם לאזור הפגוע וזירוז קצב ההחלמה הטבעי של הגוף.

הייחודיות של המכשיר היא ההתבססות שלו על ארבע שיטות טיפול – אינפרא אדום, אור אדום, לייזר רך ושדה מגנטי – מה שמביא לתוצאות יעילות יותר בצורה משמעותית, עם מינימום סיכונים ותופעות לוואי.

היתרון הנהדר של ההנדי קיור לייזר הוא שניתן לשלב אותו בכל טיפול הניתן לסובלים מקרע בגיד והוא ללא תופעות לוואי! להלן טיפולים נוספים:

במצבים הפשוטים: מנוחה

בכל מקרה בו סובלים או חוששים שסובלים מקרע בגיד, נדרשת אבחנה רפואית על ידי מומחה לתחום. האחרון עשוי להחליט, במקרים הפשוטים יותר ובחלק מאזורי הגוף, כי הקרע בגיד יכול להבריא כעבור פרק זמן מסוים אם האיבר הפגוע יימצא במנוחה. מכיוון שהימנעות מוחלטת מהזזת איברי הגוף אינה דבר פשוט, נכנסים לתמונה אביזרי עזר – למשל מתלה לזרוע – וכן טיפולים משלימים, לרבות פיזיותרפיה. מקרים חמורים יותר יצריכו קיבוע למשך כמה שבועות על ידי גבס.

תרופות

תרופות מסייעות בהתמודדות עם רוב המצבים הרפואיים, וגם במקרה של קרע בגיד יש להן מקום. בחלק מהטיפול השמרני יותר ייתכן שיוחלט על מתן תרופות אנטי דלקתיות, נוגדי כאבים כלליים יותר (בין אם במרשם רופא ובין אם ללא מרשם) או לחלופין זריקות סטרואידים. הבעיה היא שהתרופות לרוב לא מטפלות בשורש הבעיה, מה גם שהן כרוכות בתופעות לוואי לא נעימות.

טיפול בכאב לאחר ניתוח

ניתוחים

כאשר הקרע בגיד הוא בדרגת חומרה גבוהה, או לחלופין כשהטיפולים הניתנים בקו ראשון אינם יעילים מספיק, עולה התמונה הטיפולית כמה שלבים. במצבים אלו סביר להניח שלא יהיה מנוס אלא לבצע ניתוחים כירורגיים שנועדו לאחות את הקרע ולהחזיר את האיבר הפגוע לתפקוד מלא.

כדי לדעת האם ניתוח הוא בגדר אפשרות סבירה, נלקחים בחשבון לא מעט פרמטרים. גילו של המטופל משחק תפקיד משמעותי, כאשר אצל אנשים מבוגרים שרמת התפקוד שלהם ממילא נמוכה ושהניתוח עלול לסכנם משמעותית, ייתכן שיוחלט על המשך טיפולים שמרניים (גם אם יעילותם נמוכה יותר). יש בגוף אזורים בהם הסבירות לצורך בניתוח גבוהה יותר, למשל כפות הידיים.

אחד החידושים המרכזיים של העת האחרונה הוא טכנולוגיה ישראלית חדישה, המבוססת על החדרת בלון נספג אל מעל לאזור הקרע, הפחתת החיכוך בין העצמות ועקב כך גם ברמות הכאב. את הבלון מחדירים בארתטרוסקופיה, בהרדמה כללית או מקומית, כאשר לאחר הניתוח יש צורך בהליך שיקומי.

מעוניינים לשלב את ההנדי קיור לייזר בטיפול הנוכחי? השאירו פרטים וניצור איתכם קשר בהקדם האפשרי!

מקורות מידע:

גיד – ויקיפדיה קרע בגידי הכתף והטיפול בו – מכון וינגייט טכנולוגיה חדשה לטיפול בקרעים בגיד הכתף – המרכז הרפואי תל אביב ע”ש סוראסקי Tendon Injury – From Biology to Tendon Repair Raptured Tendon – Webmd

מעוניינים להפטר מהכאב? הזמינו עכשיו הנדי קיור אונליין וקבלו משלוח חינם תוך שבעה ימי עסקים וגם 120 ימי התנסות במחיר מיוחד, השאירו פרטים בטופס למטה או התקשרו אלינו ותתחילו להיפטר מהכאב.

פוסטים קשורים

שין ספליט

טיפול בשין ספלינט

המונח “שין ספלינט” מתייחס לכאבים המופיעים לאורך עצם השוק, באזור שבין הברך לבין

פציעות ספורטאים

הנדי קיור עבור ספורטאים

אנחנו יכולים להניח בבטחה כי עד לסוף 2017, לקבוצות ספורט רבות יהיה מכשיר LLLT זמין במהלך המשחקים ולאתלטים מכל קצוות הספקטרום יהיה את היתרון של מכשיר LLLT להקלה על הכאבים.

אנחנו כאן בשבילכם

לשיחת ייעוץ ללא התחייבות עם יועץ כאב בכיר
השאירו פרטים וניצור אתכם קשר בהקדם!

לשיחת ייעוץ חינם עם יועץ כאב מקצועי השאירו פרטים

*120 ימי התנסות בתנאים מעולים