שליח חינם עד הבית!  1-800-900-400

שילוב טיפול פיזיותרפי עם מכשיר לייזר קר – למה כדאי לשלב בין שני הטיפולים?

שילוב טיפול פיזיותרפי עם מכשיר לייזר קר – למה כדאי לשלב בין שני הטיפולים?

אחד מכללי המפתח ברפואה, הן הקונבנציונלית והן האלטרנטיבית, הוא ששילוב נכון בין כמה אופני טיפול עשוי להוכיח את עצמו כיעיל פי כמה מכל אחד בנפרד. ניתן לראות לכך עדות ניצחת בשנים האחרונות, כאשר יותר ויותר רופאים יוצאים ממסגרות הטיפול המקובלות ובוחרים בשילובים מכל הסוגים. אחד המוצלחים שבהם הוא בוודאי השילוב שבין טיפול פיזיותרפיה מצד אחד לבין טיפול המבוסס על מכשיר לייזר קר כמו "הנדי קיור לייזר". כפי שתראו מיד, הטיפול המשולב הוא בבחינת שלם הגדול בהרבה מסך החלקים שלו.

הכירו את הנדי קיור לייזר

הנדי קיור לייזר, המשתנה הראשון במשוואה שלנו, הוא אחת המילים החמות בעולם הרפואה בשנים האחרונות. מכשיר לייזר זה לשימוש ביתי נחשב כיום למוביל מסוגו בעולם, בעיקר בשל השילוב פורץ הדרך שהוא מציע בין ארבעה מקורות אנרגיה הפועלים יחדיו: אינפרא אדום, אור אדום, לייזר רך ושדה מגנטי. בכך מוכיח את עצמו המכשיר כיעיל במיוחד בטיפול במצבים בריאותיים שונים, בהקלה על כאבים (כולל כאבים כרוניים) ובשיקום הגוף לאחר מצבים רפואיים מורכבים או טיפולים שעבר האדם.

בין התמורות החיוביות של המכשיר – המקנות לו את המעמד המיוחד לו הוא זוכה כיום בקרב רופאים, גורמים פרא-רפואיים ומשתמשים – ניתן למנות שיפור משמעותי באספקת החמצן והדם לתאי הגוף החולים, שיפור איכות וקצב חידוש רקמת התאים, ייצור מוגבר של תאים ורקמות, הפחתת נפיחויות באזורי הגוף הפגועים ועוד. כל אלו מאפשרים למכשיר להפחית את משך הריפוי ולהקטין את התלות בפתרונות רפואיים אחרים, הכוללים חסרונות בולטים. כך למשל תרופות כוללות תופעות לוואי וסיכונים בעת נטילה ממושכת, מה גם שרבות מהן (במיוחד תרופות כלליות לשיכוך כאבים) אינן יורדות לשורש הבעיה.

דרישת חובה נוספת שלנו מהטיפולים היא שהם יהיו נגישים ונוחים לביצוע ככל האפשר. מהבחינה הזו מציע הנדי קיור לייזר פתרון מצוין. מדובר במכשיר קומפקטי שהתפעול שלו הוא פשוט במיוחד, כך שאפשר לשלב אותו בקלות בשגרת החיים. הוא אינו גורם לכאבים ולא מביא לתופעות לוואי, כך שהוא מתאים למכנה המשותף הרחב ביותר של המשתמשים וגם לאוכלוסיות רגישות: ילדים, קשישים וכן הלאה.

כך הפיזיותרפיה נכנסת לתמונה

רשימת התמורות החיוביות של מכשיר לייזר קר מרשימה בכל קנה מידה, אבל הדעה המקובלת כיום היא שניתן לשפר את התוצאות עוד יותר באמצעות בחירה בפתרונות משלימים מוצלחים. פיזיותרפיה, מקצוע בריאות שתכליתו אבחון, מניעה ושיקום של בעיות במערכת התנועה של גוף האדם, יכולה בהחלט להיות הפתרון המשלים. הסיבה היא שבאמצעות פיזיותרפיה ניתן לטפל במגוון בעיות הקשורות לעצבים, לשרירים ולשלד הגוף, לרבות חיזוק שרירים בגוף, שיפור טווחי התנועה, טיפולי יציבה, תרגילים להפחתת לחצים ועומסים על אזורים "בעייתיים" בגוף וכן הלאה. 

אחת ממילות המפתח בפיזיותרפיה היא התמדה, כאשר לא מדובר בפתרון קסם: רק ביצוע נכון של התרגילים לאורך זמן עשוי להציע את השיפור ההדרגתי לו מצפים במצב. זו אחת הסיבות לכך שמדברים כיום בעיקר על תוכניות תרגילי פיזיותרפיה, הנעשות לאורך זמן ותוך בקרה על רמת ההתקדמות, ולא על תרגילים בודדים. הפיזיותרפיסט צריך להיות מומחה לבעיה ממנה סובלים, ובחלק מהמקרים גם לעבודה עם האוכלוסייה המדוברת: פיזיותרפיה לקשישים שונה בעשרות מונים מאשר זו המיועדת לילדים מטבע הדברים, כאשר ייתכנו בנוסף הבדלים בין התרגילים המבוצעים על ידי נשים לעומת גברים.

על כל פנים, כאשר משלבים בין הפיזיותרפיה לבין מכשיר הנדי קיור לייזר אפשר להגדיל את המענה הטיפולי לגוף, לתפוס כמה ציפורים במכה, להפחית את התסמינים ולקצר את זמני ההחלמה. לכן מומלץ לברר מוקדם ככל האפשר על רכישת המכשיר ומציאת פיזיותרפיסט לבניית תוכנית הטיפולים.

לרכישת הנדי קיור לייזר

מאמרים נוספים בנושא

איך לבחור מכשיר LLLT?

מספר גדל והולך של אנשים מחפשים טיפול לייזר ברמה נמוכה (LLLT) להקלה על הכאב בשל מגוון רחב של יתרונות בריאותיים ששיטה זו מציעה. להלן מספר גורמים נפוצים שיש להביא בחשבון בעת בחירת מכשיר LLT.

קרא עוד »

מכשיר לייזר לכאבים – 5 דברים שאתם צריכים לדעת

כיום יותר מאי פעם אנשים משתמשים במכשירי לייזר לכאבים בכדי להפחית כאבים ודלקות הקשורים לתנאים נפוצים רבים.
אלפי מטופלים חוו את כוחה של תרפייתה לייזר ומכירים את השפעותיה הטיפוליות, אך עבור אלו שלא, הינה 5 דברים שכולם צריכים לדעת על מכשיר לייזר לכאבים.

קרא עוד »

לייזר רך לטיפול בכאב

לייזר רך לטיפול בכאב (Low Level Laser Therapy) הוא השימוש בקרני אור אינפרא אדום וקרני אור על גבי פציעות ונגעים במטרה לשפר ולזרז החלמה של רקמות רכות, הפחתת דלקות והקלה על כאבים אקוטיים וכרוניים. הטכנולוגיה ידועה גם בשם LLLT

קרא עוד »

רוצה להתחיל לטפל בכאב כבר השבוע?

הנדי קיור לייזר הינו מכשיר לייזר רך לטיפול עצמי בכאב ובדלקת.
הנדי קיור מטפל במגוון רחב של כאבים ודלקות.

עדויות רופאים והמלצות מטופלים

אנחנו כאן בשבילכם

לפרטים ומידע נוסף השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם!