הנדי קיור - משלוח חינם עד הבית

לשיחת ייעוץ חינם חייג עכשיו!  1-800-900-400

טיפול בשברי מאמץ

טיפול בשברי מאמץ

שברי מאמץ הם שברים לא שלמים בעצמות הגוף, שהמקור להם בדרך כלל הוא הפעלת עומסי יתר על העצם עקב מאמצים חריגים או חוזרים (זאת להבדיל מסוגים אחרים של שברים, שנובעים מפגיעה טראומית וחד פעמית). 

העצמות הפגיעות ביותר לשברי מאמץ הם עצמות דוגמת השוקה, הירך או עצמות המסרק, אשר נושאות באופן שגרתי משקלים כבדים במיוחד. מבחינה מעשית שברי מאמץ נוטים להיגרם בעת פעילות אינטנסיבית מדי של הגוף, ריצות ארוכות, סחיבת משאות כבדים, תזונה לקויה ודלת סידן, עייפות של השרירים, שימוש בנעליים שאינן איכותיות או מתאימות לאדם ועוד.

אנשים הסובלים משברי מאמץ חווים כאבים עזים באזור השבר, המופיעים באופן מרוכז באחת הנקודות על העצם ומתגברים בעיקר בעת ביצוע פעילות גופנית אינטנסיבית (אבל במקרים רבים גם בפעילות מתונה).

כאבים אלו עלולים להישאר גם כשמפסיקים את הפעילות, תוך שהם משבשים לחלוטין את שגרת החיים – ולעיתים גם את הלילה – של האדם.

הפתרון של הנדי קיור לייזר

הנדי קיור לייזר הפך בשנים האחרונות לאחת משיטות הטיפול היותר מומלצות שיש, וזאת עקב כמה סיבות. המכשיר מבוסס באופן בלעדי על פעילותם המשולבת של ארבעה מקורות אנרגיה שמעצימים אחד את השני: לייזר רך, אור אדום, אינפרא אדום ושדה מגנטי סטטי.

לאחר הפעלתו הוא משדר פולסים אשר פועלים על הגוף באופן חיובי בכמה אופנים. המכשיר מביא להאצת זרימת הדם וחילוף החומרים, לחידוש הרקמות, לזירוז גדילת תאים חדשים ועוד. כל אלו מביאים לשיפור הדרגתי במצב, במקרים החיוביים עד לשיפורו המוחלט כעבור פרק זמן קצר יחסית. לכך ניתן להוסיף את העובדה שהמכשיר עצמו מקל על התסמינים המזוהים עם שברי המאמץ, בעיקר הכאב החד הנובע מהם.

בהנדי קיור לייזר ניתן להשתמש בצורה פשוטה במיוחד. המכשיר קל וניתן לנשיאה לכל מקום, כך שהשימוש בו אינו מצריך שינוי משמעותי של שגרת החיים. הטיפול במכשיר אינו פולשני או כרוך בתופעות לוואי, אחת הסיבות לכך שהוא מומלץ על ידי רופאים רבים וגם קיבל את אישורם של מכון התקנים הישראלי, משרד הבריאות הישראלי ומנהל המזון והתרופות האמריקאי ה-FDA.

טיפולים אחרים לבעיה

בשברי מאמץ ניתן לטפל בדרכים נוספות, כאשר שילוב בין כמה טיפולים הוא בגדר אופציה מומלצת. לאחר הפסקת הפעילות הגופנית המביאה באופן ישיר לכאב (פעילות גופנית אחרת דווקא עשויה לסייע), ניתן ליטול משככי כאבים חזקים יותר או פחות. אם ישנם תסמינים נלווים, לרבות דלקות, ייתכן שתידרשנה תרופות אנטי דלקתיות. הבעיה של כל אלה, ניחשתם נכון, היא תופעות לוואי וסיבוכים אפשריים.

התרופות אינן מטפלות בנוסף בשורש הבעיה, אלא רק מספקות הקלה נקודתית בתסמינים הנובעים ממנה. 

