הנדי קיור - משלוח חינם עד הבית

לשיחת ייעוץ חינם חייג עכשיו!  1-800-900-400

18 נקודות הכאב של פיברומיאלגיה – כיצד ניתן לטפל בכל נקודת כאב?

18 נקודות הכאב של פיברומיאלגיה – כיצד ניתן לטפל בכל נקודת כאב?

פיברומיאלגיה, או בעברית "דאבת השרירים", היא מחלה לא פשוטה להתמודדות. מדובר בכאב כרוני המופיע ברקמת החיבור ובשרירי הגוף, תוך כדי רגישות מקומית, עייפות ואי נוחות כללית. הסיבוך העיקרי הוא שפיברומיאלגיה יוצרת לא פחות מאשר 18 נקודות רגישות בגוף – נקודות הכאב – המקשות מאוד על האדם הסובל מהן.

נקודות אלו ניצבות בצורה סימטרית בשני צידי הגוף, מקדימה ומאחורה, כאשר אצל אדם הסובל מפיברומיאלגיה מספיקה לחיצה קטנה על אחת מהנקודות האלה כדי להביא לכאבים עזים. החדשות המעודדות הן שיש כיום מגוון פתרונות, ובעיקר טיפול לייזר מהפכני במיוחד.

הכירו את הנדי קיור לייזר

הנדי קיור לייזר הוא מכשיר לייזר הנחשב למוביל מסוגו בעולם. המכשיר מציע חידוש מהותי באופן שבו הוא מיועד להפחית את הכאבים ולשקם את מצב הגוף. ההתבססות שלו היא על ארבעה מקורות אנרגיה (לייזר רך, אור אדום, אינפרא אדום ושדה מגנטי סטטי), הפועלים יחדיו על מנת להביא לשינויים המיוחלים בגוף תוך פרק זמן קצר יחסית. לכך ניתן להוסיף את פשטות השימוש בהנדי קיור לייזר, מכשיר קומפקטי שאינו מביא לכאבים או לתופעות לוואי. בכך המכשיר פונה לקהל יעד רחב במיוחד.

המטרה: להקל על התסמינים

למרות שניתן למצוא אנשים שטוענים שהצליחו להחלים מפיברומיאלגיה באופן מלא, לכאורה או שלא, חלק הארי של הטיפולים כיום מיועד להביא להפחתה בדרגת העוצמה ובתדירות הכאבים ותסמיני הבעיה. זה מתחיל כמובן עם התרופות, ביניהן תרופות כלליות לשיכוך כאבים, תרופות נוגדות דיכאון או חרדה שעשויות להפחית את הכאב (שימו לב שבישראל הן לא מיועדות לטיפול בפיברומיאלגיה בצורה ישירה אלא עקיפה), תרופות נוגדות אפילפסיה ועוד. ההקלה שהתרופות האלה תספקנה היא זמנית בלבד, כאשר לצד זה יש להזכיר את תופעות הלוואי שלהן והסכנות הנובעות בעת נטילה ממושכת או לא מבוקרת של התרופות.

בשנים האחרונות הפכו לנפוצים פי כמה הטיפולים הפרא-רפואיים והאלטרנטיביים בפיברומיאלגיה ובתסמיניה. תרגילי פיזיותרפיה עשויים לחזק את כל הדרוש חיזוק ולהביא לשיפור המצב, וכך גם פעילות אירובית הדרגתית ומבוקרת. טיפולים קוגנטיביים התנהגותיים (CBT) יוצאים מנקודת הנחה שחלק ממקור הבעיה הוא בעיבוד הכאב במערכת העצבים המרכזיים, במטרה לשפר את דפוסי החשיבה ולמנוע מצבים כמו חרדות או דיכאונות המופיעים אצל רבים מחולי הפיברומיאלגיה. זו הסיבה לכך שקבוצות תמיכה נפוצות בתחום ויכולות להיות כלי מועיל בהתמודדות של אנשים הסובלים מפיברומיאלגיה, ולו עקב הידיעה שהם לא נמצאים לבד בהתמודדות שלהם.

לכך ניתן להוסיף טיפולים מקשת הרפואה המשלימה שאינם מוכחים מבחינה מחקרית ברובם, אבל עדיין עשויים להיות יעילים במידה מסוימת: טווינא, דיקור סיני, רפלקסולוגיה, היפנוזה, טאי צ'י וכן הלאה.

לכל אדם יש תוכנית טיפולים משלו

אי אפשר לספק תשובה חד משמעית לגבי אופן הטיפול הרצוי בפיברומיאלגיה, כאשר נראה שלכל אדם עשויה להתאים תוכנית טיפולים אחרת. השילוב, כאשר הוא נעשה נכון, יכול ליצור שלם הגדול בהרבה מסך החלקים שלו. מטרה של רבים היא לתת עדיפות לטיפולים היעילים והבטוחים יותר, בראשם מכשירים מתקדמים דוגמת הנדי קיור לייזר, תוך הקטנת חלקם של הטיפולים בעלי פוטנציאל הנזק בתמונה. מעקב וביקורות תקופתיות מצד הרופא המטפל נדרשים כמעט בכל המקרים, ויכולים ללמד האם התוכנית הנבחרת היא יעילה.

מקורות מידע:

פיברומיאלגיה – שירותי בריאות כללית

Fibromyalgia – Diagnosis and Treatment

Fibromyalgia

Fibromyalgia Treatment Update

מאמרים נוספים בנושא

Fibromyalgia – אינפוגרפיק

Fibromyalgia מוגדרת כתסמונת המאופיינת בקבוצת תסמינים מקבוצת המחלות הראומטיות. התסמינים העיקריים שלה הם כאבי שרירים מפושטים באזורים רבים בגוף ורגישות כואבת. כמו כן, קיימים תסמינים נלווים כדוגמת עייפות, שינה לא טובה הפרעות בקשב ובכוח הרצון.

קרא עוד »

פיברומיאלגיה גברים

דאבת השרירים או פיברומיאלגיה משפיעה על נשים רבות יותר מאשר גברים. קראו את המאמר הבא המתאר את התסמינים המאפיינים פיברומיאלגיה, ודרכי הטיפול אצל גברים.

קרא עוד »

טיפול בפיברומיאלגיה

שימוש בלייזר קר לסובלים מפיברומיאלגיה הוכיח עצמו כהליך טיפול אשר יכול לספק הקלה משמעותית בהפחתת הכאב, ולהעלות את איכות החיים של המטופל. כל המידע במאמר זה.

קרא עוד »

רוצה להתחיל לטפל בכאב כבר השבוע?

הנדי קיור לייזר הינו מכשיר לייזר רך לטיפול עצמי בכאב ובדלקת.
הנדי קיור מטפל במגוון רחב של כאבים ודלקות.

עדויות רופאים והמלצות מטופלים

אנחנו כאן בשבילכם

לשיחת ייעוץ ללא התחייבות עם יועץ כאב בכיר
השאירו פרטים וניצור אתכם קשר בהקדם!

רוצה לטפל בכאב?

נסה את הנדי קיור לייזר ל-120 ימים
תקופת הנסיון הארוכה ביותר בשוק!

רוצה לטפל בכאב?

נסה את הנדי קיור לייזר ל-120 ימים
תקופת הנסיון הארוכה ביותר בשוק!