הנדי קיור - משלוח חינם עד הבית

לשיחת ייעוץ חינם חייג עכשיו!  1-800-900-400

ב.ד. סיגמא סחר בינלאומי בע"מ אינה מייצגת יותר את מדיקל קוונט בע"מ

ב.ד. סיגמא סחר בינלאומי בע"מ אינה מייצגת יותר את מדיקל קוונט בע"מ

טיפול בשיגרון ניווני

שיגרון ניווני, הידוע גם בתור "דלקת פרקים ניוונית", הוא בעיה נפוצה המופיעה בעיקר בגיל הזהב אבל עלולה לתקוף את האדם גם קודם לכן. במצב זה אנו חווים פגיעה משמעותית במפרקי הגוף, בדגש על הברכיים, פרקי הירך וחלק ממפרקי כף היד והרגל. שיגרון ניווני מאופיין בהיווצרות תהליך דלקתי ברקמות המקיפות את המפרקים, התפתחות זיזי עצם סביב קצוות המפרקים, נזקים לסחוס האחראי לריפוד עצמות המפרק, כאבים עזים וקשיים כוללים בהתניידות.

במאמר הבא נסקור את דרכי הטיפול העיקריות בשיגרון ניווני, ונראה לכם מדוע כדאי מאוד להכניס את מכשיר הנדי קיור לייזר לתוכנית הטיפולים שלכם.

יתרונות הנדי קיור לייזר לטיפול בשיגרון ניווני

חשוב להזכיר כבר בשלב הזה שאי אפשר לרפא באופן מלא שיגרון ניווני, אבל בהחלט קיימים כיום פתרונות שעשויים לשפר את המצב של אלו הסובלים ממנו במידה משמעותית.

הנדי קיור לייזר הוא מכשיר לייזר ביתי, שנמצא כיום בשימוש תדיר גם בקרב רופאים וקליניקות בכל רחבי העולם. המכשיר מבוסס על ארבעה מקורות אנרגיה הפועלים בו זמנית (אור אדום, אינפרא אדום, שדה מגנטי ולייזר רך), פעילות משולבת המשפרת פלאים את היעילות. המשמעות היא שניתן להפחית משמעותית את דרגות הכאב כבר לאחר פרק זמן קצר ולהתקדם לעבר שיקום הגוף.

כדי לבצע את ה"קסם", פועל הנדי קיור לייזר בכמה מישורים. הפולסים במכשיר חודרים לעומק הרקמה, תורמים להמרצת מחזוריות הדם והחמצן, מאיצים את המטבוליזם, מגבירים את זרימת האנרגיה לתא ובכך מזרזים וממריצים את הריפוי הטבעי של הגוף. בדרך זו אפשר "לקצר תהליכים" ולטפל בבעיות שונות, ובכלל זה שיגרון ניווני, בצורה ממוקדת ויעילה.

יתרון משמעותי אחר הוא שהשימוש בהנדי קיור לייזר פשוט בכל קנה מידה. המכשיר אינו פולשני, והשימוש בו אינו כרוך בתופעות לוואי ראויות לציון. הוא מתאים לכן למכנה משותף רחב של משתמשים, כולל כאלו שדרכי טיפול אחרות – כפי שנראה בהמשך – אינן אידיאליות עבורם. המכשיר מחזיק באישור של משרד הבריאות, מכון התקנים ומנהל המזון והתרופות האמריקאי, ה-FDA.

דרכי טיפול נוספות בבעיה

רבים ממליצים להפוך את הנדי קיור לייזר לשחקן המרכזי בהתמודדות עם הכאבים והתסמינים האחרים המלווים לשיגרון ניווני. נקודת המוצא היא שהמכשיר עשוי להקטין את ההתבססות על פתרונות אחרים שעלולים להזיק לגוף בדרכים שונות. הדוגמא המובהקת היא תרופות לשיכוך כאבים, תרופות אנטי דלקתיות וסטרואידים. למרות שהם עשויים לספק הקלה מסוימת בכאבים, הם אינם יורדים לרוב לשורש הבעיה. בנוסף לכך חשוב לזכור את תופעות הלוואי, הסיבוכים האפשריים בעת נטילה ממושכת וסכנת ההתמכרות, שעלולה לגרום לגוף יותר נזק מאשר לספק לו תועלת.

פעמים רבות הטיפול בשיגרון ניווני מבוסס על שינויים באורח החיים, דוגמת פעילות גופנית ותרגילי פיזיותרפיה אשר בכוחם לחזק את השרירים מצד אחד ולהקטין את נוקשות השרירים מהעבר האחר. פעולה אחרת שעשויה להקל על המצב, בחלק מהמקרים, היא הפחתת משקל הגוף. ניתן לשקול שימוש באמצעי ובאביזרי עזר, דוגמת רטיות קרות או חמות, מקל הליכה, הליכון, סיד קיבוע ואבירים ייעודיים לבית, המקלים על ביצוע פעולות בסיסיות.

במצבים מורכבים, וכאשר הטיפולים השמרניים אינם מתבררים כיעילים, ייתכן שלא יהיה מנוס אלא לבצע ניתוח כירורגי. סוג הניתוח נקבע בהתאם למיקום הבעיה ולדרגת החומרה שלה, למשל ניתוח החלקה של הזיזים הבולטים, ניתוח להחלפת המפרק או הסחוס הפוגעים וכן הלאה. עם זאת, עקב מורכבות הטיפולים רצוי להתבסס קודם כל על יתרונות הטיפול בהנדי קיור לייזר ולשלב במידת הצורך פתרונות אחרים, בהתאם לממדי הבעיה ולדפוסיה.

מקורות מידע:

דלקת מפרקים ניוונית, אוסטאוארתריטיס – מכבי שירותי בריאות

דלקת מפרקים ניוונית וכאבי מפרקים (ארתריטיס וארתרופתיה) – שירותי בריאות כללית

מאמרים נוספים בנושא

נזקים לדיסק בין חולייתי
גב
shmaya@bdsigmait.com

נזקים לדיסק בין חולייתי

ממה הם נגרמים? למה הם גורמים לכאב? ומה ההבדל בין בלט בקע ופריצת דיסק? אמנם הנזקים הראשוניים לדיסקים הבין חולייתיים מתחילים לרוב דווקא בשנות העשרים

קרא עוד »
ספונדילוליזיס
גב
shmaya@bdsigmait.com

ספונדילוליזיס

ספונדילוליזיס (Spondylolysis) היא בעיית גב די נפוצה הבאה לידי ביטוי כפגם בחוליות עמוד השדרה שלנו. על פי רוב, חוליות המותניים הן המועדות ביותר להיפגע, אך

קרא עוד »
סיאטיקה - כאבי גב תחתון
גב
shmaya@bdsigmait.com

סיאטיקה

סיאטיקה (הנקראת גם אישיאס ובאנגלית – Sciatica) היא תסמונת כאב גב תחתון המקרין לרגל לכל אורך המסלול של העצב הסיאטי (Sciatic Nerve). העצב הסיאטי הוא

קרא עוד »
אנחנו כאן בשבילכם

לשיחת ייעוץ ללא התחייבות עם יועץ כאב בכיר
השאירו פרטים וניצור אתכם קשר בהקדם!

לשיחת ייעוץ חינם עם יועץ כאב מקצועי השאירו פרטים

*120 ימי התנסות בתנאים מעולים