ניתן להשתמש בציוד עזר מגוון שתפקידו להקל על העומס באזור בו הופיעו שברי המאמץ, דוגמת תחבושות, סד, נעליים מיוחדות וכן הלאה. במקרים מורכבים במיוחד, או בכאלה בהם הפתרונות הבסיסיים יותר התגלו כלא מועילים, ייתכן שלא יהיה מנוס אלא לבצע ניתוח כירורגי. בכוחו של הניתוח לפתור את הבעיה באופן מוחלט, אבל הוא כרוך בסיכונים וחלק גדול מהמקרים בתקופת שיקום.

חשיבותה של מניעת שברי מאמץ

לשברי מאמץ מוצעים כיום פתרונות מגוונים, כאשר כפי שראינו חלקם יעילים בכל קנה מידה. אולם אין כל ספק שה"פתרון" האידיאלי לשברי מאמץ הוא פשוט למנוע אותם מלכתחילה, או לכל הפחות להקטין להם את הסיכויים.  

כך יש לבצע את הפעילות הגופנית רק בהתאם לסרגל המאמצים המתאים, תוך העלאה של העומס במידת הצורך בצורה מדורגת. חשוב להקפיד על חימום ומתיחות לפני ואחרי הטיפול, ביצוע תרגילים המחזקים את השרירים ושימוש בציוד איכותי המותאם לאדם.

תזונה נכונה עשויה לסייע גם כן, כשההמלצה מהבחינה הזו היא להקפיד לצורך כמה שיותר סידן וחלבונים.

מאמרים נוספים בנושא

טיפול בשחיקת סחוס

שחיקת סחוס, או בשמה הלועזי "אוסטאוארתריטיס", היא מחלת המפרקים השכיחה ביותר. המדובר בתהליך ניווני, הנפוץ בעיקר במפרקים הנמצאים תחת עומס או בשימוש רב, ושפוגע בעיקר

קרא עוד »

טיפול בפלטפוס ברגל

רבים באוכלוסייה סובלים מפלטפוס, הלא הוא מצב של רגל שטוחה. מדובר בבעיה נפוצה מאוד, אשר מופיעה אצל אחד מכל ארבעה אנשים לערך. הפלטפוס לא מהווה

קרא עוד »

טיפול בבצקות ברגליים

בצקת היא בעיה רפואית נפוצה, בעלת פגיעה אסתטית לא מבוטלת. זוהי הצטברות כמות גדולה במיוחד של נוזלים בחלל הבין תאי או לחלופין בחללים הסרוטיים, שעלולה

קרא עוד »

טיפול בכאב אורתופדי

על פי ההגדרה הבסיסית, אורתופדיה היא תחום ברפואה המתייחס למחלות, לליקויים ולפגיעות טראומיות של מערכות העצמות והשרירים בגוף. תחת הקטגוריה הדי רחבה של בעיות אורתופדיות

קרא עוד »

טיפול בגיד אכילס

גיד אכילס הוא אחד הגידים החשובים בגוף האדם, וגם הגיד העבה מכולם. הגיד ממוקם בחלקה האחורי של הרגל, מהווה נקודת חיבור בין גידים ושרירים שונים

קרא עוד »

רוצה להתחיל לטפל בכאב כבר השבוע?

הנדי קיור לייזר הינו מכשיר לייזר רך לטיפול עצמי בכאב ובדלקת.
הנדי קיור מטפל במגוון רחב של כאבים ודלקות.

עדויות רופאים והמלצות מטופלים

אנחנו כאן בשבילכם

לשיחת ייעוץ ללא התחייבות עם יועץ כאב בכיר
השאירו פרטים וניצור אתכם קשר בהקדם!

רוצה לטפל בכאב?

נסה את הנדי קיור לייזר ל-120 ימים
תקופת הנסיון הארוכה ביותר בשוק!

רוצה לטפל בכאב?

נסה את הנדי קיור לייזר ל-120 ימים
תקופת הנסיון הארוכה ביותר בשוק!