הנדי קיור - משלוח חינם עד הבית

לשיחת ייעוץ חינם חייג עכשיו!  1-800-900-400

טיפול בשין ספלינט

טיפול בשין ספלינט

ספורטאים רבים הסובלים משין ספלינט גילו בשנים האחרונות את יתרונות מכשיר הנדי קיור לייזר עבורם. המונח "שין ספלינט" מתייחס לכאבים המופיעים לאורך עצם השוק, באזור שבין הברך לבין הקרסול. הם מביאים לכאבים בדרגות עוצמה שונות, לבעיות תפקודתיות ולעיתים גם מתפתחים לכדי נזקי ענק ובעיות כרוניות. האם בזכות מכשיר הנדי קיור לייזר ניתן למצוא מזור לכאב?

הגורמים לשין ספלינט

לשין ספלינט עלולים להיות גורמים פנימיים וחיצוניים כאחד, כאשר המכנה המשותף הוא שברוב המקרים המקור לכאבים הוא עומסים חוזרים, המביאים לנזקים מקומיים. גורמי השין ספלינט הפנימיים כוללים מתיחה של השריר הנמצא באזור, היווצרות דלקות בגיד ובחיבור שלו לשריר, דלקת במעטפת העצם, חוסר גמישות של המפרק, תנועה סיבובית לא נכונה של הרגל ועוד. מבנה כף הרגל עלול להגדיל את הסיכויים לבעיה, כאשר בקבוצת הסיכון לעומס יתר – המגדיל את הסיכויים לשין ספלינט – ניתן למנות אנשים שאזור קשת כף הרגל אצלם הוא שטוח.

בגזרת הגורמים החיצוניים ניתן למנות אימונים הנעשים בצורה ובקצב שאינם נכונים, ריצה בתנאים בעייתיים, אי הקפדה על קצב אימונים נכון, חוסר איזון בתוכנית האימונים, נעילה של נעליים שאינן איכותיות או מתאימות לאדם ועוד.

כך מאבחנים את הבעיה

למרות התסמינים הדי ברורים של שין ספלינט, האבחון שלו אינו בהכרח משימה פשוטה. אחת הסיבות לכך היא שחלק מהתסמינים שלו עלולים להיות כלליים או להיות משויכים באותה מידה גם לבעיות אחרות בגוף. כך למשל לעיתים חל בלבול בין שין ספלינט לבין שברי מאמץ, אותו ניתן לפתור באמצעות אבחון הנעשה על ידי אורתופד מומחה. על פי פרמטרים דוגמת מבנה כף הרגל, זיהוי מקור ומאפייני הכאב ובדיקות הדמיה שונות ניתן לקבל תשובה מדויקת לגבי הבעיה ממנה סובלים. בהיעדר אבחון נכון הבעיה עלולה להתפתח לממדי ענק, תוך היווצרות של בעיות "חדשות" שהופכות את ההתמודדות למורכבת פי כמה.

איך מטפלים בשין ספלינט?

טיפול בשין ספלינט תלוי באופי הספציפי של הבעיה, אם כי ברמה הכללית הוא מבוסס על כמה אופני טיפול. מטרה ראשונה, אותה ניתן להגשים בדרכים שונות, היא להפחית את הכאבים. הנדי קיור לייזר, מכשיר הלייזר הביתי ששינה את הכללים בתחום, הוא אחת הבשורות המשמעותיות של השנים האחרונות. החידוש העיקרי של המכשיר הוא ההתבססות שלו על פעילותם המשולבת של ארבעה מקורות אנרגיה – אור אדום, אינפרא אדום, לייזר רך ושדה מגנטי. המכשיר מסייע בהפחתת הכאבים ומוקדי הדלקות, מאיץ את קצב ההחלמה של האזור ותורם לשיקום האדם ולחזרה שלו לפעילות ספורטיבית, שיכולה להיות מהירה ככל שניתן.

לצד הנדי קיור לייזר, ניתן לבחור בדרכי טיפול משלימות. קירור המקום יכול לסייע באופן מקומי, וכך גם כדורים נוגדי דלקת או משככי כאבים: הבעיה היא שהתרופות טומנות בחובן תופעות לוואי וסיכונים בעת נטילה ממושכת, ולכן אינן מתאימות כפתרון גורף (זאת להבדיל מהנדי קיור לייזר, שאינו פולשני, אינו כרוך בתופעות לוואי ולא מעלה חשש ממינון או משימוש יתר). ניתן לטעון שככל שמתבססים על פתרונות טבעיים, מוכחים ובטוחים, כך ניתן להפחית את הפנייה למחוזות המסוכנים יותר.

יש מקרים בהם ימליץ האורתופד על שימוש במדרסים, כאשר תחום טיפולי אחר שיכול להיות רלוונטי הוא פיזיותרפיה. באמצעות תוכניות אימונים ותרגילים שונים ניתן לחזק את השרירים, להגדיל את טווחי התנועה ולנסות להחזיר את הרגל לתפקוד תקין. מנוחה יכולה לסייע בחלק מהמקרים, אם כי כדאי לחשוב על פעילויות גופניות שונות שאינן יוצרות עומס משמעותי על עצמות הרגל.

מקורות מידע:

שין ספלינט – ויקיפדיה

מהי פציעת שין ספלינג אצל רצים ואיך מטפלים בה? – שוונג

Shin Splint – OrthoInfo

Shin Splints' – Medial Tibial Stress Syndrome: A Review of the Literature

מאמרים נוספים בנושא

טיפול בדלקת גיד הפיקה

גיד הפיקה מחבר בין עצם השוקה לפיקת הברך, ולכן מקבל תפקיד חשוב בתמונת התנועה של הגוף והשימוש בשרירי הרגליים. תפקידו העיקרי של גיד הפיקה הוא

קרא עוד »

טיפול בשברי מאמץ

שברי מאמץ הם שברים לא שלמים בעצמות הגוף, שהמקור להם בדרך כלל הוא הפעלת עומסי יתר על העצם עקב מאמצים חריגים או חוזרים (זאת להבדיל

קרא עוד »

טיפול בקרע במניסקוס

המניסקוס ברמת ההגדרה הוא מבנה הממוקם במפרק הברך, בין עצם הירך לבין השוקה, ועשוי מרקמה סחוסית. בכל אחת מהברכיים ניתן למצוא שני מניסקוסים, צידי ותיכון,

קרא עוד »

טיפול בשין ספלינט

ספורטאים רבים הסובלים משין ספלינט גילו בשנים האחרונות את יתרונות מכשיר הנדי קיור לייזר עבורם. המונח "שין ספלינט" מתייחס לכאבים המופיעים לאורך עצם השוק, באזור

קרא עוד »

רוצה להתחיל לטפל בכאב כבר השבוע?

הנדי קיור לייזר הינו מכשיר לייזר רך לטיפול עצמי בכאב ובדלקת.
הנדי קיור מטפל במגוון רחב של כאבים ודלקות.

עדויות רופאים והמלצות מטופלים

אנחנו כאן בשבילכם

לשיחת ייעוץ ללא התחייבות עם יועץ כאב בכיר
השאירו פרטים וניצור אתכם קשר בהקדם!

לשיחת ייעוץ חינם עם יועץ כאב מקצועי השאירו פרטים

*120 ימי התנסות בתנאים מעולים