קצרה היריעה מלפרט כאן על מנגנון הפעילות והחשיבות של השרירים, אותן רקמות ביולוגיות שתפקידן ברמה הכללית הוא להניע לתנועת הגוף, לסייע לפעילותם של חלק מהאיברים הפנימיים, לייצר חלק מסוים מחום הגוף ועוד. הבעיה היא ששרירים אינם חפים מבעיות, ואלה מקשות על יכולות התפקוד שלנו בצורה משמעותית. עייפות, הפעלת כוחות חיצוניים עזים על השרירים, מאמצים חיצוניים או חבלות חיצוניות נקודתיות הם חלק מהגורמים שעלולים להקשות על השריר ולהביא לנזקים להם.

במקרים הפשוטים יחסית נסבול ממתיחה, ובחמורים יותר מקרע בשריר. שאלה שצריכה להישאל היא מהם הפתרונות הקיימים כיום על מנת להתמודד עם קרעים בשריר, ואילו שיטות מביניהן הן באמת יעילות במלוא מובן המילה.

הכירו: מכשיר הלייזר הביתי

זה לא סוד שהלייזר הוא כלי טיפול מרכזי ברפואה מזה כמה עשורים. בשנים האחרונות עם זאת אנחנו רואים שינוי מרכזי, במסגרתו מכשירי לייזר ביתי הולכים ונעשים פופולאריים יותר. הנדי קיור לייזר, המיועד לטיפול בכאבים ובדלקות באזורים שונים בגוף – כולל קרעים בשרירים – הוא אחת הבשורות המשמעותיות.

המאפיין העיקרי של המכשיר הוא ההתבססות שלו על ארבע שיטות טיפול המשולבות יחדיו על מנת לספק מענה מעיל ובטוח יותר: אינפרא אדום, אור אדום, לייזר רך ושדה מגנטי. המכשיר מוכח מחקרית ואינו כרוך בתופעות לוואי או בסיכונים משמעותיים.

אך מהם הטיפולים הנפוצים אשר ניתנים לסובלים מקרע בשריר? כיצד הנדי קיור ניתן לשילוב בכל טיפול שתקבלו על ידי הרופאים?

להלן שיטות טיפול נוספות:

הטיפול הבסיסי בקרע בשריר

חשוב להדגיש כי הטיפול בקרע בשריר מצריך התייחסות למיקום השריר הספציפי ולדרגת החומרה של הקרע, פרמטרים שעשויים להשפיע על אופן הטיפול. קיימות למעשה שתי גישות עיקריות לעניין מועד תחילת הטיפול, סוגיה שמעוררת עד היום מחלוקת בקרב רופאים ומומחים לתחום.

הגישה הראשונה תומכת במנוחה מוחלטת, בת כשבועיים, במטרה לאפשר לשרירים להתאושש הודות למטבוליזם ולאספקת הדם הגבוהה שלהם. התומכים בגישה יטענו שפעילות גופנית בפרק זמן זה, אפילו קלה, עלולה לפגוע במאמצי הריפוי.

הגישה המנוגדת גורסת שהפעלה הדרגתית של השרירים רצוי שתתחיל כעבור כמה ימים. הרציונל הוא ששריר שאינו פעיל עלול להיחלש ולכן להיות בדרגת סיכון גבוהה לקרע חוזר. באשר לחשש מפגיעה בשריר, הטענה היא שעומסים מבוקרים הם נמוכים באופן יחסי ולא אמורים להפריע לתהליך הריפוי.

טיפולי פיזיותרפיה

טיפולי פיזיותרפיה הם כלי לגיטימי להתמודדות עם מצבים רפואיים רבים, וגם במקרה של קרע בשריר יכול להיות להם מקום. הטיפולים, המועברים על ידי מומחה בתחום, מבוססים על תרגילים ומנפילוציות שונות להפעלת השריר בצורה מבוקרת, להרגעת האזור וכן הלאה. בין התרגילים ניתן למנות מתיחות סטטיות של השריר הפצוע, כיווצים סטטיים, כיווצים דינמיים ועוד.

את הטיפולים הגופניים האלו ניתן לשלב עם שיטות שונות להרגעת הגוף, דוגמת עיסויים באזור הכואב. יש עזרים שונים שאפשר להכיס לתמונה, דוגמת קרח או קומפרסים קרים, חימום האזור באמצעות כרית ייעודית, שימוש בגרב אלסטית ועוד.

טיפול בכאבים עקב קרע בשריר

אחת הנגזרות העיקריות של קרע בשריר היא הכאבים העזים שעלולים להיות כרוכים במצב הזה. טיפול בסיסי ודי מובן מאליו הוא באמצעות תרופות לשיכוך כאבים, כמו גם תרופות אנטי דלקתיות או כאלה שמטרתן להפחית נפיחות. יש בשוק לא מעט תרופות, חלקן "חזקות" יותר וחלקן פחות, חלקן מצריכות מרשם רופא ואחרות לא.

החיסרון הוא שהתרופות אינן יורדות לשורש הבעיה, כרוכות בתופעות לוואי המקשות על שימוש ממושך בהן ועלולות לגרום לסכנת התמכרות.

אם אתם מעוניינים בפתרון יעיל וללא תופעות לוואי, ריכשו עוד היום את מכשיר ההנדי קיור לייזר שתעזור לשקם ושתכך את הכאב.

מקורות מידע:

שריר – ויקיפדיה

מהו ההבדל בין שריר קרוע לתפוס – מכון דוידסון

Muscle Strain -Webmd

Muscle aches and pains: Treatment

Muscle Pain: Mechanism and Clinical Significance

מאמרים נוספים בנושא

טיפול בדלקת גיד הפיקה

גיד הפיקה מחבר בין עצם השוקה לפיקת הברך, ולכן מקבל תפקיד חשוב בתמונת התנועה של הגוף והשימוש בשרירי הרגליים. תפקידו העיקרי של גיד הפיקה הוא

קרא עוד »

טיפול בשברי מאמץ

שברי מאמץ הם שברים לא שלמים בעצמות הגוף, שהמקור להם בדרך כלל הוא הפעלת עומסי יתר על העצם עקב מאמצים חריגים או חוזרים (זאת להבדיל

קרא עוד »

טיפול בקרע במניסקוס

המניסקוס ברמת ההגדרה הוא מבנה הממוקם במפרק הברך, בין עצם הירך לבין השוקה, ועשוי מרקמה סחוסית. בכל אחת מהברכיים ניתן למצוא שני מניסקוסים, צידי ותיכון,

קרא עוד »

טיפול בשין ספלינט

ספורטאים רבים הסובלים משין ספלינט גילו בשנים האחרונות את יתרונות מכשיר הנדי קיור לייזר עבורם. המונח "שין ספלינט" מתייחס לכאבים המופיעים לאורך עצם השוק, באזור

קרא עוד »

טיפול בכאב אורתופדי

על פי ההגדרה הבסיסית, אורתופדיה היא תחום ברפואה המתייחס למחלות, לליקויים ולפגיעות טראומיות של מערכות העצמות והשרירים בגוף. תחת הקטגוריה הדי רחבה של בעיות אורתופדיות

קרא עוד »

רוצה להתחיל לטפל בכאב כבר השבוע?

הנדי קיור לייזר הינו מכשיר לייזר רך לטיפול עצמי בכאב ובדלקת.
הנדי קיור מטפל במגוון רחב של כאבים ודלקות.

עדויות רופאים והמלצות מטופלים

אנחנו כאן בשבילכם

לפרטים ומידע נוסף השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם!

רוצה גם 120 ימי התנסות
בהנדי קיור לייזר?

השאר פרטים עכשיו

רוצה גם 120 ימי התנסות
בהנדי קיור לייזר?

השאר פרטים עכשיו