הנדי קיור - משלוח חינם עד הבית

לשיחת ייעוץ חינם חייג עכשיו!  1-800-900-400

ב.ד. סיגמא סחר בינלאומי בע"מ אינה מייצגת יותר את מדיקל קוונט בע"מ

ב.ד. סיגמא סחר בינלאומי בע"מ אינה מייצגת יותר את מדיקל קוונט בע"מ

טיפול בשין ספלינט

שין ספליט

המונח “שין ספלינט” מתייחס לכאבים המופיעים לאורך עצם השוק, באזור שבין הברך לבין הקרסול. הם מביאים לכאבים בדרגות עוצמה שונות, לבעיות תפקודתיות ולעיתים גם מתפתחים לכדי נזקי ענק ובעיות כרוניות. ספורטאים רבים הסובלים משין ספלינט גילו בשנים האחרונות את יתרונות מכשיר הנדי קיור לייזר עבורם.

הגורמים לשין ספלינט

לשין ספלינט עלולים להיות גורמים פנימיים וחיצוניים כאחד, כאשר המכנה המשותף הוא שברוב המקרים המקור לכאבים הוא עומסים חוזרים, המביאים לנזקים מקומיים. גורמי השין ספלינט הפנימיים כוללים מתיחה של השריר הנמצא באזור, היווצרות דלקות בגיד ובחיבור שלו לשריר, דלקת במעטפת העצם, חוסר גמישות של המפרק, תנועה סיבובית לא נכונה של הרגל ועוד. מבנה כף הרגל עלול להגדיל את הסיכויים לבעיה, כאשר בקבוצת הסיכון לעומס יתר – המגדיל את הסיכויים לשין ספלינט – ניתן למנות אנשים שאזור קשת כף הרגל אצלם הוא שטוח.

בגזרת הגורמים החיצוניים ניתן למנות אימונים הנעשים בצורה ובקצב שאינם נכונים, ריצה בתנאים בעייתיים, אי הקפדה על קצב אימונים נכון, חוסר איזון בתוכנית האימונים, נעילה של נעליים שאינן איכותיות או מתאימות לאדם ועוד.

כך מאבחנים את הבעיה

למרות התסמינים הדי ברורים של שין ספלינט, האבחון שלו אינו בהכרח משימה פשוטה. אחת הסיבות לכך היא שחלק מהתסמינים שלו עלולים להיות כלליים או להיות משויכים באותה מידה גם לבעיות אחרות בגוף. כך למשל לעיתים חל בלבול בין שין ספלינט לבין שברי מאמץ, אותו ניתן לפתור באמצעות אבחון הנעשה על ידי אורתופד מומחה. על פי פרמטרים דוגמת מבנה כף הרגל, זיהוי מקור ומאפייני הכאב ובדיקות הדמיה שונות ניתן לקבל תשובה מדויקת לגבי הבעיה ממנה סובלים. בהיעדר אבחון נכון הבעיה עלולה להתפתח לממדי ענק, תוך היווצרות של בעיות “חדשות” שהופכות את ההתמודדות למורכבת פי כמה.

איך מטפלים בשין ספלינט?

שין ספלינט

טיפול בשין ספלינט תלוי באופי הספציפי של הבעיה, אם כי ברמה הכללית הוא מבוסס על כמה אופני טיפול. מטרה ראשונה, אותה ניתן להגשים בדרכים שונות, היא להפחית את הכאבים. הנדי קיור לייזר, מכשיר הלייזר הביתי ששינה את הכללים בתחום, הוא אחת הבשורות המשמעותיות של השנים האחרונות. החידוש העיקרי של המכשיר הוא ההתבססות שלו על פעילותם המשולבת של ארבעה מקורות אנרגיה – אינפרא אדום, אור אדום, לייזר רך ושדה מגנטי. המכשיר מסייע בהפחתת הכאבים ומוקדי הדלקות, מאיץ את קצב ההחלמה של האזור ותורם לשיקום האדם ולחזרה שלו לפעילות ספורטיבית, שיכולה להיות מהירה ככל שניתן.

לצד הנדי קיור לייזר, ניתן לבחור בדרכי טיפול משלימות. קירור המקום יכול לסייע באופן מקומי, וכך גם כדורים נוגדי דלקת או משככי כאבים: הבעיה היא שהתרופות טומנות בחובן תופעות לוואי וסיכונים בעת נטילה ממושכת, ולכן אינן מתאימות כפתרון גורף (זאת להבדיל מהנדי קיור לייזר, שאינו פולשני, אינו כרוך בתופעות לוואי ולא מעלה חשש ממינון או משימוש יתר). ניתן לטעון שככל שמתבססים על פתרונות טבעיים, מוכחים ובטוחים, כך ניתן להפחית את הפנייה למחוזות המסוכנים יותר.

יש מקרים בהם ימליץ האורתופד על שימוש במדרסים, כאשר תחום טיפולי אחר שיכול להיות רלוונטי הוא פיזיותרפיה. באמצעות תוכניות אימונים ותרגילים שונים ניתן לחזק את השרירים, להגדיל את טווחי התנועה ולנסות להחזיר את הרגל לתפקוד תקין. מנוחה יכולה לסייע בחלק מהמקרים, אם כי כדאי לחשוב על פעילויות גופניות שונות שאינן יוצרות עומס משמעותי על עצמות הרגל.

למידע נוסף והדרכות נוספות היכנסו לעמוד שירות לקוחות
מעוניינים לטפל בכאב? הזמינו עכשיו באתר הנדי קיור במחיר מבצע וקבלו משלוח חינם תוך שבעה ימי עסקים וגם 120 ימי התנסות במחיר מיוחד, השאירו פרטים בטופס למטה או התקשרו אלינו ותתחילו להיפטר מהכאב.

פוסטים קשורים

טיפול בכאבי קרסול

נקע בקרסול – טיפול עצמי עם תרפייה בלייזר

תרפייה בלייזר עבור נקעים בקרסול היא חלק חשוב בתהליך הריפוי ואתלטים מקצועיים בכל רחבי העולם משתמשים בשיטה זו. תרפיית לייזר מאפשרת לאתלטים להיפטר מהכאב במהירות ולהירפא בו זמנית.

אנחנו כאן בשבילכם

לשיחת ייעוץ ללא התחייבות עם יועץ כאב בכיר
השאירו פרטים וניצור אתכם קשר בהקדם!

לשיחת ייעוץ חינם עם יועץ כאב מקצועי השאירו פרטים

*120 ימי התנסות בתנאים מעולים